Şimdi Ara

Hevesli Bir Genç İçin Öneri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

13 yaşında yeğenim var ve fotoğraf çekmeye çok hevesli. Ben de o hevesini bir makine alarak desteklemek ve kendini geliştirmesini istiyorum.
    Buna istinaden. Yeni başlayan biri için hem fotoğraf makinesini tanıyıp anlayabileceği çok üstün özellikli olmasına gerek yok, baz bir makine tavsiyeniz olabilir mi ?

Maalesef forumu tamamen gezemedim, malum bayrama da az kaldı. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

• D3200 - 100D - Pentax Ks1
  • Arranger. kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler ilginiz ve cevabınız için
  • quote:

Orijinalden alıntı: kotamalli1

Çok teşekkürler ilginiz ve cevabınız için

100d iyidir hem ufak Daha buyu iiçin 700d
  • gunesindostu G kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. 100D'leri inceledim, fiyat olarak bir miktar yüksek geldi.
    Ama bu işi bilenler olarak, sizler, daha ucuz olan modellerin hem fiyat/performans olarak hem de fotoğraf sevgisi ve merakını geliştirecek noktaları olmadığını düşünüyorsunuz sanrım ortak karar 100D olduğuna göre, doğru mudur ?
  • Ben yerinizde olsm, zoom da yapabilen manuel özellikleri olan kompakt yada dslr görünümlü kompakt bir cihaz alırdım.
    Çünkü hem uğraşacak özellik çok hem tek makineyle manzara,portre,macro çeker hem de yapılan ayarın nasıl bir sonuç çıkaracağını krandan görür.
    Dslr alırsanız farklı lensler almadıktan sonra hatıra fotoğrafından başka bişey çekilmez ki onu cep tel de yapıyor zaten.

http://www.hepsiburada.com/panasonic-lumix-dmc-tz25-dijital-fotograf-makinesi-siyah-p-FTSLRPANDMCTZ25

İlla dslr olsun derseniz 18-55mm ve 50mm lens barındıran 2.el herhangi bir cihaz alabilirsiniz.

• Ben olsam ikinci el bi MFT sistem kamera alirdim. Mesela Panasonic GF-1. 14-42 lens dahil 500. Temizz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • canon eski kompak makinelerine bak ikici elde birsürü var manüel kullanıma uygun bir makinesi al geç cok uyugun fiyatlara var
  • Canon 100d bence de.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.