Şimdi Ara

Her Peugeot AdBlue Sorununun Yaşayacaktır (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
298
Cevap
10
Favori
70.978
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bassamda yakmıyor diyen dizelciler dertli...Allaha şükür 38 bin km de tsi act motorum tık demedi.camsuyu harici kaputu açmadım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • met.nar kullanıcısına yanıt
    Bu olay benzin pompasında da yokmu?oxaman belli bir oranın altina indirilmezse adblue sorun çözülür gibime geliyor..sonucta pasif sogutucu adblue sıvısı.oda olmayinca yaniyor motor demek ki

• Arkadaşlar Bende 2016 Peugeot 308 Dizel Eat 6 Otomatik vitesli araç sahibiyim. Bu SRC sorunlarını yaşamamak için yada azaltmak için bir sürüş öneriniz varmıdır?

Araba otomatik olduğu için çok devirde çevirtmiyor. Direk vites değiştiriyor. Manuel pek müdahale de etmiyorum. Benim gittiğim 120 km hızı 2100 devir civarı veriyor zaten.

Bu araçta ayrıyeten DPF de var mıdır? Acaba arada manuel e alıp düşük vitesle yüksek devir çevirtmek iyi mi olur? Yada sizin tavsiyeleriniz nelerdir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dsg benzeri bir efsane daha mı doğuyor yoksa?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ShadowOfSpirit

Bassamda yakmıyor diyen dizelciler dertli...Allaha şükür 38 bin km de tsi act motorum tık demedi.camsuyu harici kaputu açmadım.
    Çok şükür 75.000 km de ki e-hdi 308 in kaputunu cam suyu hariç açmadım.
    Not: Araç 2013 model.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xweser -- 11 Temmuz 2020; 14:41:8 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • emurat E kullanıcısına yanıt
    Güncel araçların hepsinde DPF var. Göstergede DPF tıkalı uyarısı veriyorsa ara sıra düşük vites yüksek devirde gidebilirsiniz. Tabi dizel motorların karakteri sebebiyle 4 bin devirin üstüne çıkmanızı önermem.
    3000-3500 devir idealdir bu tarz kullanımlar için.

Ayrıca bilindik akaryakıt istasyonlarını tercih etmek de önemli. Çünkü kalitesiz yakıt DPF’nin daha çabuk dolmasına sebep oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: xweser

Çok şükür 75.000 km de ki e-hdi 308 in kaputunu cam suyu hariç açmadım.
    Not: Araç 2013 model.

Alıntıları Göster
    Çok şükür 80.500 km deki turbojet aracımın kaputunu açmadım cam suyu doldurmaktan başka

Araç 2014 model

• fbm333 kullanıcısına yanıt
    Benim aracım servis bakımlıydı ne yazık ki peugeot tr den gelen destek %50 oldu. DSG gibi bir efsane doğmuş bence çoktan şikayetvar a bakabilirsiniz.

SCR sistemi için yapabileceğiniz birşey yok daha doğrusu zaten gerekte yok. DPF için yapılması gerekeni de zaten üstte bir arkadaş açıklamış.

• quote:

Orijinalden alıntı: edgar1899

SCR sistemi için yapabileceğiniz birşey yok daha doğrusu zaten gerekte yok. DPF için yapılması gerekeni de zaten üstte bir arkadaş açıklamış.
    Hocam bizim 308 dizel araçlarda SRC harici DPF te var mı?

Dizel otomobillere PN sınırı euro 5b ile geldi, benzinli araçlara ise 6b ile geldi. Euro 5b AB'de 1.1.2013 bizde ise 1.6.2014. Bu tarihlerden önce PM sınırı sebebiyle bazı araçlarda olabilmekle birlikte bu tarihten sonra PN sınırı sebebiyle araçların neredeyse tamamında var. Yani aracınızda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edgar1899 -- 11 Temmuz 2020; 17:38:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: edgar1899

Dizel otomobillere PN sınırı euro 5b ile geldi, benzinli araçlara ise 6b ile geldi. Euro 5b AB'de 1.1.2013 bizde ise 1.6.2014. Bu tarihlerden önce PM sınırı sebebiyle bazı araçlarda olabilmekle birlikte bu tarihten sonra PN sınırı sebebiyle araçların neredeyse tamamında var. Yani aracınızda var.
    Hocam SCR ile DPF birlikte olabiliyor mu?

Tabi ki. Hatta şu an da dizel araçlarda, SCR, DOC/LNT/NSC, ASC, DPF beraber bulunuyor.
  • Kisaca dizel başa bela :))herşeyi sorun herşey beklenir

• 2011'de dsg'li VW aldım, 61 bin km, 4.yılda hiç bir belirti vermeden yolda bıraktı beni. Arıza sırasında arabayı ancak sağa çekecek kadar fırsatım oldu. Vites boşa geçmediğinden(aslında bir yolu varmış ama kullanıcı işi değil) ahtapot çekici bulmak zorunda kaldık. Aynı akşam ikame araç verdiler, iyi niyetle tamir ettiler ve aynı şey uzun yolda, köyde, yaylada, denizde başıma gelirse çaresiz kalacağımdan arabayı sattım. (alan kişiye inatla durumu anlattım, kul yapısı bozulabilir dedi aldı.) Sorunsuz eat6 şanzıman için PSA'ya geçtim. 4. yılda 61 bin km'de uzun yoldayken UREA hatası verdi. Servisi aradım. Durumu öğrendim. (1100 km sonra araba çalışmaz, depo değişmeli.) Yolculuğumu bitirdim, eve döndüm. İyi niyet garantisi ile değiştiriyorlar.
    Özetle, ikisi de kronik arıza fakat DSG (şimdikini bilmem 2011'deki) sizi sürpriz bir şekilde yolda bırakırken, UREA 1100 km avans veriyor. Tercihim ikincisi.
    Bu arada iki araç da 61 bin km'de verdi hatayı, Trabzonluyum. Ömrümüzü yedi, arabayı bari rahat bırakaydı iyiydi.

• xweser X kullanıcısına yanıt
    Nekadar güzel hocam herkes sizin gibi olsaydi keske istemezmiydik tuketici uzulmesin..bende isterdim benim gibi olsun dsg den sorun yaşamasin ama herkeste olmuyor.Bu arada sizin araçta adblue varmi? Bahsikonu olan o?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShadowOfSpirit -- 12 Temmuz 2020; 1:58:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DFABFCB25

Çok şükür 80.500 km deki turbojet aracımın kaputunu açmadım cam suyu doldurmaktan başka

Araç 2014 model

Alıntıları Göster
    Sizinde araç adblue li sanirim? Hata vermedi dedinizya

• quote:

Orijinalden alıntı: ShadowOfSpirit

Sizinde araç adblue li sanirim? Hata vermedi dedinizya

Alıntıları Göster
    2014 model turbojet hocam

• ben henüz böyle bir sorun yaşamadım 2 yıldır 308 kullanıyorum taş gibi araç
  • 2019 3008 var 1.5 dizel
    25.000 km oldu sorun yasaMadim
    Ileride ne olur bilmiyorum

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.