Şimdi Ara

HD 5850 DDI 10.1 problem(m)i ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
35
Cevap
0
Favori
3.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 12 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 9
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 7
  • Ortalama Mesaj Aralığı 5 saat 9 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • alito (10 mesaj) Process64 (7 mesaj) -dehşet- (7 mesaj) sahafiec (3 mesaj) ugu-R (3 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> HD 5850 DDI 10.1 problem(m)i ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2613 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Geçen gün arkadaşıma aldığımız Gigabyte 5850' nin DirectX tanı aracında (dxdiag) DDI Sürümü: 10.1 gözüküyor. İşletim sistemi Windows 7 x64, kartın sürücüsü de ATI' nin sitesinden indirdiğimiz 9.11 sürümü. DDI' nın 11 olması mı gerekiyor ben mi yanlış biliyorum ?
    Yabancı bi' forumda adamın biri koymuş resmini ama sahte mi acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Process64 -- 27 Kasım 2009; 12:02:35 >

|
    |
  • Yarbay
    3010 Mesaj
    bendede 10.1 yaziyor orda ancak sistem için dx11 geçiyor.
    |
    |
  • Yarbay
    8525 Mesaj
    bende de DDI 10.1 yazıyor, kartım HD5770 ve sürücü son çıkan 9.11.
    senin verdiğin resimde sürücü versiyonu bir tuhaf, farklı ve ya modlu beta olabilir.

bendeki durum bu:

bu arada 32-bit ve ya 64-bit dxdiag.exe çalıştırmak aynı sonucu veriyor, bir fark yok.
    |
    |
  • DH Yönetici
    2613 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Teşekkürler, oradaki sürücüyü görünce bizde mi bi hata var dedik de...
    |
    |
  • Yarbay
    10557 Mesaj
    Bu durum bende de aynı, o kadar da önemli bir sorun değil, sadece Windows DirectX Diagnostic yazılımı DDI sürümünü yanlış gösteriyor. Zaten Microsoft da bu durumun farkında (Destek Sayfası) ancak yama için resmi başvuru talep ediyor, bu sayfadan e-posta adresinizi vererek yama talebinde bulunabilirsiniz ancak bence uğraşmaya değmez.
    |
    |

• DH Yönetici
    2613 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Hocam madem bu kadar açıklama yaptınız, verdim e-postayı bi' kurcalayayım bakalım ne olacak ?
    |
    |
  • DH Yönetici
    2613 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Denedim fakat; bu güncelleme sisteminiz için geçerli değil dedi. Neyse bu kadar yeter, nasıl olsa bu (en azından bize ait) bi' problem değilmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Process64 -- 27 Kasım 2009; 13:15:36 >
    |
    |
  • Yarbay
    19998 Mesaj
    Bende 11 gözüküyor. DirectX Ağustos güncellemesi, Windows Update Win 7 64 önemli-önerilen güncellemeleri ve 9.11 WHQL kurulu. Asus EAH5850:
    32 bit dxdiag:

64 bit dxdiag:

İkisinde de 11. WHQL meselesiyse 64 bit sürümde onaylı görünüyor. Herhâlde sürücü 64 bit için olduğundan, 32 bit sürümde onaysız görünüyor.

Belki kartın bios'uyla ilgilidir. Ya da, sistemde yakın zamana kadar GTX 285 ve onun sürücüleri vardı. Belki bir şeyleri etkilemiştir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 2 Aralık 2009; 0:16:04 >
    |
    |

• Yarbay
    6046 Mesaj
    Bende de 10.1 görünüyor.Ağustos güncellemesi ve 9.11 sürücüsü yüklü.
    |
    |
  • Yarbay
    9355 Mesaj
    daha önceki kartım hd 3870 di şuan bendede 10.1 olarak görünüyor büyük ihtimalle daha önceki kartın driver artıklarını görüyor ama önemli birşey olduğunu sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alito -- 2 Aralık 2009; 2:20:25 >
    |
    |
  • Yarbay
    8525 Mesaj
    @vespasianus
    yahu dostum sen Gigabyte HD5850 sipariş vermemişmiydin?
    nerden çıktı şimdi Asus?

bende de 9.11 WHQL kurulu fakat Windows Update Win 7 64 önemli-önerilen güncellemeleri kurmadım.
    belki de DX'im güncel değildir...
    |
    |
  • DH Yönetici
    2613 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Şu Dirt2 piyasaya insin de bakalım orada sorun teşkil edecek mi? Bizde onboard 3330 sürücüsünün üstüne kurmuştuk. (eskisini kaldırıp da) Ayarlarında Dx11' le ilgili bi' şey vardır heralde Dirt' in...

@vespasianus
    Etme gözünü sevem bi' haftalık karta bios mu gurcuklucaz? Sürücüdendir felan de. Hiç Nvidia kullanılmadı bu bilgisayarda.
    @sahafiec
    Bizdeki de güncel Windows değil. İlacın ilacı vardır diyerek...
    Temiz bi' Windows kurulumundan sonra tekrar denemek gerek sanırım.
    Düzeltme: 58xx serisi için ayrıca bi' yama yayınlıyordu sanırım ATI, forumda biyerlerde görmüş gibiyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Process64 -- 2 Aralık 2009; 10:06:08 >
    |
    |

• Yarbay
    8525 Mesaj
    @hedevilcate
    quote:

Bizdeki de güncel Windows değil. İlacın ilacı vardır diyerek...
    Temiz bi' Windows kurulumundan sonra tekrar denemek gerek sanırım.

ve ya en azından Windows Update üzerinden en önemli güncellemeleri yapmalı belki.
    o da işe yaramazsa zaten tek çare temiz kurulum...
    |
    |
  • Yarbay
    19998 Mesaj
    @hedevilcate
    Basit bir gösterim hatası olduğunu düşünüyorum. Bios sadece bir olasılıktı(bios'un böyle bir şeye yol açması zaten ilginç olurdu); bazı GPU-Z görüntülerine baktım, hepsi bendekiyle aynı bios sürümünde. GPU-Z doğru gösteriyorsa-bios konusunda başka bir ayrıntı yoksa, bu olasılık da düşüyor.
    Bendeki:http://gpuz.techpowerup.com/09/12/02/7t7.png
    Dx11 zaten sorunsuz çalışacaktır. Rahat etmek istersen mesela Unigine Heaven benchmark'ı indirebilirsin. Dx11 seçip tessellation da açarak test yapabilirsin (tessellation'u açman, yolların, belli duvarların, çatıların ve ejderhanın gerçek anlamda girintili-çıkıntılı görünmesini sağlayacak:http://www.youtube.com/watch?v=-tpT6CPeKsE [sağ alttan 1080p-720p de seçebilirsin]).

@sahafiec
    Sipariş bayram nedeniyle gecikmişti, ikinci elde güzel şartlarda hele bir de Kocaeli'den kartı görünce aldım hemen. Bayram sonrası duruma bakıyorum da, birçok stok tükenmiş, dolayısıyla en ucuz nakit fiyat 550 TL olmuş vs. Benim iptal ettiğim siparişimi etkileyip kartın daha da gecikmesi olasılığını düşünürsek, çok iyi bir iş yapmış oluyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 2 Aralık 2009; 10:22:37 >
    |
    |

• Yarbay
    9355 Mesaj
    Çözümü buldum hemen verdiğim adresteki hotfix i kurun sorun düzeliyor (Bütün platformlar ve diller için hotfiksleri göster (3) yazan yere tıklayarak win7 x86 yada x64 olanı seçin hotfix linki email adresinize gidiyor rar şifresi gelen emailin alt kısmında yazıyor olacak parola diye yazan rar şifresidir) BURADAN

NOT: RAR ŞİFRESİ HER MAİLDE SÜREKLİ DEĞİŞTİĞİ İÇİN DİREK LİNKİ VERMENİN ANLAMI OLMAYACAĞINI DÜŞÜNDÜM NİYE İNDİRME LİNKİNİ VERMEDİN DEMEYİN BELKİ O HER ŞİFREDE UYUYOR OLABİLİR AMA BENİM TESPİTİM BÖYLE EN İYİSİ SİZİN İNDİRMENİZ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alito -- 2 Aralık 2009; 11:26:50 >
    |
    |

• Yarbay
    6046 Mesaj
    @vespasianus

Hocam Heaven Benchmark v1.0 ben de hata veriyor.Bir türlü çalıştıramadım.Yani kurdum çalıştırdım buraya kadar bir sorun yok "Run" dedikten sonra resimdeki hatayı alıyorum.

Üstteki resimde "Tamam" demeyip boşa tıkladığımda ardından böyle bir hata veriyor.

Korumalı belleği okuma veya yazma girişimi.Bu genellikle diğer belleğin "bozuk" olduğunun göstergesidir.

Bu ne demek şimdi?

DX9,DX10,DX11 modlarının hepsinde çalıştırmaya çalıştım hep aynı hatayı verdi.

Yukarıda belirttiğim gibi DDI sürümü bende de 10.1 gösteriyor.Yoksa bundan mı kaynaklanıyor.DDI sürümüm 10.1 gösteripte Heaven Benchmark v1.0'ı çalıştırabilen var mı?

Yakamı hatalar bırakmıyor.Pek önemli değil esasen ama neden çalışmıyor.
    |
    |

• Yarbay
    9355 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: -dehşet-

@vespasianus

Hocam Heaven Benchmark v1.0 ben de hata veriyor.Bir türlü çalıştıramadım.Yani kurdum çalıştırdım buraya kadar bir sorun yok "Run" dedikten sonra resimdeki hatayı alıyorum.

Üstteki resimde "Tamam" demeyip boşa tıkladığımda ardından böyle bir hata veriyor.

Korumalı belleği okuma veya yazma girişimi.Bu genellikle diğer belleğin "bozuk" olduğunun göstergesidir.

Bu ne demek şimdi?

DX9,DX10,DX11 modlarının hepsinde çalıştırmaya çalıştım hep aynı hatayı verdi.

Yukarıda belirttiğim gibi DDI sürümü bende de 10.1 gösteriyor.Yoksa bundan mı kaynaklanıyor.DDI sürümüm 10.1 gösteripte Heaven Benchmark v1.0'ı çalıştırabilen var mı?

Yakamı hatalar bırakmıyor.Pek önemli değil esasen ama neden çalışmıyor.

onun DDI ile bir ilgisi yoktur ama yukarda verdigim hotfix i kurarak 10.1 sorununu aşabilirsin

+

o benchmark şartmı? başka benchmarkla aynı hataları alıyormusun? eğer almıyorsan programda bir nane vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alito -- 2 Aralık 2009; 15:24:03 >
    |
    |

• Yarbay
    6046 Mesaj
    @alito

Dediğin güncellemeyi yaptım.Ve dediğin gibi DDI sürümüm 11 oldu.Olup olmamasının kaybı nedir ki?Ben herhangi bir eksiklik hissetmedim bu durumdan ötürü.Ya da bir hata almadım DDI sürümü 10.1 gözüktüğü için.

Heaven ile alakası yokmuş.Yine çalışmadı.
    Şart değil tabi ki ama neden çalışmıyor anlam veremedim.
    Uyumluluk modları ve yönetici olarak çalıştır dedim yine çalışmadı.Acaba indirdiğimde mi bir sorun var şimdi tekrar indirip deneyeceğim.
    |
    |
  • Yarbay
    9355 Mesaj
    bence kartınla veya başka bir donanım ile ilgili bir sorun değil. büyük ihtimalle program ile sistemin arasında bir uyumsuzluk var driverlar ile ilgili olabilir çakışma olabilir.
    |
    |
  • Yarbay
    9355 Mesaj
    10.1 olarak görünmesin sorun olmasa bile biz dx11 ciyiz bize yakışmaz öyle rakamlar
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
pubg mobile uc
vp satın al
En ucuz kedi maması fiyatları
LOL RP Satın Al - LOL RP Yetkili Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,406
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.