Şimdi Ara

Her şeyin aşırı pahalı olması (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
354
Cevap
3
Favori
20.925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
392 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaw adam sizi trollüyor anlamıyor musunuz? Eniştesi öğretmen maaşıyla g30 kasa bmw almışmış mış 😅😅😅

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herif iyi trollemiş.

• Her şey aşırı pahalı ama hiçbir şeyin satışı azalmıyor hatta artıyor, ekonomi kötü tabi yersen
    Sınıf 60 kişi, 8’inin şahsi aracı var diğer geriye kalan 52 kişinin hepsinin babasının/annesinin aracı var. Herkes okula arabayla geliyor hocaya park edecek yer kalmıyor kaç hoca sitem etti bu konuda… Şehir dışından okumaya gelen herkes tek başına evde kalıyor. Yurtta kalan ya da 4 kişi bir eve sıkışan yok, herkes tek başına kalıyor. Burada olanların da zaten evleri var.

He yanlış da anlaşılmasın bu insanların ailesi işçi, memur, öğretmen, hemşire falan… Yaz tatili herkes farklı ülkeden stori atıyor. Benim babam işçi annem emekli 1.500 mü ne alıyor evimiz de var arabamız da var ben de her yaz mutlaka tatilime çıkarım, sene içinde de arkadaşlarla yakın şehirlere kamplara gideriz, villa tutar gideriz, tekne kiralar gezeriz… Son model telefonum var, bilgisayarım var, oyun konsolum var. Nankörlük yapıp ekonomi kötü diyemem. Ekonomi gayet iyi arkadaş, sadece Almanya ya da Japonya kadar süper değil. Dünyada bizden kötü 180 ülke var. 5-6 tanesi bizden iyi diye sürekli oradan karşılaştırmalar yapıp duruyorsunuz. Yazık bu kafayla asla memnun olamazsınız

• Six Feet Under. kullanıcısına yanıt
    Sen ne diyosun ya benim babam öğretmen, içkisi yok eğlencesi yok zar zor 1 ev aldı senin enisten e ayak anlamadım g30 lar 2. Evler hayırdır dolarla mı maaş alıyor la benim babam öğretmen olmasa anlarım sallama sallama bi memur maaşıyla olmaz o dediklerin

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Yok artık lebron james.

Bir kira 2000, herkesin 3-5 çocuğu ve hepsi ayrı evde yaşıyor, asgari ücret 2500. Bir yerde bir yanlışlık var. Çalışanların yüzde 60 ı asgari ücretle geçiniyor işsizliğin kaç olduğundan iş aramayanları ve ev hanımlarınıda eklersen. Hesap tutmuyor. Kim bu üniversitedeki çocuğunu ayrı evde kaldıran araba veren asgari ücretli. Çıksın ortaya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miraclescape -- 30 Ağustos 2021; 9:34:56 >
  • semihoviç S kullanıcısına yanıt
    Ben g30 un ne olduğunu bile bilmiyorum. Herkesin g30 u varmış. Bak sen şu işe.

Bu zenginlik teknolojinin gelişimi sayesinde oldu. AKP ile hiçbir ilgisi yok. Dönemine göre oranlama yaparsak, şu anda ekonomimiz 90'lı yıllardan daha iyi değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Vommel

Arkadaş amerikayla karıştırdı sanırım..Türkiye'de 10 milyonun üstünde asgari ücret ve altında geçinen var aileleriyle birlikte 40 milyon.

Gerisi de emekli-orta gelirli zaten.

Size anlamanız için basit bir örnek veriyim:

Kız kardeşim öğretmen:Aldığı 5500 ele gecen 4200.

Eşi Kıd.Astsubay aldığı 6800 ele geçen 5800

Onlar bile geçinirken,yeni doğan çocuklarına birşey alırken veya markete giderken düşünmek zorunda kalıyorlar artık...

Not:Türkiye bitmiş,ben bu saatten sonra düzeleceğini falanda düşünmüyorum.Geleceğe bırakacağım şey ise utanç olacak.Hep birlikte mahvettik ülkeyi,etmeye de devam ediyoruz...

Alıntıları Göster
    Öğretmeni bilemem ama astsubay maaşında bir yanlışlık olmalı

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• Az önce 20li yumurtaya 28 lira verdim

• quote:

Orijinalden alıntı: Six Feet Under.

Fiyatlar kazanılan gelire göre gayet normal. Çogu kişinin evine karı koca 15-20 bin lirayı geçik para giriyor. Son model BMW 5 serisi veya A6 rahat rahat alınabiliyor iki kişi çalıştıgı müddetçe.

Eniştem ögretmen tek maaşla çalışmasına ragmen daha yeni G30 aldı. 2. evini almayi planliyor su an. Kredi ile herşey alınıyor.

Simdi bizim kapicimiz dahi B8 Passat’a biniyor. Yakin arkadaslarimdan biri yine ogretmen esi de tekstil fabrikasinda calisiyor, 1 aylik Ibiza tatilinden yeni geldiler. Bu ornekler artar gider. Istedikten sonra hersey olur bu hayatta. Biraz caba sarfetmek yeterli.

Hukumetin cok elestirilecek yani var lakin ekonomi onlardan biri degil. Bu ulke gormedigi luksu Ak Parti sayesinde gordu bu yadsinamaz bir gercek.

Sikayet etmek yerine gelirinizi artirin.
    Her şeyin aşırı pahalı olması

Ekonomi bakanı bile gerçeklikten bu kadar uzak konuşamazdı. Tebrik ederim.

• Arkadaşlar, ürünlerin kalitesi arttığı için fiyatları artıyor.
    Siz asıl bu kalite artışını 2023'te hissettiğinizi hayal edin.

Az dayanın Lozan bitince kalite artış madenlerini çıkaracağız.

• Karı koca ayda evimize 28-30 Bin arası para geliyor. Alabildiğimiz araba Corolla oldu! Nerde A6. Ana baba desteği yok.

Enişten kaç yerden maaş alıyorda arabanın üzerine daire alıyor taktik versene

• quote:

Orijinalden alıntı: Six Feet Under.

Sasirmadim bu usluba. Kendinizi gelistirip gelirinizi artirmak yerine bu forumda sikayet etmek daha kolay tabiki.

Alıntıları Göster

hahaha rezillik. Dünya kadar vergi vereyim sonrada gidip gelirimi artırmaya çalışayım.

• O kadar da değil hocam yeni evli öğretmen kuzenim megane aldı sıfır, eşi de öğretmen. Bir şekil alınıyor sonuçta.

• Her şeyin pahalı olduğu doğrudur ancak yapacak bir şey yok arkadaşlar, sorunu görüp hayıflanmak yerine gelirinizi arttırmaya yönelik çalışmalara başlayın derim. Bugünden yarına değişen bir şey olmaz, üstelik mevcut yönetim değişse bile kolay kolay ekonomi rayına oturmaz.

Kişisel anlamda planlarınızı belirleyin ve işlerin daha kötüye gideceğini hesaba katın. Şu an bankaya borcu olanlar bile Alaçatı tatili yapma peşinde, sosyal medyada acayip bir tüketim var bunu herkes görüyor, artık biraz mantıklı hareket etmesi lazım insanların.

• Her şey aşırı pahalı değil, sen fakirsin, hepimiz fakiriz. Türkiye'de aylık asgari ücret 287 €, asgari ücretli çalışan oranı %50 civarında. Tamam, birçok üründen aşırı oranda vergi alınıyor ama ülke vergiler sayesinde ayakta duruyor zaten. Üretim yok, ihracat yok, tarım hayvancılık bile yok; e devlet parayı nereden alacak? Ekonomi bitmiş, TL'nin yurtdışında geçtiği tek yer İdlib, yurtdışındaki döviz büroları TL'yi almıyor bile. Yani ne bekliyorsunuz? "Kendinizi geliştirin, gelirinizi artırın" diyenleri ciddiye almayın zaten, TL'nin değeri ne ki asgari ücret alan "kendini geliştirince" maaşı 10.000 TL'ye çıksa ne olacak? Yine fakirsin. Kendini geliştiren zaten Avrupa Birliği ülkelerine ya da ABD'ye gidiyor, siz de planlarınızı ona göre yapın. Batan gemiden kovayla su boşaltmaya çalışmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 30 Ağustos 2021; 12:10:39 >
    Hangi ülkeden bahsediyorsunuz ?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.