Şimdi Ara

Hava temizleme cihazları (53. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.996
Cevap
146
Favori
567.848
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Siz, sanayiden filtrenizi alıp, 3d yazıcılar ile kendi cihazınızı yapsanız kafanız daha rahat eder :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknolojihayrani -- 17 Eylül 2018; 22:39:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: scorpion3560

Cengiz hocam merhaba. Küçük odam içim nobico cihaz aldım.büyük salon içinde bütçem 1000 lira civarında.bayadır araştırmaktayım.aliexpresste çok güzek kalite ürünler var ama gümrük sorunh yüzünden alamadım.türkiye de satılanlar içinde trotec marka hoşuma gitti.onunda fiyatı birden 1500 den 2200 e çıktı

UFO markayı araştırdım tek olumsuz yorum bulamadım.filtre sayısı da baya çok.sizce bu UFO iş görür mü?
    ufo marka 2 tane hava temizleme cihazım var (zamanında tanesini 250 tl.den almıştım) şimdi filtresini dahi bulamıyorum :)
    mh. ile görüştüğümde bana bölgemdeki servisin telefon numarasını verdi ,servisi aradığımda adamın bir dövmediği kaldı
    ya kardeşim boşuna uğraşma ,bu markanın hiçbir yedek parçası yok , 2 aydır bekleyen cihaz var ,dediğinde şok oldum
    tekrar mh.ni arayıp durumu birbir anlattığımda ,mh. beni güya müdürlerine aktardı ,adam attı tuttu ben sorunu çözüp sizi arayacağım dedi ama hala arayacak (2 yıl oldu galiba)

ya arkadaşlar internetten filtre alabileceğim ,bildiğiniz bir site var mı ?
    tabi ben çok büyük miktarda alamayacağım için ,baktığım sitelerde bizi arayın gibi ibarelere rastlıyorum ve zaten büyük miktarla iş yaptıkları belli oluyor

işin kötüsü yurt dışında da ufo hava temizleyici diye bir markaya hiç rastlayamadım ,büyük ihtimal başka isimle satılmıştır
    beğenmediğim sinbo bile bunlardan iyi çıktı ,kaç sene orijinal filtre temini sağlamışlardı

bu cihazlar işe yarar mı konusuna gelince ;
    öyle çok ileride derecede faydası olmuyor ama yine de özellikle sigara dumanı ve tozun bir bölümünü topluyor ,lakin filtre en fazla 1 ay randıman veriyor ,yani öyle aylarca gittiği falan olmayınca tam faydasını göremiyorsunuz

ki filtre fiyatları anormal pahalı olduğundan her ay filtre değiştirmek pek mümkün görünmüyor

• quote:

Orijinalden alıntı: cengizumur

Donanimhaber'e telefon numarami vermedigim icin diger basliklara katilimim engellenmis durumda.

Belki ileride bu basligada yazamayabilirim.

Zaten yazacaklarimin hepsinide yazdim, baska birsey kalmadi.
    hocam valla efsane yorumların var tebrik ediyorumHer konuda senin gibi bilgili arkadaşlar olsa kalkınırız resmen yorumlarınızdan çıkardığım düşünce 'yanlışsa kusura bakmayın' bu tarz cihazları eve almayın değil mi hocam?Eğer aksi bir durum söz konusu ise pmden görüşelim saygılar

• Kömür yakmaya başlar millet, yine duman altı bir kışa maruz kalıcaz diye ve bebeğim var artık diye hava temizleme cihazı aldım, başka da birşey elimden gelmiyor:) Her yer inşaat, otoban...
  • Geçen aldığım hava temizlemenin içini açtım.büyük bir fan,arkasında filtreler filan.o an dedim ki biz insanlar kadar keriz varlık yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • scorpion3560 S kullanıcısına yanıt
    başka ne olmasını bekliyordunuz ?
    zaten bu cihazlarda en önemli kısım filtre ,diğerleri hikaye
  • Yurtdışında aldığım hava kalitesini ölçen cihaz ile ofisin durumuna bir baktım, PM 2.5 soluyormuşuz. Camı açtım, meğer dışarından PM 2.5 geliyormuş.

• Fakir vihor plus nadıl bir cihaz. Oglum da alerji var evde sürekli hapsırıyor halıları falan kaldırdık ama aynı.

Bu cihaz hakkında bilgi.sahibi olan varmı

• cengizumur C kullanıcısına yanıt
    Hocam evde oglum sürekli hapsırıyor halıyı kaldırdık dyson alergy süpürge aldık 2günde bir süpürürüz. Her hafta temizlikvi gelir kıyı köşe temizler. Ama yinede.aynı dışarda normal evde hapsırıyor.

Daikinin hava temizleme ürününü.alsam.uygunmudur saglık açısından bir zararı varmı? Yanıt için şimdiden teşekkürler

https://www.daikin.com.tr/Urun-Detayi/Hava-Temizleyiciler/Pure-Air-Hava-Temizleyiciler/Mc70l-Hava-Temizleme-Cihazi

• Arkadaşlar merhaba. Konuya katkıda bulunan herkese çok teşekkür ederim. Çok faydalı bir konu olmuş, ihtiyaç hasıl olmayınca değeri bilinmiyor malesef. Benim çocuğumada astım bronşit ve akar alerjisi teşhisi koyuldu. Ancak iyi bir bakım ile çocuğun bunu atlatabileceği söylendi doktorlar tarafından. Bu sebepten hava temizleme cihazı arayışına girdim. Elektrolux EAP300 ile Xiaomi Air Purifier 2 arasında kaldım. Elektrolux ün HEPA filtresi hepa13 ve fitreleme oranı %99.93, Xiaomi nin filtresi hepa11 standartında ve %99.3 filtreleme yapabiliyor. Elektrolux de ozon salınımı mevcut ama xiaomi de yok. xiaomi nin wifi özelliği sayesinde uzaktan da erişimi güzel bir özellik. ve xiaomi nin filtresi daha kolay bulunabilir gibi geldi bana. N11 de bir satıcı uygun fiyattan veriyor xiaomi yi, bugun yarın almayı düşünüyorum. KAfama takılan bir soru var, bilen arkadaşlar cevaplarsa sevinirim. Oğlumun akarlara karşı alerjisi var, xiaomi bu konuda etkili olur mu?

• timomass kullanıcısına yanıt
    bende astım hastasıyım ve boşuna bu cıhazlardan almayın, çocuğunuzun odasına büyük bir tuz lambası alın büyük bulamıyorsanız 2 orta boy alın, astım hastaları için özel tuz odaları oluyor yılda 2x kür şeklinde çocuğunuzu götürebilirsiniz, geçmiş olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: istanbulturkusu

Hocam evde oglum sürekli hapsırıyor halıyı kaldırdık dyson alergy süpürge aldık 2günde bir süpürürüz. Her hafta temizlikvi gelir kıyı köşe temizler. Ama yinede.aynı dışarda normal evde hapsırıyor.

Daikinin hava temizleme ürününü.alsam.uygunmudur saglık açısından bir zararı varmı? Yanıt için şimdiden teşekkürler

https://www.daikin.com.tr/Urun-Detayi/Hava-Temizleyiciler/Pure-Air-Hava-Temizleyiciler/Mc70l-Hava-Temizleme-Cihazi
    Tuz lambası alın havayı doğal şekilde temizler,

bu cıhazlar yerine tuz lambasını ve etkilerini araştırın

• timomass kullanıcısına yanıt
    ozon çok iyi bir şey değil ,konuda çok anlatıldı
    aynı şekilde benimde alerjisi olan oğlumun odasında çalıştırma gafletinde bulunduk
    yararını göreceğine zararını gördü

cihazı açıp ozon kısmını komple iptal ettim ,şimdi çok daha iyi
    önemli olan filtreleri ve temizleme kapasitesidir ,diğer aksamlar sadece ürün satmayı özendirmek amacıyla yapılmış

ben xiaomi yi öneririm

lakin bu cihazlardan çok üstün bir performans beklememek lazım ,yine de mutlaka havanın bir kısım temizlenmesi oluyor
    diğer konu ise filtrelerinde oluşan toz vs. belli aralıklarla temizlenmeli ve belli aralıklarla filtre değişimi gerektiği unutulmamalı
  • quote:

Ben almıştım; siz sakın almayın. Ozon jeneratörü var. Ben de iptal ettim ozon üreticisini daha sonra.

https://www.youtube.com/watch?v=RX2nTy_BRyU

• Xiaomi cihazlar hakkında yorum bekliyoruz üstadlardan mümkünse. Xiaomi modelleri arasındaki farklar nedir acaba?

Bir de yatak odası için bu cihazı önerir misiniz:

https://www.trotec24.com.tr/makineler/hava-temizleme/airgoclean-konfor-hava-temizleyicileri/ozel-tasarim-hava-temizleyicisi-airgoclean-10-e.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi transglobal -- 25 Eylül 2018; 17:0:36 >
  • Ben xiaomi air purifer 2 yi aldım. N11 de 919TL ye satan bir satıcıdan. Kargosundan dolayı bu fiyata şuanda Çin den bile alamıyorum. 2S modelinde led ekran var, onun fiyatı da 1699 tl. Arada sadece ekran farkı var. Sadece onun için 780TL fark vermek istemedim. Cihaz bugün geçti elime, şuan çocuğun odasında çalışıyor. ozon yayma özelliği yok cihazın. sadece fiziksel temizleme yapıyor. Cihazın üzerinden kontrol tuşu olduğu gibi, cep telefonundan da kontrol edebiliyorsunuz, hatta hücresel veri üzerinden istediğiniz yerden cihazı açma/kapama, hız ayarı yapabilir, evin ısısını ve nem oranını görebilirsiniz. Benim evimde çok toz oluyordu onun için aldım, umarım faydasını görürüm. Bence tam bir fiyat/performans ürünü. Dolar çıkmadan önce bu ürün çok daha ucuzdu ama o zaman ilgi alanımda değildi, gearbest üzerinden çok alış veriş yaparım, orada karşıma çıkıyordu. Çocuğun hastalığı çıkınca almak zorunda kaldım. Almayı düşünen arkadaşlara tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: help21

hocam valla efsane yorumların var tebrik ediyorumHer konuda senin gibi bilgili arkadaşlar olsa kalkınırız resmen yorumlarınızdan çıkardığım düşünce 'yanlışsa kusura bakmayın' bu tarz cihazları eve almayın değil mi hocam?Eğer aksi bir durum söz konusu ise pmden görüşelim saygılar

Alıntıları Göster
    quote:

help21 @ 19 Eylül 2018 13:34:58

Sagolun hocam o sizin guzelliginiz. Evet almayin diyorum, cogu durum icin.

• quote:

quote:

istanbulturkusu @ 23 Eylül 2018 11:54:09

Vucut reaksiyonlarinda gunun vakti, biyolojik saat etkilidir.

Cocuk belki okulda, trafikte dolup geliyor, evde reaksiyon gosteriyor. Belki evde hala elimine edilmeyen bir sey var.

• quote:

Orijinalden alıntı: timomass

Arkadaşlar merhaba. Konuya katkıda bulunan herkese çok teşekkür ederim. Çok faydalı bir konu olmuş, ihtiyaç hasıl olmayınca değeri bilinmiyor malesef. Benim çocuğumada astım bronşit ve akar alerjisi teşhisi koyuldu. Ancak iyi bir bakım ile çocuğun bunu atlatabileceği söylendi doktorlar tarafından. Bu sebepten hava temizleme cihazı arayışına girdim. Elektrolux EAP300 ile Xiaomi Air Purifier 2 arasında kaldım. Elektrolux ün HEPA filtresi hepa13 ve fitreleme oranı %99.93, Xiaomi nin filtresi hepa11 standartında ve %99.3 filtreleme yapabiliyor. Elektrolux de ozon salınımı mevcut ama xiaomi de yok. xiaomi nin wifi özelliği sayesinde uzaktan da erişimi güzel bir özellik. ve xiaomi nin filtresi daha kolay bulunabilir gibi geldi bana. N11 de bir satıcı uygun fiyattan veriyor xiaomi yi, bugun yarın almayı düşünüyorum. KAfama takılan bir soru var, bilen arkadaşlar cevaplarsa sevinirim. Oğlumun akarlara karşı alerjisi var, xiaomi bu konuda etkili olur mu?
    quote:

timomass @ 23 Eylül 2018 21:20:33

Arkadaşlar merhaba. Konuya katkıda bulunan herkese çok teşekkür ederim. Çok faydalı bir konu olmuş, ihtiyaç hasıl olmayınca değeri bilinmiyor malesef. Benim çocuğumada astım bronşit ve akar alerjisi teşhisi koyuldu. Ancak iyi bir bakım ile çocuğun bunu atlatabileceği söylendi doktorlar tarafından. Bu sebepten hava temizleme cihazı arayışına girdim. Elektrolux EAP300 ile Xiaomi Air Purifier 2 arasında kaldım. Elektrolux ün HEPA filtresi hepa13 ve fitreleme oranı %99.93, Xiaomi nin filtresi hepa11 standartında ve %99.3 filtreleme yapabiliyor. Elektrolux de ozon salınımı mevcut ama xiaomi de yok. xiaomi nin wifi özelliği sayesinde uzaktan da erişimi güzel bir özellik. ve xiaomi nin filtresi daha kolay bulunabilir gibi geldi bana. N11 de bir satıcı uygun fiyattan veriyor xiaomi yi, bugun yarın almayı düşünüyorum. KAfama takılan bir soru var, bilen arkadaşlar cevaplarsa sevinirim. Oğlumun akarlara karşı alerjisi var, xiaomi bu konuda etkili olur mu?

Akarlar yatak carsafi yastik yorgan icinde yasar. Havada bulunan bir alerjen degildirler. Bir hava temizleyici, ki zaten oyle bir cihaz yok, bu konuda etkili olmamali mantiken.

Ben eskiden akarlar ile savas konusunu kendim nasil hallettim diye yazmistim. Sadece carsaf degil, yorgan, yastik alize herseyi camasir makinesine girecek boyut ve ozellikte aldim. ayrica arada cocuklar ve yaslilarda kullanilan su idrar ve sivi bile gecirmeyen, dolayisiyla akarda gecirmeyen, plastik ve havlu dokuma katlardan olusan, kendiside camasir makinesine giren kalinca bir carsaf gibi olan elemanida kullaniyorum. bu sartlarda hersey duzenli camasir makinasinda, gerekirse 90 derecede yikanirsa akar diye bir sey kalmaz.

bunlari ikeadan aldim. ikea nin en ucuz en ince yorganini aldim. kustuyu degil. eger kalin yorgan seviyorum diyorsaniz bunun ikisini bir nevresime sokabilirsiniz. maksat ince olup birer birer camasir makinasina girebilmesi.

Yastikta en ince ve ucuzundan. makinaya rahat giriyor, ince oldugundan kolay durulanip, icinde deterjan kalmadan cikiyor. kalin yastik severim derseniz bundanda iki, uc tanesini tek kilifa sokabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: CanMeL

Alıntıları Göster
    quote:

CanMeL @ 24 Eylül 2018 04:20:52

Uzerinde iki kelime yazmaya degmez bir sacmalik.
  • 
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.