Şimdi Ara

Hedefi diş olmayan biri diş okumalı mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
2
Favori
2.398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar sanırım şu anda sıralamarın kötü gelmesine bağlı olarak benim durumumda olanlar vardır. Hedefim pilotaj, olmazsa bilgisayar mühendisliğiydi ama 24k sıralama yaptım. Babam bilgisayar mühendisliği için şehir dışına göndermiyor yani gtü ye falan gidemiyorum. Ankara'da da istediğim okullar tutmuyor bilg müh için. Şimdi ise önümde iki seçenek var.

Biri şehir dışında diş okumak. Ben aslında yıl içinde sağlık alanı istemiyordum ama mantıklı düşünmek lazım. Şu anda tercih yapacaksam mantıklı olan tercih diş gibi duruyor. Ama diş hedefim değildi ki. Dişte başlayan iş sıkıntısı da cabası.

Diğeri de mezuna bırakmak. Pilotaj için tekrar denemek. Yine aynı şekilde olmazsa bilg. Müh ikinci alternatif olabilir. Babam buna kesinlikle karşı. Diş geliyor sen elinin tersiyle itiyorsun diyor.

Siz ne dersiniz arkadaşlar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dişe gelenlerin yarısından fazlasının hedefinin diş olmaması

• Diş için gönderip bilgisayar müh için neden şehir dışına göndermiyor bilgisayar ilgi alanında olmasına rağmen?

Bilgisayar mühendisliğini küçümsüyor anladığım kadarıyla.

• Dis okurken pisman olurmusun severek yapabilecegin bir meslekmi once bunu dusun sonra babanin karsisina gec konus ya mezuna kal pilotaj icin yada babani ikna edip bil. Muh lerden birine git.

• Bir laf vardı
    Siz dişçi biz diş hekimi oluyoruz diye aklıma geldi:)

Şaka maka babana anlat bence. Bizimkilerle ecz zorladı devam et napacan sınavı diye valla bir şekil ikna edip dişe geçtim. Bence sen kararlı ol. Ben günde 5 defa diş hekimliğini güzelliyodum aileme sen de hep bahset derim bilgisayardan. Yani sürekli konuş istedıgini belli et. Eğer sen geri adım atarsan baban bilgisayarı istemediğini geçici heves diye düşünecek

• Hedefim itüydü diş okuyorum bazen umutsuzluğa kapalıyodum başlarda sonra yavaş yavaş alıştım güzel geliyor şuan meslek

• Kesinlikle haklı, Tıbbi Sekreterlik yazın atamaları çok iyi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Isteyerek gelen %20 filan.Onlar bile soguyor zamanla :)

• THY pilotlarının bir kısmını uçak mühendislerinden alıp eğitiyor. Bir bak derim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Endüstri mühendisiyim, eşim bilgisayar mühendisi. Yaşım 37. Şimdiki aklım olsa kesinlikle diş yazardım. O zaman girdigim bölüm, üniversite puanı yüksek diye ve daha çok istiyorum diye mühendislik yazmıştım ama şimdi ah diyorum.cok daha düşük puanlı arkadaşlarım anadoluda dis okuyanlar çok daha iyi durumda şu an.

• Bearty kullanıcısına yanıt
    demonsofhe kullanıcısına yanıt
    Ben de öyle olacağım sanırım
    @demonsofhe hocam klasik aile kafası. Diş tıp garanti meslek rahat edersin vs vs. Dişte pek o garanti meslek statüsü kalmadı gerçi. Herkes mühendis oluyor artık mühendis olup napacaksın diyor. Odtü itü olmadıktan sonra mühendislikten saymıyor gibi bi şey. Ben de hacettepe tutsa gidecektim ama şu an tutan okullarda cidden de mezun olunca iş sıkıntısı çekebileceğim için bu yıl mühendislik tercih etmeyi planlamıyorum.

• jackk001 kullanıcısına yanıt
    Pişman olabilirim sevmeye de bilirim ama yapabileceğimi düşünüyorum. Pilotaj için de seneye kalmam lazım ama seneye bıraktırmamak için psikolojik vs elinden ne geliyorsa yapıyor. Bazen yazayım diş gideyim diyorum sırf bu yaptıklarından ama sonra tilt olup mezuna bırakmayı daha da çok istiyorum.

• Hocam diş hekimliğinde okul farkı bariz olarak yok ama mühendislikte cidden fark var. Şu anki sıralamamla müh yazmak istemiyorum o yüzden.

• Bu ülke şartlarında istediği yere giden kaç kişi var?
    Ben Matematik-Fizik istiyordum. Gel gör ki tıp okuyacağım.
    Mezuna kalacak gücün varsa yapacağına inanıyorsan kal. Yoksa da diş yaz geç.
    Hedef olayına çok takılma bence. Bir şekilde alışırız diye düşünüyorum.
  • Beberat13 B kullanıcısına yanıt
    Sanırım dişte okuyorsunuz siz. benim birkaç yıl önden giden versiyonumsunuz öyleyse. Sizi dişe ne bağladı nasıl sevdiniz ya da ne sevdirdi. İşin içinden biri olarak hatta ve hatta benim olduğum durumda daha önce bulunmuş biri olarak bölüm hakkında genel bilgi verir misiniz. Etrafta duyduklarımız ne kadar doğru

• %90ı sevmeden mezun oluyor o zaman. Biraz fazla değil mi?

• Böyle bir şeyden haberim yok hocam nasıl bilgi alabilirim sayfası falan var mı?

• false6 kullanıcısına yanıt
    Siz nasıl bir durumdasınız onlar nasıl bir durumda hocam. İlerisi için bir fikir olması açısından isterseniz paylaşır mısınız?

• dubleonursuz D kullanıcısına yanıt
    Gücüm var aslında ama değer mi? Yeterli çalışmadım çünkü bu sene o yüzden yapabileceğimi düşünüyorum. Sınava konu eksiğiyle girdim hatta. Bu hataları düzeltip tekrar denesem güzel bi sonuç alırım gibime geliyor.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.