Şimdi Ara

Herkesin Engelli Raporuyla Araba Alması (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
257
Cevap
3
Favori
13.420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaw bırakın size ne adamlarin hakki var aliyorlar. Biz alamiyoruz diyr fesatlanmanin ne alemi var. Elinizdeki sagliginizin kiymetini bilmeyip baska seylere imrenigorsunuz. Şu insanoglu ne tatminsiz. Bırak alsin aldam neyine ofkeleniyorsunuz. Allah sifa versin engelli kardeslerime

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Facebook'ta Tiguan gruplarına baktım bi süre, resmen aracı normal vergisi ile alan bir kaç enayi var gerisi raporlu alınmış.

Yine de kızamıyorum bu saçma vergileri ben veriyorum başkası da versin diyemem. olması gereken herkesin raporluların aldığı gibi sadece kdv ödeyerek araç alması.

Bakın almanyada araç fiyatı + %19 kdv dışında hiç bir vergi v.s. yok. hatta pandemi nedeniyle geçen sene vergi indirimi yapmışlardı araç kdvsine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nuisance -- 4 Nisan 2021; 23:43:58 >
  • Engellinin kullandığı yada engelli ile ilgilenen kisilerin (anne,baba,kardes,evlat vs) kullandığı araçlar için bu muafiyetten yararlanılsa, vicdanı olan kimse buna itiraz etmez etmemeli diye düşünüyorum. Ama engelli ile ilgilenme vs alakası olmadığı halde sırf kendi çıkarı (keyfi,ekonomik) için nenesinin, dedesinin, teyzesinin, kayinbabasinin, kayinvalidesinin engellilik durumundan faydalanıp ötv muafiyetinden yararlananlar ülkede ki her bireyin hakkına girmektedir. Vay haline.
    Allah tüm özel ilgi gerektiren kişilerin şifasını versin. Ailelerinin ve kendilerinin yardımcısı olsun.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Ne bu tantana kardeşim. Sizin de hakkınız olsa alacaksınız işte niye uzatıyorsunuz? Doğru plakaya o sembol yeri gelmedi. Doğru sadece muhtaç olan yakını ile ilgilenen o araçtan faydalanmalı. Ama sonuç olarak herkes kendine verilen hakkı kullanmak istiyor. Yengem diyaliz hastası ve ÖTV muhafiyeti Crosland aldılar geçen gün. Maddi olarak sorunları yok ama neden kullanmasınlar? Allah hepimize güç kuvvet versin istediğimiz araçları alırız diye düşünüyorum..

• Devlette buna çanak tutuyor denetleme yok.Şöyle ki: Vatandaş diyalize girerken ömür boyu yüzde 90 üstü rapor alıyor.Sonra nakil olup sağlığına kavuşuyor ancak engelli oranı yüzde 70 e düşüyor.Elinde ömürlük rapor olduğu için devleti sömürmeye devam.Her yıl raporu denetleseler binlerce bunun örneği çıkar...

• quote:

Orijinalden alıntı: pprodigyy

Devlette buna çanak tutuyor denetleme yok.Şöyle ki: Vatandaş diyalize girerken ömür boyu yüzde 90 üstü rapor alıyor.Sonra nakil olup sağlığına kavuşuyor ancak engelli oranı yüzde 70 e düşüyor.Elinde ömürlük rapor olduğu için devleti sömürmeye devam.Her yıl raporu denetleseler binlerce bunun örneği çıkar...

şu yaptığın hesabın iğrençliğini bir düşünür müsün biraz oturup ya, yazık günah kardeşim vallahi yazık günah

• Madem ortada engelli için zor şartlar dolayısıyla bir kolaylık yapma düşüncesiyle indirim var, bu indirim sadece yerli üretim ve işlerini asgari görecek egea, clio vb. araçlar için olmalı. Passat alıp çok binmeden süre dolunca karına satmaya çalışıyor çoğu.

• quote:

Orijinalden alıntı: pprodigyy

Devlette buna çanak tutuyor denetleme yok.Şöyle ki: Vatandaş diyalize girerken ömür boyu yüzde 90 üstü rapor alıyor.Sonra nakil olup sağlığına kavuşuyor ancak engelli oranı yüzde 70 e düşüyor.Elinde ömürlük rapor olduğu için devleti sömürmeye devam.Her yıl raporu denetleseler binlerce bunun örneği çıkar...

istiyor kardeşim istiyor.. artık öyle sürekli raporla bir ömür diye bir şey yok.

• Bazı kişiler yanlış anlamış engelli indirimine karşı değil.

engelli raporu her önüne gelene veriliyor gibi ayrıca bu engelli arabaları amaçına uygun kullanılmıyor diyor yoksa engelli indirimi kalksın demiyor

• 1- Herkes engelli raporu ile araba almıyor.

2- Bir gün gidin İl Sağlık Müdürlüğü sürücü olur komisyonuna, gelen insanlara bir bakın, halinize şükreder, böyle konular açtığınız için kendinizden utanırsınız.

3- Sürücü olur raporunu aldınız, ehliyeti aldınız, öyle her engelliye ÖTV indirimli araç alır raporu mu veriliyor sanıyorsunuz? Bir sürü şartın yanında süreç o kadar uzun ki, pes edip bırakanları biliyorum, duyuyorum.

4- Dediğim gibi her engelli ÖTV istisnasından yararlanamıyor, işitme engeliniz var, kalbiniz, tansiyonunuz var ve hastane size %80 rapor verdi, yok ÖTV indirimi felan.

Sadece ebesinin, dedesinin üzerinden araç alan 3-5 uyanık için (ki bunu da madem görüyorsunuz gidin bildiğiniz kişileri cimer'e şikayet edin, şikayet etmeye gücünüz yetmeyip te engellilerden çıkartmaya kalkışmayın hırsınızı), hayatı zaten yeterince meşakkatli olan insanların, ufacık bir umudunu, onları belki yaşamaya bağlayacak, yaşam sevincini ufacık artıracak, hayatını belki bir nebze kolaylaştıracak bir pozitif ayrımcılığı çok görüyorsanız, sizi vicdanınızla baş başa bırakırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MÜŞAVİR -- 5 Nisan 2021; 10:19:25 >

• 160 bin ÖTV öderim yeterki annem ile babam sağlıklı olsun.

• Konuyu hayatında hiç görmediği akrabası üzerinden ötvsiz lüks araç alan haramzadeler basmış.
    Bu kadar duygu sömürüsü yapmanın başka açıklaması olamaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • evet devletin verdiği bir hak bu ama bir örnekte ben vereyim birebir kendi akrabamdan.

akrabamız görme engelli ve onun raporu üzerinden bmw araç alındı 4 yıl önce.

araç 4 yılda yaklaşık 5 bin km civarında ve garajda duruyor.5 yıl olup satılmayı bekliyor.

kendilerinde de doblo var ona biniyorlar.

engelli kişi daha hayatında o araca binmemiş bile.

işte insanlar bu ve buna benzer olaylara şahit olunca o yuzden tepki gösteriyor.

yoksa Allah kimseyi sağlığından etmesin ona kimsenin itirazı yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: özkonak50

evet devletin verdiği bir hak bu ama bir örnekte ben vereyim birebir kendi akrabamdan.

akrabamız görme engelli ve onun raporu üzerinden bmw araç alındı 4 yıl önce.

araç 4 yılda yaklaşık 5 bin km civarında ve garajda duruyor.5 yıl olup satılmayı bekliyor.

kendilerinde de doblo var ona biniyorlar.

engelli kişi daha hayatında o araca binmemiş bile.

işte insanlar bu ve buna benzer olaylara şahit olunca o yuzden tepki gösteriyor.

yoksa Allah kimseyi sağlığından etmesin ona kimsenin itirazı yok.

Usulsüz kullanıldığını düşünüyorsanız cimer'e şikayet ettiniz mi?

• Vay be engelli insanların aldıkları bir aç arabaya bile saldıracak tipler var... Neden normal halk bu kadar ötv ödüyor neden ağır vergiler altında eziliyoruz demeyin bir kaç engellinin malına, arabasına göz dikin... Bir kaç tane aptal insan yüzünden tüm engellileri aynı kefeye koymayın.

• MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt

şikayet etmedim,neyini şikayet edeyim.benim söylemim nasıl ispatlanabilir ki.onlara soruldugunda binmiyoruz mu dicekler.

buradaki tamamen insanın kendi niyeti.

yukarda bazı arkadaşlar yazmışlar sizin imkanınız olsa sizde alırdınız diye.

evet bizde alırdık belki ama 2. arac olarak değil kullanmaya allırdık yatırımlık değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: özkonak50

şikayet etmedim,neyini şikayet edeyim.benim söylemim nasıl ispatlanabilir ki.onlara soruldugunda binmiyoruz mu dicekler.

buradaki tamamen insanın kendi niyeti.

yukarda bazı arkadaşlar yazmışlar sizin imkanınız olsa sizde alırdınız diye.

evet bizde alırdık belki ama 2. arac olarak değil kullanmaya allırdık yatırımlık değil.

Nasıl ki gerekli şartlar sağlandığında ÖTV den muaf araç almak yasal bir haksa, bu yasal hakkın usulsüz kullanıldığını gördüğünüzde şikayet etmekte yasal bir haktır. Şikayet mercii bu forum değildir.

Bu durum günlerdir burada "ÖTV muaf araç alıyorlar" diye şikayet içeren konu ve mesaj sahiplerinin tamamı için geçerlidir, burası şikayet ya da çözüm mercii değil, varsa bildiğiniz usulsüz kullanımlar yasal hakkınızı kullanıp şikayet edin arkadaşlar, bu hakkın kötüye kullanılmasının önüne ancak bu şekilde geçersiniz, burada sızlanarak değil.

• Böyle ötv bindirimi olursa normal, sonuç. Kaçak sigara için de aynı şey geçerli.

İyi yapıyorlar benim imkanım olsaydı bende alırdım. Benşn vergi bana hizmet olarak gelse iyi, birilerinin cebine kokain parası olarak gidiyor.
    Sepetteki Yengeç sendromundaki arkadaşlar hemen başlamış, yok kanun şöyle uygulansın böyle uygulansın bilmemne.

Ağlayın ağlayın. Açılırsınız.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.