Şimdi Ara

Hayırlı Bayramlar - Megane 3 Lastik Önerisi konusunda yardım lütfen.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle tüm forum ahalisinin bayramını kutlarım.

Bir konuda fikrinize danışmak istiyorum.

2012 model Megane 3 aracım var. Kışlık Lastikleri Continental WC860 almıştım memnunda kaldım.
    Yaşadığım yer Sivas. Kışın malum don kar buz sürekli ondan bunu önerdiler araştırdım aldım.

Şimdi Sivas->İstanbul yol yaptım ancak lastik çok güven vermiyor. Zaten değişmesi lazım yazlıklar. Önceden Turanza ER300 varmış (sanırsam ilk lastikleri).

İşin kötüsü yol boyunca 2 tane parçalanmış lastiğe rastladım . Ondan istanbulda değiştirmeye karar verdim.

Niyetim internet üzerindenhttp://kolayoto.com/goodyear-efficientgrip-205-55r16-91v-11414.html

şunu (goodyear efficientgrip) alıp geçmekti. Tabi bayram girince alamadık. Burada lastikçiye sordum internette 220 lira olan lastiğe 350tl (birde indirimle 340 yapalım diyor !) fiyat aldım. teşekkür edip ayrıldım.

Neyse asıl soruma gelecek olursak, Sivas soğuk yanında özellikle eylül aylarında çok yağmur alıyor. Ayrıca yol konusunda herhalde Türkiyenin en ama en berbatı konumunda. Boyuna sallanıyoruz yolda çukur vs. her adımda bir var.

Benim yazlık lastiğimin sertmi olması yumuşak mı olması doğru olur. Yada hangi türde olması hem ömür hemde yakıt/performans açısından iyidir. ? günlük ortalama 15-20km üniversiteye git gel yapıyorum fazlası genelde olmuyor.

Edit1. Çok fazla bütçem yok. Yani Petlas imperiummu ne var o konuda da yorum yapablirseniz çok memnun kalırım. Ancak lastik araç için en önemli parçalardan diye riske de girmek istemiyorum

Edit2. Orjinal lastik bilgileri : 205 /55 /r16

Şimdiden teşekkür ederim tekrardan hayırlı bayramlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi J.McNulty -- 25 Haziran 2017; 21:20:37 >

• Hocam benimde tayinim Kars'tan Sivas'a cikti bu yaz. Kars'in yollari kadar kotu degil sivas. Yaklasik 15 gundur Dunlop Sp Sport FM800 kullaniyorum. Asagiya daha once kendi actigim konudaki yorumumu alintiliyorum.

quote:

.Lastikleri taktirdim 1 hafta olacak. Lastikler cok yumusak degil ama sert ve sesli de degil. Tam orta karar. Meger benim arabada motor seside tikirti seside varmis, saolsun gy nct5 lerden bunlari duyamiyordum. Genel olarak memnunum. Kisa omurlu yumusak nazli bir lastik degil gibi ama uzun vadede nasil olur zaman gosterecek. Tanesini 175tl den aldim. Taktirma ve balansla toplam 750 tl ye geldi. Bu fiyata petlas satiliyorki, karsilastirmam bile. Konfor ve yol sesinden de Astra H aracimda memnunum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayrica İstanbul'da Dunlop bayilerinden fiyat alin. Muhtemelen takma balans vs 800TL ye bitirebilirsiniz. Ayrica Sivas'ta yazlik ayri kislik ayri kullanacaginiz icin cok pahali lastik almakta anlamsiz bence. Lastigin test verileride kullanici yorumlarica gayet guzel.

• quote:

Orijinalden alıntı: y.alper

Ayrica İstanbul'da Dunlop bayilerinden fiyat alin. Muhtemelen takma balans vs 800TL ye bitirebilirsiniz. Ayrica Sivas'ta yazlik ayri kislik ayri kullanacaginiz icin cok pahali lastik almakta anlamsiz bence. Lastigin test verileride kullanici yorumlarica gayet guzel.

Yorum için çok teşekkür ederim hocam. aslında çok parada harcamak istemiyorum biraz açıldık bu dönem sıkıntıya düşmekte istemiyorum. marka takıntım çok yok sadece alınabilecek en iyi fiyat/performans alayım diyorum. bu modeli bi araştırayım teşekkür ederim.
  • 200 tl ye lassa impetus revo2 alın geçin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Pirelli P1 Verde

• Cevaplar için ayrı ayrı teşekkür ederim.

Bu lastikler belirttiğim şartlarda uygun mudur acaba ? Lassa -Pirelli konusunda pek birşey okumadım (yorum vs.)

Özellikle Lassanın fiyatı uygun geldi n11 de 185tl benim için olan

• Merhabalar hocam bende de Megane 3 Coupe var 17 inç jantlar olduğundan ötürü sizdeki lastiğin 205/50R17 ebatlısını kullanıyorum. Öncelikle lastik çok kolay deforme oluyor. 2015 üretim lastikler daha 30bin km anca oldu çok sertleşti hamuru, kuru havada performansını çok beğenmiyorum ve gürültülü lastikler. Dişleri durmasına rağmen lastiği değiştirmeyi düşünüyorum çünkü frenlemede pek güven vermiyorlar. Bu sebeple çok önermiyorum. Daha yumuşak bir lastik tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagatayu

Merhabalar hocam bende de Megane 3 Coupe var 17 inç jantlar olduğundan ötürü sizdeki lastiğin 205/50R17 ebatlısını kullanıyorum. Öncelikle lastik çok kolay deforme oluyor. 2015 üretim lastikler daha 30bin km anca oldu çok sertleşti hamuru, kuru havada performansını çok beğenmiyorum ve gürültülü lastikler. Dişleri durmasına rağmen lastiği değiştirmeyi düşünüyorum çünkü frenlemede pek güven vermiyorlar. Bu sebeple çok önermiyorum. Daha yumuşak bir lastik tavsiye ederim.

Hangi modelden bahsediyorsunuz hocam

• Tüm cevaplar için tekrardan teşekkür ederim. Uygun fiyattan GY EP aldım (tanesi 200tlden).

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: y.alper

Hocam benimde tayinim Kars'tan Sivas'a cikti bu yaz. Kars'in yollari kadar kotu degil sivas. Yaklasik 15 gundur Dunlop Sp Sport FM800 kullaniyorum. Asagiya daha once kendi actigim konudaki yorumumu alintiliyorum.

quote:

.Lastikleri taktirdim 1 hafta olacak. Lastikler cok yumusak degil ama sert ve sesli de degil. Tam orta karar. Meger benim arabada motor seside tikirti seside varmis, saolsun gy nct5 lerden bunlari duyamiyordum. Genel olarak memnunum. Kisa omurlu yumusak nazli bir lastik degil gibi ama uzun vadede nasil olur zaman gosterecek. Tanesini 175tl den aldim. Taktirma ve balansla toplam 750 tl ye geldi. Bu fiyata petlas satiliyorki, karsilastirmam bile. Konfor ve yol sesinden de Astra H aracimda memnunum.

Bu dunlop fm 800 ve kumho le sport ku39 modellerini ilk ben duyurmustum foruma. Bubkar a sinifi ve ucuz lastikler. 4 lastik alana bir yil yol yardim hediyeside var. İkisinden biri uyhun fiyata alinio gonul rahtlogiyla binilir. Pahali alacam derseniz cpc5 ve 6, goddyear eg ve hankook vp3 de alabilirsiniz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.