Şimdi Ara

Herkesin Derdi Yurtdışına Kapak Atmak (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
176
Cevap
6
Favori
11.789
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkes kaçmak ister kimse ülkesini güzelleştirmek sorunları çözmek için uğraşmaz bizim millet sihirli değnekle tek seferde sorunların çözülmesini bekliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende uni ogrencisiyim ben ulkeden son derece memnunum yurt disina gitme gibi bir dusuncem yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: XHellsing

quote:

Orijinalden alıntı: Six Feet Under.

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: FLowme131

Konusu açılmışken İngiliz Dili ve Edebiyatı ya da Amerikan Kültürü ve Edebiyatı okusam işsiz kalma ihtimalim var mı?

İhtimali yok %100 işsiz kalma garantin var.

Hocam ne okuyalım herkes mühendislik mi okusun? Mühendislik okumaktan kolay bir şey yok inan bana özeller sayesinde ama bence herkes ilgi alanı ve yeteneği olduğu alanı okumalı.

Ya allah aşkına ilgi alanı ne demek norveçtemi yaşıyoruz. Milleti yanlış yönlendirip hayatıyla oynamayın İng edebiyatı okuyup nerede iş bulacak? Müt tercüman mı olacak yoksa öğretmen mi? Bunları olmak istiyorsa zaten bölümü var orada ona göre eğitim verilir. İng ve amerikan edebiyatı %100 garanti işsizlik sunan bir bölümdür.

Anladım hocam o zaman tıp hukuk mühendislik bölümleri dışındakiler kapatılsın o zaman bu kadar insan enayimi işsiz kalacağı halde eğitim görüyor sözel bölümler tamamen kaldırılsın falan. Benden sana tavsiye SEVMEDİĞİN işte başarılı olamazsın başarılı olmadan para kazanırsın sıkıntı değil ama MUTLU olamazsın.

Tamam sensin. Senin sözünü dinleyip bölüm yazacak arkadaşlarada fabrikada haftanın yedi günü günde 12 saat çalışma şartlarında başarılar diliyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: FLowme131

Konusu açılmışken İngiliz Dili ve Edebiyatı ya da Amerikan Kültürü ve Edebiyatı okusam işsiz kalma ihtimalim var mı?

İhtimali yok %100 işsiz kalma garantin var.

Hocam ne okuyalım herkes mühendislik mi okusun? Mühendislik okumaktan kolay bir şey yok inan bana özeller sayesinde ama bence herkes ilgi alanı ve yeteneği olduğu alanı okumalı.

Ya allah aşkına ilgi alanı ne demek norveçtemi yaşıyoruz. Milleti yanlış yönlendirip hayatıyla oynamayın İng edebiyatı okuyup nerede iş bulacak? Müt tercüman mı olacak yoksa öğretmen mi? Bunları olmak istiyorsa zaten bölümü var orada ona göre eğitim verilir. İng ve amerikan edebiyatı %100 garanti işsizlik sunan bir bölümdür.

Anladım hocam o zaman tıp hukuk mühendislik bölümleri dışındakiler kapatılsın o zaman bu kadar insan enayimi işsiz kalacağı halde eğitim görüyor sözel bölümler tamamen kaldırılsın falan. Benden sana tavsiye SEVMEDİĞİN işte başarılı olamazsın başarılı olmadan para kazanırsın sıkıntı değil ama MUTLU olamazsın.

Tamam sensin. Senin sözünü dinleyip bölüm yazacak arkadaşlarada fabrikada haftanın yedi günü günde 12 saat çalışma şartlarında başarılar diliyorum.

Ne fabrikası oğlum 4 yıl okuyunca fabrikada mı çalışıyorsun senin hayat adına hiçbir bilgin yok ailesi tarafından mühendis ve tıp dışındakiler meslek degil görüş açısıyla yetiştirilmissin belli. Ayrıca fabrika sözüyle alakalı büyük terbiyesizlik yaptın fabrikadaki insanları küçük görerek.

• Hayvanat bahcesi muduru olan adamin tubitaka atandigi bir ulke lan bura. Hala adam bu hale gelmesiyle alakasi yok falan filan konusuyor.

• Ülke olarak yurt dışı nezdinde fazla ciddiye alınacak tarafımız kalmadı. Ancak yurtdışına çıkış zenginlerin işi. Öleceksem burada öleceğim. Türkün gidecek yeri yok. Hedef 2023. O yıl geldiğinde Kök Tengrim izin verirse kendimi ona bırakıcam.

• Şimdi yurtdışına gidenler özellikle abd ve avrupa ülkelerine yakında arkalarına bakmadan Türkiye ye geri dönecekler ve bu ülke sizi yine bağrına basacak.
  • sarımsaklıyoğurt S kullanıcısına yanıt
    Hadi oradan gitmemdeki tek sebep akp ve 15 yılda yarattığı ortam para falan ayrı olaylar

• Şaka demi bu. Kesin şaka. Her yıl milyon insan mezun oluyor üniversitelerden. Bakın o milyon içinde bin değildir gelişmiş bir ülke tarafından kabul edilecek sayısı. Benim ülkemin ingilizce öğretmeni ingilizce zar zor konuşuyor, geveliyor. İngilizce tercümanlık bitirmiş adamlar ingilizceyi zar zor konuşuyor. Kaldı ki diğerleri.

O yüzden istedikleri kadar uğraşsınlar. Bu kalibresizlikle biraz zor giderler. Bizimkilerin üni sonda geldiği ing seviyesine elin doğu avrupalısı orta öğretimde geliyor.
  • hiç değilse bir hayallleri var
  • Ne gerek var ki trde 10.000 lira yeter.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarımsaklıyoğurt

bu hale getirmeyle alakası yok.şu anki düzende bizim gibi ülkelerin işlevi eleman yetiştirmek.

başkası gelse de hep aynısı olacak yani boşuna takma

Yok ya niye kole oluyormusuz baska ulkelere?

• CSB yazmayan adam C kullanıcısına yanıt
    çünkü bir çöplükte iki horoz ötmez. sistemde hele öt-e-mez.kapitalizm sadece insanlar arasında değil ülkeler arasında da var.eğer her ülke eşit güce sahip olsa kapitalizm kalmazdı.

belki sana çok fantastik geliyor ama olan budur.

devrim arabalarının benzini bitmiş.

roket kulübü kapatılmış.

uçak fabrikası kapatılmış.

hayrola acaba nedir bu musibetler? hepsi irticacıların suçu değil mi

ne kadar kasarsak kasalım, ne kadar çalışırsak çalışalım. zaten farkettiysen çalışanlar ülkede durmuyor.

bu sadece bizim ülke için de geçerli değil bu arada.kendimizi bir şey sanmayalım diye söylüyorum.

• FLowme131 kullanıcısına yanıt
    Ankara Ünv. İngiliz dili ve edebiyatı mezunuyum, Huntsman'da satınalma müdürü olarak çalışıyorum.

Okuduğum bölümle ilgili iş yapacağım dersen, formasyon alıp öğretmenlik ya da çevirmenlik vs işler yapabilirsin, işsiz kalmayacağın garanti.

Ancak ne olursa olsun, ben üniversitede şu bölümü okudum, elimden bu gelir demeyeceksin, muhakkak başka yerlerde de tecrübe kazanman gerekiyor. Benim kimyaya olan merakım beni buraya getirdi.
  • gcb1903 kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle, versen önüne 20 sayfa makale yazar, ama konuşmaya gelince kalıveriyor orada, bizim okulda mezun olan 100 küsür kişiden 3-5 tanesi doğru düzgün konuşabiliyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarımsaklıyoğurt

çünkü bir çöplükte iki horoz ötmez. sistemde hele öt-e-mez.kapitalizm sadece insanlar arasında değil ülkeler arasında da var.eğer her ülke eşit güce sahip olsa kapitalizm kalmazdı.

belki sana çok fantastik geliyor ama olan budur.

devrim arabalarının benzini bitmiş.

roket kulübü kapatılmış.

uçak fabrikası kapatılmış.

hayrola acaba nedir bu musibetler? hepsi irticacıların suçu değil mi

ne kadar kasarsak kasalım, ne kadar çalışırsak çalışalım. zaten farkettiysen çalışanlar ülkede durmuyor.

bu sadece bizim ülke için de geçerli değil bu arada.kendimizi bir şey sanmayalım diye söylüyorum.

Bir teknoloji uretilir, ornegin yapay zeka, butun hepsi perperisan edilir bu ulkelerin zaman icinde. İsin sirri gizlilik. Kuzey kore mesela. Kapitalizm falan bos isler ben yerin 300 metre altinda bomba uretsem kim bilecek?

• sKjaer kullanıcısına yanıt
    vatan toprağı sıla hasreti yok orada ayrımcılık falan filan gidemeyenlerin tatavası... yahu türkiyede kendi ülkemde daha çok ayrımcılık var be. illa sakallı siyah tenli ve arapça kelime ağırlıklı konuşmanız lazım kes sakalı türkçe kelime ağırlıklı konuş bakalım ipleyen varmı sokakta
    ingilizceyi boşverin almanca kasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi waltran -- 20 Eylül 2017; 12:19:40 >
  • Bu ülkedenin gençlerinin kaderi değişmiyor.Geçmişe bakın her seferinde beceriksiz bir yönetim gelip bir neslin gençliğini bitiriyor.İleriyi görüp iyi bir strateji belirleyenler yurtdışına ya çıktı yada çıkma planları yapıyor.
  • CSB yazmayan adam C kullanıcısına yanıt
    olabilir tabi hocam.kapitalizm kendi kurduğu şeyleri bile tüketiyor artık. aile, muhafazakar yapı gibi.bazıları tüketeceği en son şeyin kendisi olacağını söylüyorlar ki bence de haksız değiller.

• Yurt dışında sizi sınırda bekliyor, elinize ev ve araba anahtarını veriyorlar.
    Hatta elemanın biri geçen gün yazmıştı, en az 10 bin dolar maaş var, çalışmanıza bile gerek yok, devlet bedavaya bakıyor demişti.
    Durmanız hata.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.