Şimdi Ara

HDD BOZUK MU ? DEĞİL Mİ ? EMİN OLAMADIM...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
793
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

healt ekranın status kısmı tamamı ok...

bad sector kısmında yeşik kısımlarda 1 tane hata yok...

benchmark kısmı stabil...

1 adet ayrıca ssd var.. işletim sistemi orada kurulu... pc açılırken bios ekranında bazen scan disk yapıyor.. ama mekeanik diski.. yani sorun olan 1 tb diski...

disk scan bittikten sonra... mekanik diskte yer alan oyunlarda dosyalar bozuluyor. atıyorum cs go abc dosyası hatalı diyor gib... ayrıca mekanik disk üzerindeki oyunlarda 20 fps :D ssd içinde oyunlarda skıntı yok. yani gpu kaynaklı sorun olma ihtimali sıfır. bf1 akıyor mesela... ama mekanik disk içinde cs:go 20 fps :)

velhasıl disk check sonuçları normal... bad sector yok. healt ekranı hepsi ok.. benchmark kısmında read kısmı max - mid kısmı arasında fark yok. misal 190 min 210 max...

içinden cıkamadım.. disk arızalı mı değil mi.. anlayan bi akıl verebilir mi ?

teşekkürler.

• yeni test... benchmark ederken diski kullanmadıgımda değerler max - min 205 eşit... ancak diski kullandıgımda örn : steam açtıgımda.. bench anında çakılıyor.. yani min. değer 205'den 5 mb/sn kadar düşüyor... :S
  • Yeşil kısım dediğin kısımda hızlı tarama yapıyorsan bad sector varsada gorunmeyebilir .Kabloda vb de sorun olabilir elbette

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: usb2.0

Yeşil kısım dediğin kısımda hızlı tarama yapıyorsan bad sector varsada gorunmeyebilir .Kabloda vb de sorun olabilir elbette

Aynen o sekilde birkac saat suren yavas tarama yapmaniz lazim.

2. Si de gene OK cikarsa benim eski hdd mesela 60-40 mb okuma yazma hizlari vardi degisiyordu. Hdd yavas olabilir. Low level format yapılabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • fatihburak95 kullanıcısına yanıt
    hızlı test etmememe karşın tamamen yeşil. ayrıcac cyrstal disk info kısmında da status durumları vs. hepsi normal. disk durumu %99 iyi durumda çıkıyor..

benchmark yaparken de normal. ama test esnasında diski kullanan bir uygulama açınca read değeri çakılıyor. min değer 200 iken 5 - 10 arası geziyor.. :(
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.