Şimdi Ara

Hava temizleme cihazları (54. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.988
Cevap
146
Favori
566.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cengizumur

quote:

help21 @ 19 Eylül 2018 13:34:58

hocam valla efsane yorumların var tebrik ediyorumHer konuda senin gibi bilgili arkadaşlar olsa kalkınırız resmen yorumlarınızdan çıkardığım düşünce 'yanlışsa kusura bakmayın' bu tarz cihazları eve almayın değil mi hocam?Eğer aksi bir durum söz konusu ise pmden görüşelim saygılar

Sagolun hocam o sizin guzelliginiz. Evet almayin diyorum, cogu durum icin.

Alıntıları Göster
    Sağol hocam yorumlarından dolayı hava temizleme almadım ama nemlendirme cihazı aldım sadece odanın nemi çok düşüktü faydasını gördüm arada çalıştırıp nemi yükseltip kapatıyorum o konuda yorumunuz nedir. Evin nem durumu %20 altında havalandırınca da aynı şekilde ilin havası kuru

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: help21

Sağol hocam yorumlarından dolayı hava temizleme almadım ama nemlendirme cihazı aldım sadece odanın nemi çok düşüktü faydasını gördüm arada çalıştırıp nemi yükseltip kapatıyorum o konuda yorumunuz nedir. Evin nem durumu %20 altında havalandırınca da aynı şekilde ilin havası kuru

Alıntıları Göster
    quote:

help21 @ 30 Eylül 2018 12:57:27

Havanin nem orani cok onemli. Daha once burada ve diger basliklar altinda arkadaslarla detaya girmistik.

Hava temizleme cihazi oldugunu iddia eden cihazlarin aksine, piyasadaki hava nemlendirme cihazlari gayet guzel islerini yapiyor. yaninda birde dijital nem olcer ise yariyor.

Astim alerji olaylarinda havananin nemini ayarlamakta cok faydalidir. havayi kurutup solum yollari, sinusleri, cigerleri yormamak lazim mukoza kurumadan isini yapmali, mikrobu, alerjeni cigere gitmeden tutsun. Sumuk dedigimiz pislik mikroplari, alerjenleri tutarken meger ne kadar faydali birseymis.

Bizim isitma sistemlerimiz sebebiyle evlerimizde hava cogunlukla kuru oluyor, kisin. Kurutmadan cok nemlendirme gerekiyor, %50 nem oranini yakalamak icin genelde nemlendirici gerekiyor.

nem yaz kis %50 olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cengizumur -- 30 Eylül 2018; 19:37:43 >

• quote:

quote:

Havanin nem orani cok onemli. Daha once burada ve diger basliklar altinda arkadaslarla detaya girmistik.

Hava temizleme cihazi oldugunu iddia eden cihazlarin aksine, piyasadaki hava nemlendirme cihazlari gayet guzel islerini yapiyor. yaninda birde dijital nem olcer ise yariyor.

Astim alerji olaylarinda havananin nemini ayarlamakta cok faydalidir. havayi kurutup solum yollari, sinusleri, cigerleri yormamak lazim mukoza kurumadan isini yapmali, mikrobu, alerjeni cigere gitmeden tutsun. Sumuk dedigimiz pislik mikroplari, alerjenleri tutarken meger ne kadar faydali birseymis.

Bizim isitma sistemlerimiz sebebiyle evlerimizde hava cogunlukla kuru oluyor, kisin. Kurutmadan cok nemlendirme gerekiyor, %50 nem oranini yakalamak icin genelde nemlendirici gerekiyor.

nem yaz kis %50 olacak.

Alıntıları Göster
    Ben %40 yapıyordum nemi 50mi yapayım hocam

• cengizumur C kullanıcısına yanıt
    O halde hangi nem cihazını alalım. Hep düşünüyordum nem cihazı almayı bu sene alacağım.

• Ev ufak ve balkonsuz. Bazı günler çamaşırları bile ev içine asmak zorunda kalıyoruz. Deterjan artıkları, tozlar kalmasın diye bir hava temizleme cihazı aldım.

Amazon.com'da iyi müşteri feedbackleri var diye Winix ve birkaç marka arasında kalmıştım. Diğer markalar Türkiye'de olmadığından Winix'i aldım. Şimdilik iyi gidiyor. Hava temizleme cihazları

Saygılar

• quote:

quote:

nem yaz kis %50 olacak.

Alıntıları Göster
    Hocam fiyat performansta çok başarılı hava nemlendirme cihazı tavsiye edebilir misiniz?

• HAVA NEMLENDIRICI:

karfur, bim gibi yerlerde veya internette satilan markasiz, en ucuz, cin mali nemlendiriciyi alin. bebek&cocuk magazalari, saglik medikal dukkanlarinda satilan, markali ve fahis fiyatlarla satilan cihazlarla aralarinda hic bir fark yoktur.

So doldurma bosaltma kolay olsun yeter.

Icine klorsuz damacana veya filtreden gecmis, "KLORSUZ SU" koyun.

Suyu icinde 1 gunden fazla bekletmeyin, ertesi gune kalan suyu, bosaltip tazeleyin. Hazneyi ve su degen yerleri kayganlasmismi yani bakteri yapmismi diye ayda bir kontrol edin. gerekirse icini sirkeli veya camasir sulu su ile temizleyip durulayin.

Bunlarinda iyonizerli olanlari var, Uzak durun.

Yakinda biri bunlarin muzik calan, bluetooth yapan (sanki ortalikta yeterince radyasyon yok gibi) internete, baglanan cinslerinide cikarir, bin kusur lira der, piyasada goruruz. Ota, boka wifi bilmemne baglama modasi var simdi. Ben almam ama istiyen, alan olursa simdiden yazayim, aldiginiz cihazin bimdeki 35 liralik nemlendiriciden bir farki yoktur ana fonksiyon, yani nemlendirici foksiyonu olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cengizumur -- 2 Ekim 2018; 9:2:31 >

• help21 kullanıcısına yanıt
    quote:

help21 @ 30 Eylül 2018 22:40:40

Ben %40 yapıyordum nemi 50mi yapayım hocam

+/- %10 cok fark yapmaz, Solunum yollarinin isyeri okul gibi yerlerde kurudugu durumlarda, evde %60-65 nemde faydali olabilir, rahatlama acisindan. Bunu ben boyle yapip iyi geliyormus gibi hissediyorum, hatta bazen nem cikisini direk soluyorum. Bu konuda bir arastirma olabilir veya olmayabilir, bakmadim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oncesaglik

Ev ufak ve balkonsuz. Bazı günler çamaşırları bile ev içine asmak zorunda kalıyoruz. Deterjan artıkları, tozlar kalmasın diye bir hava temizleme cihazı aldım.

Amazon.com'da iyi müşteri feedbackleri var diye Winix ve birkaç marka arasında kalmıştım. Diğer markalar Türkiye'de olmadığından Winix'i aldım. Şimdilik iyi gidiyor.

Saygılar
    quote:

oncesaglik @ 1 Ekim 2018 18:41:06

Ev ufak ve balkonsuz. Bazı günler çamaşırları bile ev içine asmak zorunda kalıyoruz. Deterjan artıkları, tozlar kalmasın diye bir hava temizleme cihazı aldım.

Amazon.com'da iyi müşteri feedbackleri var diye Winix ve birkaç marka arasında kalmıştım. Diğer markalar Türkiye'de olmadığından Winix'i aldım. Şimdilik iyi gidiyor.

Saygılar

Havadaki nem orani arttiginda bu cihazlarin, hidroksil, iyon, ozon emisyonu artar. dikkatli olun.

Bu cihaza verilen ECARF sertifikasinda testler normal sartlarda yani %50 nem oraninda yapilmistir diye dusunuyorum. Normal sartlarda, bu cihazin urettigi ozon, tehlikeli sinirlarda degildir diye sertifika vermisler. Normalden daha nemli havada bu durum degisebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cengizumur -- 2 Ekim 2018; 9:15:32 >

• günlerdir bu forumdayım gözlerim yoruldu sayfalar okumaktan .Ama burdaki kullnıcı yorumları çok faydalı olduğu için alerjik bünyeli ben ve çocuğum için uygun elektrik süpürgesini buldum sonunda
    tabi şimdi bir de hava temizleyici cihaz lazım süpürge baya şikayetlerimizi azaltsa da.Ama burdaki tecrübelere göre bu cihazlar pek işe yaramayan para tuzağı teknolojiler ve bir de ozon salınımı ion meselesi vs vs.Hava nem ayarlayıcı cihazlar almak lazım özellikle küf, mayt ,polen alejisi için.Aranızda Beurer in şu cihazını alıp kullanan memnun olan varsa yorumlarınızı alabilir miyim lütfen?
    http://www.beurershop.com/beurer-lr-330 Hem hepa filtre hem nem olayı birlikteymiş.ama hiç yaygın kullanılan bişey değil galiba yorum bulamadım bulduklarıma da güvenemedim.

evde bana alerji yapan aman çok sevdiğimiz muhabbet kuşumuz var atamıycağımız için yardımcı olursanız çok sevinirim.

• Merhaba arkadaşlar, Çalıştığımız ofis için almayı düşünüyoruz. Odada 6 kişi çalışıyoruz. Bizimle birlikte 1 tane baskı makinesi, 2 tane fotokopi makinesi, 2 tane yazıcı, 1 adet 7KW UPS, 8 adet bilgisayar kasası ve kağıt öğütme makinesi cihazları mevcut. Çalışma alanımız 30 m2 civarında. Nasıl bir cihaz tavsiye edersiniz. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.
  • fozcan F kullanıcısına yanıt
    Duzelttim

delonghi ac100

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bambam1912 -- 21 Ekim 2018; 20:10:46 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bambam1912

Duzelttim

delonghi ac100
    bilgilendirme için teşekkürler. Fakat verdiğiniz link açılmıyor.
  • fozcan F kullanıcısına yanıt
    https://www.delonghi.com/tr-tr/urunler/konfor/hava-temizleme/hava-temizleyiciler/ac-100?TabSegment=ana-ozellikler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bambam1912 -- 21 Ekim 2018; 20:17:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bambam1912

https://www.delonghi.com/tr-tr/urunler/konfor/hava-temizleme/hava-temizleyiciler/ac-100?TabSegment=ana-ozellikler
    çok teşekkür ederim. bu yeterli olur sanırım.
  • bu cihazlara boşuna fazla para vermeyin ,çok bir farkları yok
    ben şu zamana kadar sinbo-raks-premier-ufo markalarını kullandım

en önemli parçası filtre ve sinbo hariç diğerlerinde filtre bulma konusunda sıkıntı çektim ,gerçi bulsak bile neredeyse bir makine fiyatına satılıyor
    az önce aliexpress de baktım sadece hepa filtre kısmı bile 10 dolardan fazlaya satılıyor
    döviz bu haldeyken insanın isyan edesi geliyor üç katmanlı bir filtrenin sadece hepa kısmını dahi alamıyoruz

hazır halinde alsak 25 dolardan fazlaya satılıyor (tabi birde tam ölçülerini bulma sorunu olmazsa)
    efendim bir defa alıp uzun süre kullanırız diye düşünmeyin ,en fazla birkaç ay sonra değişmesi gerekiyor (filtre)

şu cihaz fazla bile gelir ,n11 de kupon falan kullanılırsa uyguna gelebilir
    özellikle ufo yu hiç tavsiye etmem ,hiçbir özelliği olmadığı halde çok yüksek fiyata satılıyor ,ayrıca bir zaman sonra motordan koku gelmeye başlıyor ,servisi deseniz var mı yok mu o bile muallak

https://www.akakce.com/hava-temizleme-cihazi/en-ucuz-premier-pap-3680-hepa-filtreli-fiyati,505759.html

• arada kaldım şimdi. ne yapsam bilemedim.
  • C.CEMİL kullanıcısına yanıt
    Delonghi yerine premier mi onerdin yani 😳

Sacmalamayin ne olur hic bir kalite standarti olmayan markalarin hepsinden bahsetmissiniz. O dediginiz markalarin hepsi ayni fabrikada uretiyo ztn urunu.
    Arkadasim hava temizleme diyorsunuz.
    Cesitli kuruluslarin ve vakiflarin yapmis oldugu dogru sonuc ve kabul edilmislik var. Aldiginiz urunu bu sertifikalarina mutlaka bakin. Cunku bu gozle gorebilecegimiz olcebilecegimiz bir sey degil.

Diger yandan kur yuksek yurt disindan gelen tum mallar zamlandi tabiki. simdi C.Cemil kardes sana bilgisayar sorsak dolar yuksek abakus alin diceksin heralde.🙃

Filtrelere gelince ortalama 4 yil delonginin degisme suresi. Servisler TEMİN etmek ZORUNDA yani yasa boyle 10 yil parca bulmak zorundalar size
    Bulamazlarsa paranizi geri verirler baska marka
    Alirsiniz 4 yil sonra yenilemis olursunuz

• bambam1912 B kullanıcısına yanıt
    he kardeş he biz bir şey bilmeyiz siz bilirsiniz ,bırak firma reklamı yapmayı yada alenen yap herkes bilsin

ömrüm teknoloji içinde geçti (asgari 40 yıl) yok bilmem ne kuruluşu şunu kabul etmiş miş hikayesi anlatma

her cihazın içini açın bakın neler var ,neler kullanılmış

-motor
    -filtre
    -negatif iyon (5-10 tl. lik)
    -uv (bu varsa zaten bırak iyileşmeyi ,ciğerlerin mahvolacak demektir)

hadi söyle bakalım bunların dışında ,senin dediğin cihazda ne var ?
    nefesi kuvvetli hoca misali ,bir üfleyişte her kötüyü iyi ,her kötüyü yok mu ediyor ?

bizim aldığımız cihazların hepsinde bilmem ne sertifikalı yazıyor ,yazıyor da ne oluyor sanki ,denetleyen mi var ,hesap soran mı var ?
    4 yılda bir filtre değiştireceksen hiç kullanma daha iyi ,yani öyle bir uydurmuşsun ki akıllara zarar
    bir filtre 4 yıl içinde böcek yuvası olur yahu ,tozdan kendisi hava alamaz

he he her firma servisleri 10 yıl parça bulunduruyor ,şu zamanda en büyük firmalar dahi 10 yıl parça falan bulundurmuyor ,zaten 10 yıl içinde o teknoloji bitmiş oluyor

firmanın adamıysan mertçe söyle ,diğer türlü insana yukarıdan bakarak ,her şeyi ben bilirim edasında olacaksan misli ile cevabını alırsın
    bilgisayar alacağına abaküs alın dermiş miş ,yahu bunların nasıl sözler ,arkadaş sen kaç yaşındasın ?
    ben ilk bilgisayarla 1995 senesinde tanıştım ,belki sen o zamanlar dünyada yoktun

evet tekrar ediyorum

bu cihazlarda en önemli parça filtredir ,filtre ne kadar kaliteli ise o kadar faydası olur (tabi fayda derken de en fazla % 40 oda temizliği yapar)
    diğer söylenilen özellikler hikayedir

nokta.

• bu bölüme bakıp bilgi almaya çalışan arkadaşlara ilk tavsiyem ;

öncelikle filtre fiyatlarını bir araştırsınlar ,hangi firmalar filtre temini garantisi veriyor onu firmalara sorsunlar (gerçi ufo ya sorsanız evet derler ama servisleri bile bu markanın hiçbir yedek parçasının temin edilmediğini söylüyor) premier de aynıdır (servisi gerçekte var mı ,yok mu bilinmeyen)

bu makinelerin can damarı hepa filtredir (hepa filtre hakkında internette çok kaynak bulabilirsiniz)

siz diğer üyelerin dediğine asla inanmayın ,bu cihazların filtreleri sigara ,duman vs. olan yerde kullanılıyorsa en fazla 3 ay (aslında 1. aydan sonra pek işe yaramıyor) ,çok temiz bir ortamda kullanılıyorsa en fazla 1 yıl gider ,daha fazla kullanırsan bu defa filtre ve makine mikrop yuvasına döner

mikrop yuvası derken aklıma geldi ;
    cihazların içleri dahi bir zaman sonra tozdan ,pislikten geçilmez hale geliyor ,bu nedenle ben yılda 2 defa cihazı komple söküp kimyasallarla temizleyip topluyorum (tabi bunu yaparsanız garanti dışı oluyor ve elektrik bilgisi olmayanda yapamaz)

illa teknik bilgi de isterim diyenler cengizumur arkadaşa sorsunlar (gerçi zamanında ona da çok fazla saldırı oldu ,doğruları söylüyor diye)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.CEMİL -- 23 Ekim 2018; 10:37:49 >

• 
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.