Şimdi Ara

Hepsiburada Lightning kablosu orijinal midir? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
1
Favori
5.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bana da lazım cable..
  • Ben de bunu almayı düşünüyordum apple storedan paraya kıyıp alamıyorum ama

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı üeünü ben bu siteden bende aldım.kutusuz yazıyor ama kutu ile geliyor.seri numarası bütün kagıtları var içinde.yani ürün orjinal hiç kuşkunuz olmasın.

• Arkadaşlar 2 gün önce HB'den aldım apple ligthning kablosunu 39,90 TL'ye, kutulu bir şekilde geldi ama bir kaç defa '' Bu aksesuar desteklenmiyor '' olabilir mesajı aldım bende şüphelendim şahsen o kadar yorum var HB'de ürünle ilgili hepside orjinal diyor, ama bu uyarıyı vermesinden sonra içkillendim doğrusu, internette bi kaç araştırma yaptım, diş fırçasıyla ucunu temizleyin, kabloyu sıkı sıkı gerdirin falan talimatlar vardı, onları yaptım teli kapatıp açtım, şuanda şarj oluyor sıkıntı yok gibi ama, heran yine hata verecek gibi korkmuyorumda değil...

• Pupa tarzi resellerlardan orjinal kabloyu alabilirsiniz 1m onlardakide orjinal apple ve 49₺

• bu ürün sahtedir, orjinal değildir. bizzat aldım. naylon poşet içerisinde geliyor. ürünü geri iade ettim, önce kabul etmediler,sonra sikayetvar.com üzerinden şikayetimi gorunce iade ettiler, yorumlara da sakın kanmayın, benim yorumumu yayınlamadılar. işlerine geldiği gibi hareket ediyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1 9 0 7

Pupa tarzi resellerlardan orjinal kabloyu alabilirsiniz 1m onlardakide orjinal apple ve 49₺

Ne yazık ki Apple'ın yaptığı son zamlardan sonra o 49 TL'lik fiyatlar (başka ürünlr de bu fiyat grubundaydı..) artık 69 TL olmuştur!...

Ancak bu bahsettiğim fiyatlar sadece AppleStore'larda geçerli olanlardır.

Pupa, Troy gibi APR'lerdeki orijinal Apple kabloları fiyat 49 iken zaten 55-60 TL arasına satıyorlardı...

Ancak bu APR'lerde biraz daha uygun fiyatlarla MFi (lisanslı) Mili, Hama, Belkin vb. markaların kablolarını bulmak mümkün olabiliyor zaman zaman. D & R'larda ve bazı büyük TeknoSA'larda Hama mutlaka bulunuyor ama güncel fiyatları bilmiyorum. İlk geldiğinde D & R'larda Hama Lightning kablolar (ki bunlar Apple orijinallere göre kesinlikle çok daha sağlam kablolardır ve 1.5 metredir; siyah ve beyaz renkleri mevcuttur...) 60 TL idi, sonra 70 TL'ye çıktı ama daha yakın tarihlerde gene 60 TL'ye indi. Bu ilk iki dönemde D & R, Hama kablo ve diğer aksesuarlarda tek satıcı gibiydi. Ancak son 2 belki 3 aydır bazı büyük TeknoSA'larda da Hama'lar gözükmeye başladı ve bir ay öncesi ördüğümde Lightning Kablo fiyatı 50 TL idiydi...

Bilginize...

• Önemli olan adaptördür dostum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OA -- 13 Haziran 2015; 21:21:07 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Orjinal mi bunlar? Hala kesin cevap yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oggiowski

Önemli olan adaptördür dostum

Kablo da bir o kadar önemli yalnız.

• quote:

Orijinalden alıntı: 18_Eren

quote:

Orijinalden alıntı: Oggiowski

Önemli olan adaptördür dostum

Kablo da bir o kadar önemli yalnız.

Tabi o da bir nevi önemli

• HB'dekiler orjinal mi sizce?

• quote:

HB'dekiler orjinal mi sizce?

Daha önce hiç ordan alışveriş yapmadığım için bilemicem

• Anladım teşekkürler.

• quote:

Anladım teşekkürler.

Rica ederim iyi geceler

• İyi geceler.

• Ben aldım iade ettim, kesinlikle orjinal değil. Orjinal lighting ile yan yana getirdiğiniz zaman bariz anlaşılıyor. En basitinden 1 cm kadar ebat farkı bile var.

• Orjinalmi bilmiyorum ama sorunsuz çalışıyor ve orjinal değil uyarısıda gelmiyor ben memnunum
  • Ilk ve tek tercihim Apple Store lakin HB de bence güvenilirdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: BekirTemel

Ilk ve tek tercihim Apple Store lakin HB de bence güvenilirdir.

HB ya da diğer On-Line (Web) Satış Siteleri her ürünü kontrol ederek almazlar, alamazlar. Bir yerde, tedarikçinin dediklerine güvenmek durumundadırlar.

Kötü niyetli tedarikçi de "benim kablom çakmadır..." demez. Satış Sitesi ne ister istemez duruma alet olur.

Çin'de dış görünüş itibariyle orijinalden ayırt edemeyeceğiniz tonla, çeşit çeşit ürün var. Ön yüzünden baktığınızda iP5'in tamamen kopyası olan ancak içinde ne menem belirsiz bir işlemci ve bir versiyon Android yüklenmiş "çakma iPhone"lar da dahil; bunlar TR'de Doğubank'ta ya da Tahtakale'de bile üç kuruş paraya satılıyor. Tamamen çakma Samsung'lar da cabası. Açıkçası her tutulan marka ve modelin Çin'de bir "çakmacısı" mutlaka oluşuyor.

Bu Lightning kablolarda da Apple'ın orijinal kutusuna çok benzer kutular içinde çakma kablolar satılıyor. İlk başlarda orijinal Apple kutusu görünümündeki kutuların üstüne "elma logosu"nu koymayan birileri vardı, ama sonradan onu da koymaya başladılar. Ama kutunun altındaki barkod etiketi vs. birebir kopya... Bazı çakmacıların kutusunu salladığınızda, içeride boşta durmakta olan kablo sağa sola çarpıp ses çıkartıyordu; orijinal üründe kablo bir kartona sarılı gelir ve böyle sağa sola çarpmaz / ses yapmaz!... Ama bunu herkes bilemez ki. Üstelik kapalı ve yapıştırmalı bir kutu: deneme şansın bile yok --- açıldı mı mal sizin olmakta!...

Bu nedenle ya orijinal Apple kablosu alacaksınız (ve %100 orijinal olduğundan emin olabilmek için AppleStore'dan, Apple On-Line Store'dan ya da yetkili Apple Satıcılarından / onların On-Line Satış Sitelerinden...) alacaksınız. Ama Apple'ın orijinal kabloları yeterince sağlam olmuyor (özellikle 1 mt'lik olanlar) ve bir süre elde kalıyor. Bu nedenle üzerlerinde MFi işareti olan lisanslı kablolardan (Hama, Belkin, Muvit, Trust, Energizer, Monster, Philips, Mi-Li, vs. vs.) almakta yarar var. Markayı bilmiyorsanız ancak ambalajda MFi logosu varsa bile yine bir soru işareti olmalı?

Bilginize.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.