Şimdi Ara

HD film için GPU kullanan player... Ati, Nvidia, Intel destekli! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
462
Cevap
5
Favori
41.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Source

Beyler bu filmi oynatmayı deneyin 2160p.

http://rapidshare.com/files/361669094/HighRes.2160p.86MBits.mkv.html

İndirdim oynatmadı.
  • program güzelde benim için en önemli şey DTS olayı yani harici decoderi kullanamadım bu programla seside kendisi çözüyor.harici decoderi kullanamadıktan sonra 1080p film izlemem işin açıkcası ama sanırım pro versiyonunda harici decoder kullanmaya izin veriyor.

paylaşım için teşekkür ederim.
  • onboard hd 4200 de bı sorun olmaz heralde. ekran kartıma gıvenmedıgımdenuzun zamandır hd fılmlere pek dokunamıorum da
  • quote:

Orijinalden alıntı: redline_59

onboard hd 4200 de bı sorun olmaz heralde. ekran kartıma gıvenmedıgımdenuzun zamandır hd fılmlere pek dokunamıorum da

hiçbir sorun yok bendeki de 4200
  • edit: sorun yok
    renklerde sorun var gibi geldi sadece başka problem yok şimdilik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oLgan -- 11 Mart 2010; 0:39:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -dehşet-

quote:

Beyler bu filmi oynatmayı deneyin 2160p.

http://rapidshare.com/files/361669094/HighRes.2160p.86MBits.mkv.html

İndirdim oynatmadı.

BEndede oynatmadı..Uzantısıda html olarak yüklemiş arkadas..Html i silersen çalışır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mgurgen -- 11 Mart 2010; 0:42:39 >
  • quote:

BEndede oynatmadı..Uzantısıda html.. Mkv yaptım gene oynatamadım..

km player oynattı zaten birkaç saniyelik birşey...
  • görüntüler çok akıcı teşekkürler..
  • İyide "MPC Home Cinema" versiyonu bu işi aylardır yıllardır yapıyor zaten, yeni birşey değilki filmi GPU'ya çözdürmek... %1 işlemci kullanımı ile video çözdürüyordum zaten ben hep.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiesTorN

İyide "MPC Home Cinema" versiyonu bu işi aylardır yıllardır yapıyor zaten, yeni birşey değilki filmi GPU'ya çözdürmek... %1 işlemci kullanımı ile video çözdürüyordum zaten ben hep.

Aynen öyle yapıyordum ben de ama 1080p izlerken bir süre sonra altyazıda veya seste senkron sorunu oluyordu, kapatıp tekrar açıyordum, 720p olanları ise sorunsuz izliyordum. Bugün pause bile yapmadan 2 tane 1080p izledim, sonra geldim bu başlığı açtım. Belki ekran kartım 4830 olduğu içindir bilemiyorum, daha iyi kartlarla MPC ile mutlu mesut GPU hızlandırma yapanlar mevcut.

Bu arada Source'un verdiği 2160p görüntüyü açamıyor, MPC açıyor. Neden olabilir acaba...
  • Verdiğim videoyu bende de açmıyor GOM player ile izletiyor ama CPU ile olduğu için 12fps alıyorum GPU ile açabilen varmı?
  • quote:

Verdiğim videoyu bende de açmıyor GOM player ile izletiyor ama CPU ile olduğu için 12fps alıyorum GPU ile açabilen varmı?

Ben ArcSoft TotalMedia Theatre 3 ile GPU etkin bir şekilde açmaya çalıştım 3 kere mavi ekran verdi makina.
     HD film için GPU kullanan player... Ati, Nvidia, Intel destekli!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -dehşet- -- 11 Mart 2010; 1:11:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: -dehşet-

quote:

Verdiğim videoyu bende de açmıyor GOM player ile izletiyor ama CPU ile olduğu için 12fps alıyorum GPU ile açabilen varmı?

Ben ArcSoft TotalMedia Theatre 3 ile GPU etkin bir şekilde açmaya çalıştım 3 kere mavi ekran verdi makina.

Dediğin programla bende deniycem birazdan

• -dehset- bende ne zamandır bazı hd filmlerde driver çalışmayıo durduruyor mavi ekran veriyor res atıyordum.. birde windows performans değerlendirme de video performansını ölçerken.. bu program ile çözdüm işi.. normalde otomatik gpu hızlandırmalı olanlarda çöküyor cpu olunca çökmüyormuş.. neye göre seçiyor anlamamıştım.. şimdi media player ile çalışan filmde gpu ile açınca çöktü.. bende bu programın settings den gpu hızlandırmayı komple kaldırdım.. normalde çalışanda çalışmayanda hepsi sağlam çalıştı..

seninde 58** kartın var.. demekki atinin driverinde video gpu hızlandırma da sorun var.. belki 10.4 de 2d de çıkan sorunu düzelteceğiz dediği sorun budur.. benim tahminim bu yönde.. bu program sayesinde deli olduğum ama anlamadığım sorunu buldum heralde.. 9.12 de de 10.2 de de yapıyor..
  • nvidia için desteklenen kartlar arasında 8 serisi diyor ama g80 8800 gts'de gpu yazısı belirmiyor. ki diğer programlar ilede denedim yine olmuyor. kartta desteklemiyor demekki
  • quote:

Orijinalden alıntı: metallurgy

nvidia için desteklenen kartlar arasında 8 serisi diyor ama g80 8800 gts'de gpu yazısı belirmiyor. ki diğer programlar ilede denedim yine olmuyor. kartta desteklemiyor demekki

Çekirdek Core Type ına bakıp oradan listeden karşılaştırabilirsin:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Nvidia_PureVideo#Table_of_PureVideo_.28HD.29_GPUs

VP2, VP3 ve VP4 varsa Nvidia Cuda çalışır ;)

G80'de Purevideo VP1 olduğu için cuda aktif olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cnrps -- 11 Mart 2010; 1:35:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: canpii

-dehset- bende ne zamandır bazı hd filmlerde driver çalışmayıo durduruyor mavi ekran veriyor res atıyordum.. birde windows performans değerlendirme de video performansını ölçerken.. bu program ile çözdüm işi.. normalde otomatik gpu hızlandırmalı olanlarda çöküyor cpu olunca çökmüyormuş.. neye göre seçiyor anlamamıştım.. şimdi media player ile çalışan filmde gpu ile açınca çöktü.. bende bu programın settings den gpu hızlandırmayı komple kaldırdım.. normalde çalışanda çalışmayanda hepsi sağlam çalıştı..

seninde 58** kartın var.. demekki atinin driverinde video gpu hızlandırma da sorun var.. belki 10.4 de 2d de çıkan sorunu düzelteceğiz dediği sorun budur.. benim tahminim bu yönde.. bu program sayesinde deli olduğum ama anlamadığım sorunu buldum heralde.. 9.12 de de 10.2 de de yapıyor..

Sende de o çizgiler çıkıyor mu?
    Resimde büyüttüğünde belli oluyor.Ancak tam olarak görmek istersen resmin üzerine gelip sağ tık yaypı farklı kaydet diyip bilgisayarına indirebilirsin.
    Daha sonra bilgisayarında büyütüp ne kadar belli olduğunu anlayabilirsin.Geri dönüş yaparsan bu konuda sevinirim.Gerçekten canım sıkıldı şu an.

Evet o konuda bende yazmıştım bu sorunda neyin nesi diye demek ki bundan bahsediliyormuş.
    Tabi pek film izlemediğim için şu aralar karşılaşmadım.Az önce Splash Lite ile denedim tepki vermedi.GPU'yu hız aşırttım PowerPlay devre dışı kalsın diye bu sefer makina çöktü.Sonra ArcSoft ile açayım dedim hız aşırtmada yapmadım hani mavi ekran verdi.Kesinlikle bir sorun var.
    Öte yandan o çizgilerin MKV'den mi yoksa yine karttan mı kaynaklandığını çözemedim.Bir üstte verdiğim karartı görüntü Batman Kara Şövalye'dendi.
    Mesela bu da Kabadayı'dan bir görüntü.Arkada siyah fonda çizgiler oluşmuş.Ama diğer renklerde bu durum yok.Çok fazla yaklaştırıp baktım.Aynı şekilde sende indirip bakabilirsin.Görünürde dikey çizgi ama çok çok yaklaştırınca aslında kısa kısa yatay çigilerin üst üste eklenmesiyle oluşan bir dikey çizgi olduğunu anlayabilirsin.

Unutmadan ben de bir HD5850 kullanıcısıyım.Ve lütfen bu konuda bana geri dönüp yap.Hem mavi ekran, videonun durması için hem de bu çizgi meselesi için.Elinde MKV varsa lütfen dene.Fraps ile bir görüntü kaydedip(siyahın yoğun olduğu bir kısımdan) onu incele.Eğer direkt olarak göremiyorsan resmi büyüterek incele.Ya da resimleri direkt olarak bana yolla.

• Arkadaşlar bazı videolarda çalışıp bazılarında çalışmamasının sebebi diğer bir arkadaşında belirttiği gibi riplenirken kullanılar AVC codec değerlerinden kaynaklanmaktadır.

Format Settings / Reframes ayarı 5 ten yukarı çıktığında sanıyorum Splash Lite Gpu acceleration kullanamıyor:

MPC-HC DXVA'da 9 Reframes e kadar destekliyor

Onun Dışında CoreAVC 2.0.0'da yer alan codec'i ile Nvidia Cuda destekleyen kartlarla reframes değeri 16 olan riplerde bile GPU acceleration kullanabiliyor.

Konuyu merak edenler için extra link:
    http://imouto.my/watching-h264-videos-using-compute-unified-device-architecture-cuda/

• Resimdeki aynanın hemen altındaki karatıyı büyüttüm ve sonuç:
  • Uzun süredir CoreAvc de Cuda desteği mevcut zaten.Özellikle CoreAvc 2.0 ile full GPUya yüklemiştik video işini.(G92 ve üstü)Nvidiası olanlar için yeni birgetirisi olmayan bir program.

Filmden SS alabilmek için WMR9 moduna geçilmiştir.Overlay de iken cpu kullanımı %3-4 çok hareketli sahnelerde ise %8-9 u geçmemektedir.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.