Şimdi Ara

Herkesin Engelli Raporuyla Araba Alması (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
257
Cevap
3
Favori
13.420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 26_bbz_26

devlet butun yerli uretim araclarin otvsini %30 a cekmeli ve otv li bedelden kdv hesaplama sacmaligindan vazgecmeli.engelli kardeslerimize yapilan guzellige sozumuz yok daha iyisini yapsinlar ama suistimal edene de ben kendi hakkimi helal etmiyorum.

%30 dediğin vergide az değil ki. Bunun üstüne bide KDV var. İlk defa 0 km araba almak isteyene bir kolaylık sağlansa mesela daha önce bunun konusu geçti. 5 sene keyfi durumlar için satmama şartı ile.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BIXI MAN

"annesinin de kullanabileceği sorunsuz otomatik şanzımanlı araç tercihimiz oldu."

Şu cümle zaten olayı açıklıyor... Maksat Engelli çocuğa uygun bir araç değil , evin ahalisi için konforlu havalı bi araç...

Gerçekten engelliler için üretilen araçlar var bu aşağıdaki gibi , tabi onları sizin aile seçerse, ailenin geri kalanı ne işimiz var doblo ile kargocumuyuz biz diyip hoşlarına gitmeyecekti...

https://engelsizhareket.fiat.com.tr/

Devletin yapacağı şey belli , yukarıdaki linkteli gibi bu araçları şart koşacak. Madem engelli için alınıyor bu araç , alın size engelli aracı diyecek...

Alıntıları Göster

Niye zorunuza gidiyor kardeşim. Suçluyu yanlış yerde arıyorsunuz. Asıl sorun bu fahiş vergi sisteminden. Benimde elime imkan geçse kullanırım bu saçma sapan vergiyi vermemek için. Allah kimseyi elden ayaktan düşürmesin. Bunun için kimse sağlığından olmak istemez ama böyle bir seçenek varsa sonuna kadar kullanmak hakları.

• Babamın yüzde 95 raporu var ama gelgelelim rapor tarihi Şubat 2002. Haziran 2002 öncesi raporlar kabul edilmiyor rapor sürekli de olsa. Babamı rapor yenilmeye ikna edebilsem bende çakarım bi araba. Her zaman benimle gezmiyor ama dışarıda kamuda hastanede vs işi olduğunda bensiz adımını atmaz. Devlet bu hakkı vermişse kullanmak da gayet hakkım

• gerçekten ihtiyacı olana kimsenin bi şey demeye hakkı yok. geçen başka konuda da demiştim devlet özel araç ve şöförde tahsis etmeli bedavaya. belediyeler yoluyla bu tür işler haleldilebilir gözü kalmaz kimsenin. ancak gerçekten ihtiyacı olmayıp yan masanızda birisi sizin verdiğiniz paranın %80 azını öderse gözü kalır adamın.

• ahmet3976 kullanıcısına yanıt

Bu zihniyet devam ettiği sürece ülkenin ötv illetinden kurtulması mümkün değil malesef. Ağızlarına almışlar ben verdiysem o da verecek diye bir laf kimseyi dinlemiyorlar, halbuki bir dinleseler burada herkesin hakkını savunmaya çalıştığımızı anlayacaklar...

• Tipik "benim yok onun da olmasın" konusu. Allah ıslah etsin.

• Aynı durumdayım. %90 engelli ve %100 bana bağımlı. Araç değiştirmek istemediğim için almıyorum.

• Havya Makinesi kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz rahatsızlıklarla otv siz araç alamazsınız yüzde 40 ile. %90 olması lazım en az.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: weycell1905

Bahsettiğiniz rahatsızlıklarla otv siz araç alamazsınız yüzde 40 ile. %90 olması lazım en az.

Anladım hocam en azından malülen emekli olabilse iyi olacak. Kendisi %40 alabileceğine inanmıyor ama bakalım

• frknsysl F kullanıcısına yanıt
    Plakadaki engelli işareti başka sebepten kaldırılmış olmalı. Bu konu araştırılmalı. Plakadaki engelli işareti neden kaldırıldı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • MyWorldLife kullanıcısına yanıt

Polise kimliğini gizli tutarak şikayet et ve tüm kanıtlarını da yanına al.

• Canbey96 kullanıcısına yanıt

Hocam zaten adamın sinir olduğu engellilerin o araçların yüzünü dahi görememesi ve herkesin engelli raporu alması. Yoksa kimsenin engelliye laf söylediği yok sonuna kadar hakkıdır yani.

• CapriceClassic kullanıcısına yanıt

Engelli işareti kesinlikle plakaları geri gelmeli sonun kadar katılıyorum.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.