Şimdi Ara

Her şeyin aşırı pahalı olması (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
354
Cevap
3
Favori
20.925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
392 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Avrupada tuvalet temizleyen adam kadar maaş alamıyorsun yazdıklarından utanmıyor musun ? Allah akıl fikir versin size yazık gerçekten. Yalan konuşmak için bu kadar zorlama kendini.

Şu forumda zerre kadar sevilmeyen kişilerin başında olduğunu da bilesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m-99 -- 30 Ağustos 2021; 14:22:14 >
  • Meslek nedir hocam?

• Six Feet Under. kullanıcısına yanıt

ya bi yürü git işine ya hadi tuzu kuru olanları geçte işe yeni başlayan yada şu anda okuyan gençlerin suçu ne.

Yazık kafana

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Aberrant Warden kullanıcısına yanıt
    Ulan ne güzel yazmışsın şiir gibi. Şerefsizim duygulanıp ağlayasım geldi. 1500 lira emekli maaşı alan baban seni villalarda kiralık teknelerde tatil yaptırıyor ha!
    O babayı taşşşşaklarından öpmek lazım aslanım!
    Okuduğun okul nişantaşı mı bilkent mi diyeceğim babaya uymuyor,
    baban çok az maaş alıyor diyeceğim okula uymuyor...

Senin söylediklerin güven seviyesi %10 larda olan Tüik e bile uymuyor.
    Ben de; üç senedir ülkemin güzide tatil yeri olan Antalya da tatil yapayım beş gün diyorum cebime uymuyor!
    Sanırım aynı gezegende yaşamıyoruz ya da sen farklı bir boyuttan yazdın tüm bunları.. Lütfen cevap ver aydınlanalım. Açık açık bilale anlatır gibi yaz..

Edit: nasıl okuduysam şuurum gitmiş emekli olan annen miş. Baban işçiymiş. Sorular aynen geçerli. Cevap bekliyor millet senden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prof_z -- 30 Ağustos 2021; 14:56:9 >
  • Bu konuda çok şey söylenir de neyse.
    Tr artık bu daha da kötüye gidecek maalesef

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Six Feet Under.

Fiyatlar kazanılan gelire göre gayet normal. Çogu kişinin evine karı koca 15-20 bin lirayı geçik para giriyor. Son model BMW 5 serisi veya A6 rahat rahat alınabiliyor iki kişi çalıştıgı müddetçe.

Eniştem ögretmen tek maaşla çalışmasına ragmen daha yeni G30 aldı. 2. evini almayi planliyor su an. Kredi ile herşey alınıyor.

Simdi bizim kapicimiz dahi B8 Passat’a biniyor. Yakin arkadaslarimdan biri yine ogretmen esi de tekstil fabrikasinda calisiyor, 1 aylik Ibiza tatilinden yeni geldiler. Bu ornekler artar gider. Istedikten sonra hersey olur bu hayatta. Biraz caba sarfetmek yeterli.

Hukumetin cok elestirilecek yani var lakin ekonomi onlardan biri degil. Bu ulke gormedigi luksu Ak Parti sayesinde gordu bu yadsinamaz bir gercek.

Sikayet etmek yerine gelirinizi artirin.

Şimdi buna alım gücü ile pahalılığın aynı şey olmadığını anlatayım desem kendimi boşa yormuş olacağım, o yüzden siktir et. O penpe panjurlu güzel dünyanda yaşamaya devam et en iyisi, bizi boşver!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Bunu banlayalim forumdan lutfen

• hhuctas H kullanıcısına yanıt

Hocam adam sağlam ironi yapmış bence :D 20bin tl alsan bile 1.2 milyon liraya a6 almak için 5 sene hiç para harcamaman, hiç enflasyon olmaması lazım :D

• 1 senedir çalışmıyorum bazı yerlerde dükkanlarımız var, faiz de para var market alışverişidir, evin ekstra ödemeleridir vs 7-9 bin liraya buluyor aylık geri kalan parayla da hobilerime yatırıyorum, rahatım yerinde olmasına rağmen hobilere para yetiştirmek çok zor gerçekten alım gücümüzün düşüklüğü çok iyi hissediliyor. Pandeminin araya girmesiyle ekonomik kriz buram buram hissedilmekte, alt kesim ve belirli asgari ve bır tık üstü sabit maaş ile çalışanların işi her geçen gün zorlaşıyor. Herkesin hakkında hayırlısı diliyorum.

• Sözde Cumhur İttifakı ile Şahlanacaktık.
    Gelinen nokta ortada.
    Z kuşağı gençler iyi görün bunları..

• Dayı basit kimyasal ürün için söylemiş ama anlayacak kapasite yok

• Ülkenin hali hazırdaki gelirinin neredeyse tamamı vergilerden. Sence bu dediğini yaparlar mı? :)

• Bazı arkadaşlar küfür yemeye pek istekli.
    Yediğiniz haram paralar çocuğunuzdan çıkar umarım.

• Her şeyin aşırı pahalı olması
    Her şeyin aşırı pahalı olması

* Şunu buraya bırakalımda belki Maaşlı Ak troller Utanırlar. Tabii yüzleri varsa.

* Z KUŞAĞI GENÇLER iyi görün bunları..
    * KARARSIZ SEÇMEN Sen de iyi bak.

Kardeş sende mi hesabı sattın?

• quote:

Orijinalden alıntı: Rindaman

Kardeş sende mi hesabı sattın?

Yok hocam ama millet çok üstüme geldi bu konuda anlamadım çok agır hakaretler işittim.

• quote:

Fiyatlar kazanılan gelire göre gayet normal. Çogu kişinin evine karı koca 15-20 bin lirayı geçik para giriyor. Son model BMW 5 serisi veya A6 rahat rahat alınabiliyor iki kişi çalıştıgı müddetçe.

Eniştem ögretmen tek maaşla çalışmasına ragmen daha yeni G30 aldı. 2. evini almayi planliyor su an. Kredi ile herşey alınıyor.

Simdi bizim kapicimiz dahi B8 Passat’a biniyor. Yakin arkadaslarimdan biri yine ogretmen esi de tekstil fabrikasinda calisiyor, 1 aylik Ibiza tatilinden yeni geldiler. Bu ornekler artar gider. Istedikten sonra hersey olur bu hayatta. Biraz caba sarfetmek yeterli.

Hukumetin cok elestirilecek yani var lakin ekonomi onlardan biri degil. Bu ulke gormedigi luksu Ak Parti sayesinde gordu bu yadsinamaz bir gercek.

Çok rahat yalan söylemişsin. Bu başarını neye borçlusun acaba? Ben ve kardeşim memur olduğumuz halde eve o kadar para sokamıyoruz. Babam emekli 60 yaşında ve ancak bizim birikimlerimiz ve kendi iş yerini satarak geçen yıl 3 katlı ev yapma fırsatımız oldu. Aşırı maliyet artışı yüzünden sadece 1. katı yapabildik, 100 bin liraya yakın ev borcumuz var, iki memur çalışıp ödemeye çalışıyoruz. Arabamız yok. Babamın emekli maaşı 2.500 lira, sadece evin günlük ihtiyaçlarına yetiyor. Bizim maaşların büyük kısmı da ev borcuna gidiyor.

Açık ve net bir şekilde acı gerçekleri yazdım. Ki bizim durumumuz Türkiye ortalamasının çok üzerinde. Yoksulluk sınırındayız. Türkiye ortalaması ise yoksulluk sınırının 3 kat altında, açlık sınırında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkangunes04 -- 30 Ağustos 2021; 22:47:47 >

• quote:

Çift maaş alsak dediğin dogru.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.