Şimdi Ara

Herkesin Derdi Yurtdışına Kapak Atmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
177
Cevap
6
Favori
11.788
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bütün ygs/lys öğrencilerinin bütün üniversite öğrencilerinin derdi ingilizceyi sağlam bir şekilde söküp yurtdışına kapak atmak.Herkes aman ingilizce öğreneyim dersleri işime yarayacak düşüncesinde çünkü hepsinde bir avrupa ülkesi hayali var.

Bu öğrencileri bu hale getirenler utansın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLead -- 18 Eylül 2017; 20:31:5 >

• bu hale getirmeyle alakası yok.şu anki düzende bizim gibi ülkelerin işlevi eleman yetiştirmek.

başkası gelse de hep aynısı olacak yani boşuna takma

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Keşke ben de üni ürgencisiyken yurtdışına kapak hayalim olsaydı

• Ağa 2 dilde sertifikam var, Fransızca da 2 yıl aldım, dil konusunda sıkıntım yok ama yine de vatan toprağı farklı geliyor, evet şartlar orada daha iyi, daha lüks, ama oraya gidip mutlu olacağın ne garanti? Orayı ev gibi hissedecek misin? Yurt dışı her türlü mantıklı olabilir, ama mantıklı olan her şey mutlu yapmaz, boş hayallerdir, evet giden olur, ama 3-4 sene sonra yaşadığı ayrımcılıklar, dışlanma duygusu vs ağır basacaktır, bu ABD'de kısmen az oluyor diye biliyorum(Bariz bir Arap ya da Mexicalı tipiniz yoksa.), ama genel olarak hayal olarak kalması iyi olan hadisedir diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sKjaer -- 18 Eylül 2017; 20:41:10 >
  • Önceden devlete kapak atmak için uğraşıyordular şimdi yurtdışına.galiba hep bi yerlere kapak atıcağız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zhonya -- 18 Eylül 2017; 20:47:13 >
  • quote:

Bütün ygs/lys öğrencilerinin bütün üniversite öğrencilerinin derdi ingilizceyi sağlam bir şekilde söküp yurtdışına kapak atmak

Bu üniversitelerden sadece bir kaçı (Bilkent gibi) üniversiteler, üni olarak sayılır. AB gibi yerlerde diğer ünilerin diplomaları bile geçmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarımsaklıyoğurt

bu hale getirmeyle alakası yok.şu anki düzende bizim gibi ülkelerin işlevi eleman yetiştirmek.

başkası gelse de hep aynısı olacak yani boşuna takma

He öyle tamam

• nasıl inanmak istersen

• Herkesin *şak geçeceği bir memleket halini aldık, tabiki kaçabilmek için elimizden geleni yapıyoruz. Ne eğitimimiz, ne vatandaşımız , ne ekonomimiz, ne siyasetimiz ne de geleceğimiz parlak. Bizden bi m*k olmayacağını anlayabilecek eğitim düzeyine ve vizyonuna ulaşma şansını elde etmiş kişilerin kaçmak istemesi de normal.

Al daha dün yayınlanan haber, müfredattan çıkarılan evrim ve müfredata sokulan cihad ile ilgili üzerine Erdoğan Tükiyesine değinir bir yazı.
    http://www.bbc.com/news/world-europe-41296714
  • sKjaer kullanıcısına yanıt
    Dedi tatanga. Selam olsun

• Konusu açılmışken İngiliz Dili ve Edebiyatı ya da Amerikan Kültürü ve Edebiyatı okusam işsiz kalma ihtimalim var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: FLowme131

Konusu açılmışken İngiliz Dili ve Edebiyatı ya da Amerikan Kültürü ve Edebiyatı okusam işsiz kalma ihtimalim var mı?

İngilizce öğretmenliği okuyup, amerikaya gidip orada fazla derslerinin kredilerini satın alıp okuyan sonrada amerikada ingilizce öğretmeni olan biri vardı, bulursam atayım buraya.
  • quote:

Konusu açılmışken İngiliz Dili ve Edebiyatı ya da Amerikan Kültürü ve Edebiyatı okusam işsiz kalma ihtimalim var mı?

İhtimali yok %100 işsiz kalma garantin var.
  • quote:

Aç interneti, web programcılığı veya programcılık öğren. Şuan dünyanın en çok ihtiyacı olan meslek grupları bunlardır.

100 kişi yurtdışı hayal eder, sadece 5'i gider.
  • Bu ülkeyi beğenmeyen, eleştiren, kötü yönlerini söyleyen, yurt dışına gitmek isteyen insanların çoğu öyle düşünüyorum ülkesinin halini gördükçe için yanan, bu durumu kendisine yediremeyen, ülkesine yediremeyen, yapacak bir şey bulamayıp, etrafında yaşadığı ortamda en ufak bir umut ışığı göremeyen insanlardır. En basitinden gidip de bir devlet hastanesinde sıra beklediğinde bile bu ülkenin insanının medeniyetten ne derece uzaklaştırıldığını görüp isyan ediyorsun.
  • ee napsınlar başka. en iyi bölümü derece yaparak kazansan bile işsiz kalma ihtimalin var bu ülkede. bugün yarın nolcağıda belli değil yani geleceğide yok. param olsa bende durmam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Six Feet Under.

quote:

Hocam ne okuyalım herkes mühendislik mi okusun? Mühendislik okumaktan kolay bir şey yok inan bana özeller sayesinde ama bence herkes ilgi alanı ve yeteneği olduğu alanı okumalı.
  • Vasıfları yok gidemiyorlar ki ancak burada devlet düşmanlığı yapıyorlar.Bunlar sanıyor ki gidince herşey güllük gülistanlık olacak.Öyle zannetmeye devam etsinler.Gidenler diyor,buralarda sıkıntılar var.Ama en çok kendileri bilir tabi,çok bilmişlik yapıyorlar.Ama sorun değil.Umarım bu ülkeyi sevmeyen,bu ümmetden haz etmeyen herkes gider de biz de rahatlarız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XHellsing

quote:

quote:

Hocam ne okuyalım herkes mühendislik mi okusun? Mühendislik okumaktan kolay bir şey yok inan bana özeller sayesinde ama bence herkes ilgi alanı ve yeteneği olduğu alanı okumalı.

Ya allah aşkına ilgi alanı ne demek norveçtemi yaşıyoruz. Milleti yanlış yönlendirip hayatıyla oynamayın İng edebiyatı okuyup nerede iş bulacak? Müt tercüman mı olacak yoksa öğretmen mi? Bunları olmak istiyorsa zaten bölümü var orada ona göre eğitim verilir. İng ve amerikan edebiyatı %100 garanti işsizlik sunan bir bölümdür.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: XHellsing

quote:

quote:

Ya allah aşkına ilgi alanı ne demek norveçtemi yaşıyoruz. Milleti yanlış yönlendirip hayatıyla oynamayın İng edebiyatı okuyup nerede iş bulacak? Müt tercüman mı olacak yoksa öğretmen mi? Bunları olmak istiyorsa zaten bölümü var orada ona göre eğitim verilir. İng ve amerikan edebiyatı %100 garanti işsizlik sunan bir bölümdür.

Anladım hocam o zaman tıp hukuk mühendislik bölümleri dışındakiler kapatılsın o zaman bu kadar insan enayimi işsiz kalacağı halde eğitim görüyor sözel bölümler tamamen kaldırılsın falan. Benden sana tavsiye SEVMEDİĞİN işte başarılı olamazsın başarılı olmadan para kazanırsın sıkıntı değil ama MUTLU olamazsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XHellsing -- 19 Eylül 2017; 23:10:36 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.