Şimdi Ara

Herkesin Derdi Yurtdışına Kapak Atmak (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
176
Cevap
6
Favori
11.789
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sistemli adam

Yurt dışında sizi sınırda bekliyor, elinize ev ve araba anahtarını veriyorlar.
    Hatta elemanın biri geçen gün yazmıştı, en az 10 bin dolar maaş var, çalışmanıza bile gerek yok, devlet bedavaya bakıyor demişti.
    Durmanız hata.

Birak kendileri görürler, zaten yurt disina gidenlerin 80% barinamiyor, öyle türkiyede gibi kenarda kösede kahvelerde yatmakla oluyor saniyorlar.

Avrupa bedava calisacak adam ariyor, para verecek olsa yeterince kendi issizleri var calisacak. Ama para degisik olunca oradan 1-2000 Avru cok görünüyor.

Simdi yine bir köseden forum ergenleri cikar daha dün avrupa yüzü görmüs iki video cekmis youtubercilerin hesabini acar.

• Devlet in bakanı söylüyor bizim amacımız Avrupa ya ara eleman yetiştirmek diye, tartışılacak bir şey yok ortada, herkes refah içinde yaşamak ister, herkes dilenc gibi yaşamayı kendine layık görmez, insanlar mutlu değil herkes asık suratlı kimsenin kimseye tahammülü yok herkes birbirine karşı dolmuş ortalık Arap dolu hayat pahalı adalet yok yolsuz çok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • akp 15 yılda öyle bir tahribat yaptı ki artık 2019 da başkası gelse bile ben gitmeyi kafama koydum.

huzurlu, güvenli, hukukun üstün olduğu, eğitime ve insana önem verilen, devletin halkını vergilerle düzmediği bir gelecekte görüşmek üzere dostlar.

selam ve beddua ile...
  • Kisi herkesi kendinden bilirmis ya hani. Ülkem de olmaktan mutluyum. Çünkü benim ülkem. Vatansizlik nedir şükür atalarimkz sayesinde bu millet bilmiyor. Ama emin ol insanin vatanından daha kiymetli biseyi yok. Ülkemi gelistirmek için okuyacağım. Ne kadar eksi varsa onlari pozitife cevirmeye çalışacağım. 100 yildir su memlekette eğitimli okumus adam olmadi. Yavas yavas egitim düzeyi artarken ulkemizi gelistebilecekken baska ülkeye kaçmak. Peh. Ne mutlu türküm diyene degil mi? Bide beni türk doktorlarina emanet edin vardi dimi. Nedense atatürkçüyüm diyen herkes ülkeden kaçmaya çalışıyor. Atatürkün modernleşmesini bile yanlış anlayan bazi kesimlerden baska ne beklenirdi ki.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dr. Donanım kullanıcısına yanıt
    hangi ülkeyi düşünüyorsun kardeş
  • Ülke güzel de içi çok karışık.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yedi Sekiz Hasan Paşa

hangi ülkeyi düşünüyorsun kardeş

önceliğim abd. en kötü ihtimalle almanya ve ingiltere düşünüyorum.
  • Dr. Donanım kullanıcısına yanıt
    ben de seninle aynı düşünüyorum. ama greencard olmadan abd hayal.. greencard olmadan gidebilmen için sağlam paran olması lazım en kolay öğrencilikle gidersin sonrada kalırsın.. ben de greencard başvursu yapcam bu sene çıkmaz ise almanya'ya direk gideceğim daha sonra almanyada yaşamayı sürdürüceğim. greencard çıkana kadar da başvuru yaparım almanyadan abd ye..
  • quote:

Orijinalden alıntı: BaNgO

quote:

Orijinalden alıntı: kötü_ben

quote:

Orijinalden alıntı: BaNgO

Türkiye'den de insanlarında da bir cacık olmaz artık, ben 15 senedir yurtdışındayım aptalmıyım ben Türkiye'ye geri doneyim.

İş desen yok, ekonomi desen felaket, insanlar desen, katil, hırsız, tecavüzcü, dolandırıcı, terörist, eğlence desen eğlenmeyi bilmeyen insanlar, ülke desen altyapı yok, trafik desen keşmekeş, eğitim desen rezalet, uzun desen kısa beyinli vs., böyle gider.

Ha çok ünlü bir artist ya da şarkıcı olsam, zengin olsam, Türkiye'nin her türlü tadını çıkartırım ama yok ben sade vatandaşım, işim olmaz ne Turkiye ne de insanları ile.

o kadar şey yacacağına bi nerde yaşadığını söyle de bilek afrikadamı yaşıyon

Kuzey Kore'de yasıyorum.

yav he he salla

• Yedi Sekiz Hasan Paşa Y kullanıcısına yanıt
    Nasıl gideceksin Almanya'ya güzel kardeşim, Almanya'ya gitmek ABD'den kolay mı sanıyorsun
  • Well, one might learn english eventually but the real question is can he overcome of all hardships, obstacles and begin to a new life there?

Taking care of everything alone can be way too difficult therefore a small family contribution might help drastically.

Ben biliyorum ama bi b yapamıyorum mesela. Para biriktirsem de gitsem, bir arkadaşım da var kaçak çalışıyor mesela. En güzeli kendi ülkende refah içinde yaşamak tabiki fakat ne biçim günler geçiriyoruz burada..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rindaman -- 20 Eylül 2017; 20:48:51 >
  • Do Bemol Kerim kullanıcısına yanıt
    evet abd'ye gitmekten daha kolay. üniversite yoluyla gideceğim. ingilizce ile kabul almama rağmen gitmedim amacım almanca okumak olduğu için almancayı biraz öğrenip gerisini orada tamamlayacağım. allaha şükür cahil değiliz nasıl gidilir ne yapılır nasıl yapılır biliyoruz boş konuşmuyoruz
  • Çoğunuz gidemeyeceksiniz. Gerçekçi olun biraz, sizi bekleyen gelecek haftada 6 gün 12 saat asgari ücret...
  • quote:

Orijinalden alıntı: KristiyanoRonaldo

Herkes kaçmak ister kimse ülkesini güzelleştirmek sorunları çözmek için uğraşmaz bizim millet sihirli değnekle tek seferde sorunların çözülmesini bekliyor.

Bu sorunu çözse çözse tanrı çözer. ( Eğer varsa) Başka türlü kimse bizim gibi ortadoğu toplumuna kısa bir süre içerisinde şak diye eğitim,öğretim,tarafsız bakış açısı,empati gibi kavramları yükleyemez. ( Kaldı ki bizdeki kadar trajik seviyede olmasada batı ve doğu toplumlarındaki bir takım sorunlarda bizim sorunların çözülmemesine etki ediyor )

Aynen belirttiğiniz gibi sihirli değnek gerekmekte çünkü yanlışlarımız gelişimimize ciddi engel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Bağımlısı -- 20 Eylül 2017; 21:26:30 >
  • alvete A kullanıcısına yanıt
    Ağzına sağlık hocam doğru açıklamışsın düşünme engellendiyse bir çıkış yolu yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kendi vatandaşını düşünmeyen hükümetin oldu yerde elbette insan kendisine saygı değer verlen medeniyeti olan ülkeye gitmeyi herkes ister daha iyi şartlarda yaşamayı kim istemez

dünyada benzin fiyatları düşer aksine bizde benzin fiyatları yükselir

araba alırsın kendine bi tanede devletine alırsın (vergi)

alkol ve tütünden yüzde 60 vergi

bir sözüyle teog kaldırılır

asgari ücret 1400 lira ıphonex 6bin tl

benim bu ülkeden bi umudum yok
  • LAFLA PEYNIR GEMISI YURUMEZ.

• quote:

Orijinalden alıntı: NUSR-ET

bende uni ogrencisiyim ben ulkeden son derece memnunum yurt disina gitme gibi bir dusuncem yok.

neyinden memnunsun bahsetsene lütfen
  • Üniversitede 3. sınıftayım... O kadar fazla eleştirmeme, gerçekleri görmeme, gitmek istememe rağmen arkadaşlarım arasında en pasif ben kaldım herhalde.

Herkes gidiyor la... İş bağlantıları, araya akraba sokmalar, yurt dışında çalışan aile bireyi, work and travel, erasmus, onlarca platforma seminere katılma, iş yerlerine direk yurtdışında şubeniz var mı diye sormalar falan.

Her buluşmamızda, her sofra kuruluşunda, her doğum gününde ilk kelam "hangi ülkeye gidiyoruz, nereyi ayarladınız, kaçalım buradan"

Bu gidişle ülkede vasıflı adam kalmayacak.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.