Şimdi Ara

Herkes Ülkeden Kaçma Peşinde

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sırf benim çevremde mi böyle diye size de sormak istedim. Çevremdeki herkes bir şekilde ülkeden kaçma peşinde.
    Parası olan parayla vatandaşlık alıyor veya yatırımcı vizesi alıyor.
    Düzgün bir mesleği/kariyeri olanlar yurtdışında benzer bir iş arıyorlar.
    İyi bir üniversiteden mezun herkes artık master olur doktora olur yurtdışında okul bakıyor.
    Lisede yabancı dil eğitim görenler üniversiteyi Türkiye'de okumayı düşünmüyor.
    Çok yakın zamanda ülkeyi yükseltecek, ileriye taşıyacak kimse kalmayacak.
    Çok yazık bu ülkeye...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hayor ben değil Ülkemi Vatanımı İnsanlarımı seviyorum birlikte daha güzel Türkiye için durmadan da çalışacağım :)

• Atatürk ün adını kimse ağzına almasın lütfen böyle düşünüp te

• Akıllı adam bu ülkede kalmaz, erdoğan-akp ikilisi gidince dönmesi mantıklı ama

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: srknpower

Akıllı adam bu ülkede kalmaz, erdoğan-akp ikilisi gidince dönmesi mantıklı ama

bu nasıl vatan severlik o hain Vahdettin zamanında da Atarürk emek vermeseydi burada olmayacaktın o haine karşı savaştı kazandı..

• quote:

Orijinalden alıntı: Dermatovzik

quote:

Akıllı adam bu ülkede kalmaz, erdoğan-akp ikilisi gidince dönmesi mantıklı ama

bu nasıl vatan severlik o hain Vahdettin zamanında da Atarürk emek vermeseydi burada olmayacaktın o haine karşı savaştı kazandı..

Vatansever demedim, akıllı dedim
    Ben şuan tıp okuyorum ve hastenede gördüğüm manzaraları görsen hak verirsin...
    Valla bu ülkede geleceğimden çok endişeliyim, endişeli olmayan bir genç de bir psikiyatra görünsün

• Kacanlardan biri de benim kardes

• nedeni gayet basit.

akilli olan adam enayi olmaz, kendisinin enayi yerine konulmasini kaldiramaz.
  • Sırf suriler bile bu ülkeden gitmek için yeterli bir neden Hak yok hukuk yok torpilin dönmediği yer yok bu vasıflı kişiler Türkiye'de kalıp iş bulabilirlerse köle gibi çalışıp neden adeta sömürülmeye göz yumsunlar? Yurtdışında ortalama bir maaşa rahat rahat yaşamak varken?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maalesef çok fazla var çevremde. Bende araba alabilmek ve yurtdışından aylık Euro ile yardım parası almak istiyorum.

• Üzdünüz.

Gerçekten bir şeyler ters gidiyorsa düzmek vazifemizdir. İstemiyorsak nasıl düzebiliriz ki?

• quote:

Orijinalden alıntı: HamidHan

Üzdünüz.

Gerçekten bir şeyler ters gidiyorsa düzmek vazifemizdir. İstemiyorsak nasıl düzebiliriz ki?

Nasıl yapacağız hocam

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: HamidHan

Üzdünüz.

Nasıl yapacağız hocam

Mutlaka bir yolu olmalı zira istek başarır.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.