A

Onbaşı
02 Temmuz 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 57 (Bu ay: 4)
Gönderileri
Silinebilir.
Adam hasta oluyor, hemşire doktor tanıdığı var kendini öne aldırıyor. Sigortası geçmiyorsa uygun kategoriden kayıt açtırıp ödeme yapmıyor.

Belediyede işi var bu sefer orda bi memur tanışı var şu benim işi hallet diyor şip şak haloluyor.

Adam köyüne su bağlatacak köy hizmetlerindeki tanışına haber veriyor hortumu buna bedava el altından veriyorlar.

Ben ve benim gibiler hastanede az sesli konuşsun doktordan hemşireden fırça yiyor,
Belediyeye gitsin başvurunu yap 10 gün sonra gel deniyor.
Köy hizmetlerine yolumuz bozuk diyoruz başından s. ediyor.

Adalatsiz bir dünya.
Konuyu okuyup aleyhimde yazılar yazıldığı için kaldırıyorum. Allah herkesi hidayete edrirsin.
O kadar çok kişi var ki herkes deli gibi para alıyor.

Tabi ben kıyası öğretmen, polis, temel bilim doktorlarıyla kıyas yapıyorum.

Standart seviyede herhangi bi takım lideri/yönetici olmayan 4/5 yıllık (27/28 yaş) bi yazılımcı firmalardan 12-15 bin belki daha fazla maaş alıyor. Yönetici takım lideri olanlar 20 li rakamları alıyor.

Maaşı dolara çevirmenize gerek yok asgari ücret 3 bini baz alırsak asgari ücretin 5 katı fiyat ediyor.

Diğer mühendislikler de durum nasıl cidden merak ediyorum.
Selamlar,
Ayda 10K para kenara kalan biri var ne önerirsiniz? Siz olsanız ne yaparsınız?
Selamlar,

-Her ay masrafları çıkınca 10/15 lira para kalıyor bunu nasıl değerlendirmek lazım?
-Mevduata yatırmak bir çözüm ama kendim yazılımcıyım bi kaç ürün geliştirdim ama doğru düzgün reklam yapamadığım için ilerlemedi.

-Ufak bi etherium var ama bitcoin bi anda düşerse ana para riski çok fazla geliyor bana.

Fikirlerinize açığım.

Teşekkürler.
Selamlar arkadaşlar,

Düşünemediğim bir durum olur mu? Böyle yapmanın dezavantajı sizce olacak mı? Ne dersiniz?
Yalıtım en takık olduğum konu.
Corollanın yalıtımı cidden iyi değil galiba içi ne kadar iyi olsa da videolardan izlediğim kadarıyla yslıtımdan tırstım.

Ama iç hacim be duruş olarak Corolla Polo yu tokatlıyor bence.
Siz ne dersiniz?

Merhabalar Değerli DH Üyeleri,

Bugün işsiz 28 yaşında bir gencin "annemi üzmeyin" notuyla intihar ettiği haberini görünce dayanamayıp buradan meramımı paylaşmak istedim.

Kız kardeşim Tarih öğretmenliği mezunu. Ben abisiyim. Kendisi 26 Yaşında. Üniversiteden 3 yıl önce mezun oldu.

3 Yıldır kendisine uygun iş arıyoruz. Maalesef ülkedeki pek çok iş arayan kişden birisi...

Ben kardeşime çok üzülüyorum. Kendisini çok uzun süredir yıpratıyor. Saçları tel tel beyazlamaya başladı. Daha 10 yaşında iken babamızı hastalıktan kaybetmiştik hayatımız zorluklar içinde geçti. Ben çocuk yaşta pazarda çalışmaya başladım. Yeri geldi hiç et yiyemiyoruz meyve yiyemiyoruz diye üzüldük ağladık hep birlikte. Üzerimize kıyafetler alamadık ve daha bir sürü şeyin acısıyla büyüdük yıllarca.(Yine de şükür böyle bir zamanda sağlıklıyız) Bir şekilde artık omuzlarındaki bu yükün hafiflemesini ümit ediyorum. Ben mühendis olarak firmada çalışıyorum. Kardeşime elimden geldiğince destek oluyorum ama kendi ayakları üzerinde duramadığı düşüncesi yıpratıyor ben ne yaparsam yapayım olmuyor.

Sizden bir iş istemiyorum eminim daha zor durumda olan pek çok kişi vardır sadece fikir vermenizi rica ediyorum.

-BIM/A101 e başvurdum ama hiç dönüş olmadı.

-Polislik sınavlarına defalarca girdik ama mülakatlarda elendik.

-KPSS ye hep çalışıyor ama atama sayısı az ve çok yüksek puanlar alamadık.

-DOMINOS un kapısında ilan gördüm aradım görüştüm ilan duruyor hep ama eleman aramıyoruz diyorlar.

-Kariyer.net deki bütün öğretmenlik ilanlarına başvurduk CV ye 6 ayda bir kere bile bakan olmadı.

-Bankada gişe personeli için başvurduk öğretmenlik mezunusun iş bulursan çıkarsın kalıcı olmazsın dediler reddettiler.

Kardeşim gözümün önünde mutsuzluktan parça parça yaşama enerjisini kaybediyor sanki. Sizce nerelere başvurmalıyız? Elimden ne gelirse yapmak istiyorum fikirlerinizi rica ediyorum.

Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen hafta
Son Mesaj Zamanı: geçen hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 56
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 895)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 24 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.