E

Yüzbaşı
09 Mayıs 2017
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme
Toplam: 141 (Bu ay: 1)
Gönderileri

böyle bir ayar yok mudur arkadaşlar? Aynı anda oyunun sesini 2 kulaklıkta da duymak istiyorum.

arkadaşlar fx505du model laptopum var. 8gb olan rami 16 yapacağım fakat biraz kafam karıştı. cihaz bildiğim kadarıyla 2400 mhz ram kullanabiliyor ryzen 7 3750h işlemcisi olduğu için ama asus 2666 koyuyormuş. Fakat Cpu-Z den baktığımda sanırım 3200mhz gösteriyor? pek anlayamadım bu durumu ben. Hangi rami almam lazım ve ram öneriniz var mı?
Arkadaşlar selamlar herkese. Malum okullara 3 hafta ara verildi. Ben de evde boş boş oturmamak için evdeki eski orgumu kullanmayı düşündüm.

Youtube vs platformlardan öğrenmek için önerebileceğiniz biri var mı? Tamamen 0 olmasam da 0dan başlamam en iyisi olacak benim için. 3 haftada ilerleme katedeceğimi sanmasam da önayak olmuş olur. Şimdiden teşekkürler.
Arkadaşlar ryzen 7 3750h ve 1660ti kombinasyonlu laptoplar var. Asusun fx505 modelleri. Bunların oyun performansları nasıldır acaba? Ya bunlardan birini ya da 15-DK0016NT (1650& i5 9300h) almayı planlıyorum. Oyunlarda hangisi daha iyi sonuç verir? Ryzen ile 9300h arasında hız farkı varmış. Gündelik kullanımda fark oluşur mu?
Merhaba arkadaşlar,
laptopu temizlerken klavyelenin ince jelatin gibi kablosunun girdiği girişi zorladım sanırım biraz (adı zif girişi galiba)

(buradaki oturtmaya yarayan siyah plastik kırıldı.)

Klavyenin bazı tuşları çalışmıyor. bazı tuşlar kablo değdiği sürece çalışıyor ama bazı tuşlar o kabloyu girişin içinde biraz oynatınca çalışıyor yerinden oynatırsam geri gidiyor. Bu meret tamir edilir mi edilmezse sorun klavyede mi kablosunda mı, girişte mi?
yardımlarınızı bekliyorum.
Abilerim merhabalar. Öğrenci bir kardeşinizim. Daha çok kırıkkaleden üniversiteden Ankara'ya evime dönmek için kullanacağım. Tabi ufak tefek gezmeler için de kullanılır. Yani daha çok ilk araç da olacağı için ayağımızı yerden kessin yeter modundayım.

Klasik öğrenci kriterlerini baz alarak düşük tüketim, arıza yapmama, parça fiyatlarının ucuz olmasını da tercih ediyorum tabii ki.

Bütçe olarak 10-11 bin gibi bir şey düşündük. Zaten hem ilk araba hem de aileye de yük olmamak için bütçeyi düşük tutmak isterim. Tabi çok önerirseniz küçük oynama yapılabilir.

Olursa beni mutlu edecek bir şey varsa o da klima olur ama sanırım bu bütçede bulamam öyle bir araba.

Şu anlık aklımda olan araçlar uno, tipo ve favorit. Sizlerin de tavsiyelerinizi alırsam çok güzel olur.
Selamlar arkadaşlar belirttiğim fiyat aralığında şu anda piyasada indirim va kovalayarak alınabilecek en optimal donanımlı laptoplar neler? 1050ti dan üst ekran kartına sahip cihazlar alabilir miyim? Aslında benim aklımda olan ikinci el almak. 5.5 beelki zorlarsam 6ya çıkarım o fiyatlara ikinci elde 1060 6gb alınıyor sanırım ama 1070li vs cihaz bulabilir miyim
Arkadaşlar sanırım şu anda sıralamarın kötü gelmesine bağlı olarak benim durumumda olanlar vardır. Hedefim pilotaj, olmazsa bilgisayar mühendisliğiydi ama 24k sıralama yaptım. Babam bilgisayar mühendisliği için şehir dışına göndermiyor yani gtü ye falan gidemiyorum. Ankara'da da istediğim okullar tutmuyor bilg müh için. Şimdi ise önümde iki seçenek var.

Biri şehir dışında diş okumak. Ben aslında yıl içinde sağlık alanı istemiyordum ama mantıklı düşünmek lazım. Şu anda tercih yapacaksam mantıklı olan tercih diş gibi duruyor. Ama diş hedefim değildi ki. Dişte başlayan iş sıkıntısı da cabası.

Diğeri de mezuna bırakmak. Pilotaj için tekrar denemek. Yine aynı şekilde olmazsa bilg. Müh ikinci alternatif olabilir. Babam buna kesinlikle karşı. Diş geliyor sen elinin tersiyle itiyorsun diyor.

Siz ne dersiniz arkadaşlar?
Sınav zamanı da geldi sayılır artık arkadaşlar yarın gidiyoruz. Ben de sınav sonrası için tavsiye almaya geldim. İnşallah üniye geçiyoruz, gerek alınacak yenilenecekler, gerek tatil vb harcamalar için iş bulabilir miyiz? 1 veya 2 aylığına geçici iş veren yerler var mı özellikle Ankara için?

Sanırım geçici iş bulunabilecek yerler sigorta yapmayacaktır ve asgari ücret veremeyecektir. 1500 tl(piyasa hakkında bilgim yok sadece tahmin ediyorum) civarı bir ücret verirler diye düşünüyorum. Sigorta olmaması daha iyi olur zaten sanırım hem kyk burs vermiyormuş hem işlemleriyle uğraşmak hem de işten çıkınca ne olur vb.
Çevresinden bilgisi olan varsa paylaşabilir mi arkadaşlar
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH’de
Nerede: Bir konuya bakıyor.
Son Giriş: 3 dk. önce
Son Mesaj Zamanı: 8 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.263
İkinci El Bölümü Mesajları: 4
Konularının görüntülenme sayısı: 4.718 (Bu ay: 587)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 761 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.