Şimdi Ara

hepsiburada kdv indirimi saçmalığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaslar sözde indirim varmıs girip fiyatlara baktım , piyasası bin tl olan ekran kartının eski fiyatını 1200 e cekıp kdv indirimi ile tekrar bin tlye çekiyorlar ben mi yanlış görüyorum sizce öylemi ?

• İlk çıktığında mart ayında çok iyidi kdv indirimleri özellikle 1860 liraya msı gtx 1080 armor satıldı o anda bütçem yeterli olmadığı için alamamıştım daha sonra fiyatlar çok yükseldi. Kdv indirimleri ile piyasa fiyatına çekmişler ekran kartı fiyatları biraz daha normale dönmüş sayılır.
  • Bazi urunler 50 100 200 lira gibi ucuz piyasadan bazilari pek farketmemis yine de iyi ama ilki gibi degil o efsaneydi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dün gece hb den sistem topladım bire bir fiyatlar aynı avantajı yok bana göre
  • Klasik hepsiburada numaraları.

Önce fiyatları arttır sonra kdv indirimi uygula.

Elinizin altında internet var google var, ufak bir araştırmayla aynı ürünü çok daha uygun fiyata bulabilmek mümkün.
  • indirimin ilk zamanları fiyatlar biraz iyiydi mesela 1060 gaming x+ 1470'e geliyordu aynı gün vatan'a gitmiştim aynı kartı sorduğumda 1700 tl küsür fiyat söylediler. arkadaşın şansına aynı gün hb indirim yaptı oradan aldı. yani böyle indirim dönemlerinde ilk bir kaç saat ve yada ilk 1 gün sıkı takip etmek gerek.
  • Aerosol 34 kullanıcısına yanıt
    plus miydi yoksa duz gaming x miydi?1400 kusur hatirliyorum duz olani.sepete attim cikartti bitti diye.sicak firsatlarda konu acmislar ilk saatleriydi.satacaklari urunleri stoksuz girmisler bi isimize yaramadi.
  • Sezarın hakkı sezara...Ama gerçekten bazı ürünlerde indirim vardı
  • Sanırım indirimler bitmiş. Gerçi indirim pek denemez ama
  • KDV kadar indirim reklam tarafı. Bileşenlerde %10 indirim var ve sadece satıcı HB olursa.

Dünkü fiyatlar bu şekildeydi;

• Bence yaptıkları şey bir nevi dolandırıcılık. Reklamlara bakıyorsun %18 kvd siteye giriyorsun tabletlerde yok. bazı ürünlerde % 15 Pc bileşenlerine geciyorsun % 10. Bunlar kabul edilebilir. Fiyatı artırıp indirim yaparak normal pişyasa fiyatına satmak. Bence insanları kandırmak bu dolandırıcılığın resmileştirilmiş hali. Ben burda bu şekilde çalışan firmalara hiç bişey demem. Devletimiz vergisini çatır çatır toplamayı biliyor. bu işlerede el atıp tüketicileride düşünmesi lazım. Bu iş internet işine döndü reklamlarda full sınırsız alıyorsun 2 hafta sonra 50gb dolduktan sonra 3mgbit hız. Devletimizin bu tarz konularda çok ileri bi düzeltmeye gitmesi lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prokizya

KDV kadar indirim reklam tarafı. Bileşenlerde %10 indirim var ve sadece satıcı HB olursa.

Dünkü fiyatlar bu şekildeydi;

ryzen 1200'u vatan kdv indiriminde 408 liraya teknobiyotik ayni gunlerde 407 liraya satmisti.pc mate de 356 liraydi galiba vatan'in indiriminde.

• Onlarda aklımda. Kredi kartı ve Doların seyri ile ilgili şimdilik takipteyim. Her hangi bir değişiklik olmaz ise sistemim bu + SSD.
  • Prokizya kullanıcısına yanıt
    almadiginiza sevindim cunku bir tavsiye vereyim ryzen islemcilere kesinlikle tek ram takmayin performans cok etkileniyor ramden hele tek olursa memnun kalmazsiniz.ekran kartiniz ne olacak ya da nedir bilmiyorum ama 8gb ram de miadini doldurdu simdiki oyunlar bile geciyor yuksek ayarlarda.2x8 2400 diyelim kitler de pek ucuz degil ama uzun omurlu olsun istiyorsaniz boyle tercih etmenizde yarar var.1200 ben onume gelene aldiriyorum 3.9 4 yaptiginiz anda bu neymis boyle diyorsunuz.pc mate de kardesimde var oc yapmayacaksaniz guzel ama oc yapacaksaniz diger modelleri de arastirin oc konusunda yeterli midir referans olamiyorum cunku ben 1600'u 3.8 yapabildim ama voltaj kilitliydi 1.35v'a.birader sevmiyor oc isini biosa sifre koymus ama beni durduramadi ryzen master programiyla windowstan yaptim.
  • Bazı ürünler oldukça iyi, bazıları ise pahalıydı. Dün 4.200 liralık alışveriş yaptım. Net hesaplamadım ama sanırım 300-400 lira gibi bir karım oldu. Özellikle işlemci, monitör ve SSD ucuza geldi.

Bu arada indirimler sadece HB ürünlerinde yapılıyor, yani diğer satıcılarda indirim yoktu. Öğlene kadar tüm ryzen serileri tükenmişti.
  • plus modeliydi 9 gbps versiyonu
  • Crosshair VI Hero 890 liraya düşmüştü ilk saatte. Bindirmeyi unutmuşlardı. Ödeme ekranına gelemeden kaldırıp bindirdiler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wilson Fisk

almadiginiza sevindim cunku bir tavsiye vereyim ryzen islemcilere kesinlikle tek ram takmayin performans cok etkileniyor ramden hele tek olursa memnun kalmazsiniz.ekran kartiniz ne olacak ya da nedir bilmiyorum ama 8gb ram de miadini doldurdu simdiki oyunlar bile geciyor yuksek ayarlarda.2x8 2400 diyelim kitler de pek ucuz degil ama uzun omurlu olsun istiyorsaniz boyle tercih etmenizde yarar var.1200 ben onume gelene aldiriyorum 3.9 4 yaptiginiz anda bu neymis boyle diyorsunuz.pc mate de kardesimde var oc yapmayacaksaniz guzel ama oc yapacaksaniz diger modelleri de arastirin oc konusunda yeterli midir referans olamiyorum cunku ben 1600'u 3.8 yapabildim ama voltaj kilitliydi 1.35v'a.birader sevmiyor oc isini biosa sifre koymus ama beni durduramadi ryzen master programiyla windowstan yaptim.

Mevcut sistemim oldukça eski ama hâlâ bir o kadar işimi görüyor. (AMD X2 4000+, Palit 8600 GT+ ve DDR2 2+2+1+1= 6 Gb Ram (2+2 dual-1+1 dual))
    Oyun çok nadir basit ev kullanıcısı ve amatör Photoshop düzenlemeleri diyebilirim.

Öneriniz için teşekkür ederim. Anakartı ileriye dönük type-c oladuğu ve PCI slota ihtiyacım olduğu için seçtim. Fazla bir OC düşkünlüğüm yok. 8gb ram şimdilik yeter ilerde 16 yaparım diye düşündüğümden seçtim. 2*4 yerine 8gb tek modül %? fark oluşturabilir ki ?

Ekran kartı konusunda bayağı kararsız kaldım. DX12 destekleyen en ucuz karta baktım GT 1030 onunda 128 bit versiyonu yok. Mevcut sistem COD4 oynatıyor sıradan bir kart bile yeter kanısındayım. Dx12 istememin sebebi en azından hesaplı güzel bir sistem toplamak.

Donanım deryası çok fena olmuş konuları okumaya devam ediyorum.

• Sepete attığım Ryzen 3 1200 için stokta kalmadı diye sepetten çıkardı. Siteye girdim satıcı HB olarak hâlâ vardı ama.
  • Hızlı güncellenmiyor HB'da stoklar.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.