Şimdi Ara

Heroes of the Storm [ANA KONU] (235. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.817
Cevap
30
Favori
124.870
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 233234235236237
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: krackk

Sen çok yanlış düşünüyorsun dostum 24 dk adamları ezmişsiniz ama takım halinde gidip core bitirememişsiniz.

Asıl oyunun güzelliği bu sen 100 kere bile adamları öldürsen bir kaç saniye içinde olmaz yerde adamlar gelir seni yener.

Oynadığın bu oyundaki adamların sizi yenme durumunu en az 500 kez karşılaştım ama ben ezilip sonradan yenen taraftım çok zevkli oluyor

Sen bir sonraki maçında benim tavsiyem düşmana tek atmaya uğraşcağın CORE yok etmeye odaklanıp oyunu yenersen daha mutlu olursun.

Olayın toplu halde Core a gitmekle alakası yok. Ragnaros'un siege demage a bakın. Bu gün aynı haritada başıma geldi. 2 spec olmamıza rağmen ragnarosun ultisi ile baş edemedik. Adam siege kamp alıyor. Kamp giderken peşine ultiyi koyuyor. Siz objective ile uğraşırken siege kamp keep e kadar gidiyor. Ragnarosun ultisi saçmalık.

• YoK kullanıcısına yanıt
    Eğer ragnaros o ultiyi seçmişse ultiyi attığı lane yönünün ters yönüne puch yaparsan adamı şaşırtırsın dolayıyla tek bi lane keepe kadar kaybetmezsin adam sizi durdurmak için ultiyi bastırdığınız lane atar

Ama eğer siz kill peşine ragnarosu takip ederseniz adam sizi gezdirir gezdirir oyunun sonuna lane yok eder

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: YoK

quote:

Orijinalden alıntı: krackk

Sen çok yanlış düşünüyorsun dostum 24 dk adamları ezmişsiniz ama takım halinde gidip core bitirememişsiniz.

Asıl oyunun güzelliği bu sen 100 kere bile adamları öldürsen bir kaç saniye içinde olmaz yerde adamlar gelir seni yener.

Oynadığın bu oyundaki adamların sizi yenme durumunu en az 500 kez karşılaştım ama ben ezilip sonradan yenen taraftım çok zevkli oluyor

Sen bir sonraki maçında benim tavsiyem düşmana tek atmaya uğraşcağın CORE yok etmeye odaklanıp oyunu yenersen daha mutlu olursun.

Olayın toplu halde Core a gitmekle alakası yok. Ragnaros'un siege demage a bakın. Bu gün aynı haritada başıma geldi. 2 spec olmamıza rağmen ragnarosun ultisi ile baş edemedik. Adam siege kamp alıyor. Kamp giderken peşine ultiyi koyuyor. Siz objective ile uğraşırken siege kamp keep e kadar gidiyor. Ragnarosun ultisi saçmalık.

Ragnarosun 20 geliştirmesi nerf yemesi gerek ama 10 levelde zaten 120 snde bir atıyor. Ayrıca o ultiyi aldığınızda fightta çok etkisiz kalıyorsunuz. Lane de fight yaparken eğer ultiyi yerseniz anca öyle etkili olur ki oda pek mümkün değil şu an herkes alıştı yemiyor kimse. Fightta da o kadar güçlü bi hero değil ragnaros kolay ölebiliyor. Ben ragnaros aldığımda sulfrash alıyorum hem cdsi gayet iyi hem damagesi atmasıda çok zor değil. Zaten çok iyi bi hero olsa şu an neden her maçta ragnaros alınmıyor veya banlanmıyor. En iyi olduğu maplerde bile ragnaros banlanmıyor çünkü fightta diğer melee asasslarla kıyaslarsak daha etkisiz bi hero. Ayrıca izin verdiğin zaman zagara,abathur,nazebo,sylvanas tek başına maç kazandırıyor kolayca fort keep alıyolar bi ragnaros değil bunu yapabilen hero ve nazebo, sylvanas, abathur eğer clone aldıysa fighttada ragnarostan çok daha fazla iş yapıyorlar.

• sadece artanis'e baktım, o yüzden genel bir yorum yapmam yanlış olabilir fakat artanis'te birkaç hata anında gözüme takıldı. emeğe saygım var, ufak tefek hatalar tekrar gözden geçirilirse daha iyi olacağına inanıyorum. tabi hiç ingilizcesi olmayan arkadaşlar için yine de iyi bir rehber olmuş, faydalanabilirler. ben şahsen yabancı dilin gelişimine de katkıda bulunmak adına sözlük kullanarak anlamaya çalışmayı tavsiye ediyorum.
  • bu oyunda raporlanan kişilere bi ceza veriliyormu arkadaşlar. dün 5 oyun attım 5 oyunda da spam adam mı gelir ya . 5 oyun üst üste kaybettik. adamlar oynamıyor yada kombatlarda hiç işi yok.
  • spawn3434 kullanıcısına yanıt
    o sistemin işleyişi biraz garip sanırım, battlenet forumda noob dedim diye silence verdiler diyen de var, sizin gibi kimse ceza almıyor diyen de.
  • sroad kullanıcısına yanıt
    silence yerine verecekler aslında 3 gün oyuna girme yasağı bak kimse bir daha öyle yapıyor mu.
    oyuncu sayısı az olduğundan onu göze alamıyorlar sanırım ama afk kalan veya trolleyenlere ranked oynayamama cezası verseler iyi olacak.
    aynen de herhalde o olmayacak.
    hocam bence bundan çok daha ciddi bir problem var şu an o da yeni gelecek patch. stealth herolar çöp olacak, oyundan mermi sistemini falan da kaldırdılar, stratejik olarak büyük değişim yaşanacak, umarım oyun azalarak bitmez çünkü gidişat pek iyi değil şu an.
    stealthlar bazen çıldırtıyor adamı bazen. çokta belli olacaklarını zannetmiyorum da kuleler mermi kalkacaksa nasıl olacak acaba süs yerine mi olacak gir direk takımca oyunu bitir . nasıl olacakmış kule sistemi bilgin varmı . 1 ocakta gelecekti sanırsam güncellem.
    hocam sen olayı çok yanlış anlamışsın. öyle saçma şey olur mu hiç? mermi sistemi kalktı derken artık sayısı yok anlamında yani sınırsız. ayrıca ptr patchi geldi dün, zaten ortada bir tane video da vardı, yani stealthler kesinlikle çöp olmuş durumda. beyaz bir çizgi şeklinde kabak gibi görünüyor, yetmezmiş gibi çeşitli nerfler gelmiş samuro ve novaya. rework yapalım derken heroları komple bitirmişler gibi duruyor. maçta görmek lazım tabi ama bence şu hali çok kötü olacak.

son olarak patch 1 ocakta değil muhtemelen 6 veya 13 aralık gibi gelecek.

edit:http://eu.battle.net/heroes/en-us/game/events/dragons-of-the-nexus şurada var yenilikler ve stealth videosu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sroad -- 21 Kasım 2017; 21:19:59 >

mermiler için o zmn iyi olmuş. dota lol gibi . oyunlar biraz daha uzar. o durumda. gerçi mermiler bitmese bile lane ye 3 kişi bir girse kuleleri hemen indirebiliyor. bence kule healtları yükseltilse daha iyi olurdu. valla ben karşıda stealth biri olunca göremiyorum ama ben oynasam karşı taraftakiler beni kovalıyor anlamadım benim gözler bozuk yada onların gözleri daha iyi yada ayarlardanmı bi şey var anlamış değilim :)gelsin bakalım patch ne olacak.
    hocam kule olayı bence kötü oldu. sınırsız yerine mermi sayısını ve yenilenme hızını artırabilirlerdi. bu sistem oyuna stratejik derinlik katıyordu diye düşünüyorum ve diğer oyunlardan farklı olması da iyi bir şeydi bence.

onun dışında eğer görünmez heroları göremiyorsanız ya düşük ayarda oynuyorsunuz ya da dikkatsiz oynuyorsunuzdur. aklıma başka bir açıklama gelmiyor doğrusu. bence şu haliyle bile takip etmesi gayet rahatken yeni haliyle görünmez hero diye bir kavram artık yok diyebiliriz.
    kule gelsin bakalım nasıl olacak, deneyip bakmak lazım artık. şu afk spam playerler den sonra soğudum zaten. player lvl olsa daha iyi olurdu. team lvl çok sorunlu 1 kişi çok etkiliyor .ayarlarım ultrada . belki ışık ayarlarından oynama ile belli oluyorsa iyice denemek gerekir.
    hocam ben ekstra bir değişiklik yapmadım, sadece ultraya ayarladım ve vsync açtım. aa gerek görmediğim için kapalı tutuyorum. bu ayarlarla gayet net seçiliyor. siz göremiyorsanız belki bir ihtimal monitörle alakası olabilir ya da dikkatsiz oynuyorsunuzdur. şu anki hali gayet net takip edilebiliyor çünkü. tabi arada gafil avlanmak normal zaten o kadar da olsun o heroların amacı bu yani. yeni haliyle bu da tamamen kalkacak ve oyundaki 4-5 hero çöp olacak.
    Bugün syncyı. Açtım baktımda yine bende sorun var herhalde bugün oynadım karşıda lunara vardı adam nasıl görüyor beni anlamadım hala durduğum yerde bile adam beni gırebılıyırdu resmen. Bende sorun var herhalde :))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sroad

hocam ben ekstra bir değişiklik yapmadım, sadece ultraya ayarladım ve vsync açtım. aa gerek görmediğim için kapalı tutuyorum. bu ayarlarla gayet net seçiliyor. siz göremiyorsanız belki bir ihtimal monitörle alakası olabilir ya da dikkatsiz oynuyorsunuzdur. şu anki hali gayet net takip edilebiliyor çünkü. tabi arada gafil avlanmak normal zaten o kadar da olsun o heroların amacı bu yani. yeni haliyle bu da tamamen kalkacak ve oyundaki 4-5 hero çöp olacak.

İyide adam resmen önünde durup blokluyor adamı ve hala invis bu mu normal olan?

Giriyor Base içine gezip duruyor bu mu normal?

Elbette ki bazı ayarlamalar yapacaklar
    çünkü saçmalık
    fizik kurallarınıda bu kadar çiğnemenin manası yok azcık da olsa belli bir gerçeklik olayı olması lazım.Görünmezlik kısmı sınırlı olmalı süreli veya o tip kısıtlamaları olması lazım

• mczaga kullanıcısına yanıt
    hocam öyle bb yiyorsan tek yapman gereken oraya skill atmak. ayrıca oyunu iyi takip eden birisi invisleri gayet rahat görebiliyor. hatta öyle maçlar oluyor ki karşıda reveal talenti olan kimse yokken bile invis oynamak işkence olabiliyor. zaten şu an sadece qm oynayanları bir kenara koyarsak draft olan unranked ve ranked modlarla invisler ancak en sonda falan sürpriz olarak picklenebiliyor. yani zaten oynamak için bir ortam olması gereken herolar. gidip de bu heroların en büyük özelliğini çöp edince oyunda hiçbir yerleri kalmayacak bariz bir şekilde. bu da oyuna zarar verir. adamların amacı yeni başlayanlar kanser olmasın ve qm'ye denge gelsin ama ranked kısmını hiç düşünmüyorlar sanırım. qm'ye denge getireceklerse bir mod eklesinler invisler seçilemesin o zaman.

ayrıca ben true sight olayıyla ilgili bir şey dediğimi hatırlamıyorum. o konudan ben de memnunum adam tabi ki fortun kıyısında gezemesin. bu yenilik yerinde olmuş. eğer varsa bunu eleştiren bir mesajım bulup yüzüme vurabilirsiniz, eleştirdiğimi gerçekten hatırlamıyorum, eleştirdiysem de fikrim şu an tamamen değişmiş durumda.

ayrıca görünmezliğin süreli olduğu heroları da görüyoruz. mesela samuro neredeyse hiç oynanamıyor. cooldownlar çok fazla olduğu için bir kere bozuldu mu etkisiz kalıyor. ha garip bir şekilde %54 win rate'i olan bir hero, onu ben de çözebilmiş değilim ama sürekli team league atan biri olarak, plat- diamond-master seviyesinde çok nadir gördüğümü söyleyebilirim. 400 kusur maç attım bu sezon toplasam 10 kere falan görmüşümdür diye hatırlıyorum.

• 
Sayfa: önceki 233234235236237
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.