Şimdi Ara

Hava temizleme cihazları (56. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.992
Cevap
146
Favori
567.534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam peki önerdiğiniz bir cihaz var mı ?

Filitre olayı sıkıntı filitresiz cihazlar da iyon olayı var. Biliyorsunuz sayfalarca konuşuldu iyon olayı tehlikeli.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Resurrectionn R kullanıcısına yanıt
    fiyatı bana uygun olsaydı Xiaomi Mi Air Purifier 2 almak isterdim ,filtre sorunu yok, ancak uv. var mı onu bende tam anlayamadım ,bir satıcı olmadığını söylemiş ama yine de alma durumunda satıcı ile görüşmekte fayda var

negatif iyon zararlı değil ,bizim bahsettiğimiz uv.

uv. kumandadan kapatılıyorsa yine sorun olmaz
    misal fiyatı ucuz olduğu için söylediğim premier de uv. var ama kapatılabiliyor ,tabi ne kadar para o kadar güzel cihaz olayı var ,premier vasat bir cihaz ve dediğim gibi filtresi bulunuyor mu bu dahi soru işareti
  • C.CEMİL kullanıcısına yanıt
    Öncelikle teşekkürler ilginiz için.

Air purifier 2 de filtre var. Filtre sorunu yok derken ne demek istediniz ?

İyon konusunda da yanlışınız olabilir, geçmiş mesajlarda her türlü iyon ve ozon olayının zararlı olduğunu okuduğuma eminim.
    zaten hepsinde filtre var ,diğer türlü hava temizleme cihazı olmaz ,bazı firmalar cihazı satıyor ama filtre temin etmiyor bunu anlattım
    hayır negatif iyonun bir zararı yok ,gerçi son günlerde dikkatimi çekti negatif iyonu açınca kirler daha fazla duvarlara ,perdelere vs. daha çok yapışıyor

negatif iyon dedikleri de zaten çok basit bir sistem ,yüksek voltajlı kondansatör ile negatif iyon yayılımı sağlanıyor ,diğer bütün elektrikli cihazlar hatta elektriğin kendisi dahi pozitif iyon ürettiğinden ,onu yok etmek yada dengelemek amacıyla yapılıyor

tabi ben şahsen bu negatif iyon konusuna da pek inanmıyorum (bir yararının olduğuna)
    bazı cihazlarda bunun da kapatma düğmesi var ,misal raks da var ama premier de yok

negatif iyon zararlıysa ,pozitif iyon çok daha zararlı ama ondan korunmak mümkün olmuyor (eğer negatif iyon gerçekten işe yarıyorsa ,bu hariç denilebilir)

aslında cihazın garantisi sorunu olmasa ,işi bilen birisi istediği an uv. ve negatif iyonu komple söküp kurtulabilir

bu arada bir ayrıntıyı atlamış olabiliriz ;
    pozitif iyon zararlıdır belki siz onu okumuş olabilirsiniz ,bu cihazlar pozitif değil negatif iyon veriyor (tabi gerçekten veriyorsa)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.CEMİL -- 16 Aralık 2018; 23:19:39 >

Eyvallah hocam zaman ayırdığınız için teşekkürler.

önemli değil kardeş ,ben almanızı tavsiye ediyorum ,pişman olmazsınız
    Valla evi ne kadar temizlersek temizleyelim çok fazla toz oluyor evin konumu da bunda etkili. Ayrıca muhabbet kuşlarımda olduğu için sıkıntı oluyor ben de almak istiyorum. Mi air 2s Türkiye de satan bulamadım gearbest den getirmek de sıkıntı olabilir araştırmalarım devam ediyorum. :)
    toz konusunda bizde çok sıkıntılıyız :)
    evde 3 tane temizleme cihazı çalıştığı halde yine de çok toz oluyor ,en geç 15 günde bir filtrelerini temizliyorum ,resmen toz kaplı
    gearbest sitesinin forumda görevlisi vardı ,onunla bir görüşün isterseniz

getirmenin sıkıntısı olmaz ama vergi çıkar
    Evet hocam bu toz başa bela gerçekten.

Baktım gearbest'e ürünün TR gönderimi mevcut değil. Türkiyede ise hiç bir yer de yok stokta.

Bakalım artık araştırmaya devam

Bir de şöyle bir ürün buldum ama pek kullanan görmedim. Çalışma mantığı filan da detaylı yazlamışlar.
    https://www.hepaonline.com/hava-temizleyici-bionaire-bap-1700

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Resurrectionn -- 17 Aralık 2018; 14:0:58 >
    o ürün ellerinde kalmadığı için gönderilemez yazıyor ama başka bir cihaz gördüm oda güzele benziyor

https://tr.gearbest.com/air-purifier/pp_1128423.html?wid=1433363

ayrıca forumdaki görevli ile görüşürseniz 8 dolar kadar indirim kuponu olayı vardı
    Hocam bu linkini verdiğiniz xiaomi olan türkiye'ye gönderimi yok işte :)

Benim size linkini verdiğim cihaz hakkoın da ne düşünüyorsunuz daha önce duydunuz mu ? Bionaire bap 1700

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Resurrectionn -- 17 Aralık 2018; 14:18:12 >
    başka gönderim şekli yok diyor :)
    galiba standart bir gönderileri var onun dışında seçim olmadığından bahsediyor ve yüksek kargo ücreti çıkabilir
    ben sepete ekledim ekleniyor ve altında indirim alın yazısı da çıkıyor ama üye olmadığım için ileri gitmedim

yine de forumdaki görevliyle görüşüp ona göre alım yapmakta fayda var

haklı da olabilirsiniz belki de gönderimi yoktur :)
    bu siteden hiç alım yapmadığım için sistemlerini bilmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.CEMİL -- 17 Aralık 2018; 14:23:7 >
    söylediğiniz ürün hakkında hiç bilgim yok ama sanki filtresi çok küçük gibi geldi
    Tamamdır hocam,

Vakit ayırıp ilgilendiğiniz için tekrar dan teşekkürler.
  • Almayin.
  • cengizumur C kullanıcısına yanıt
    Valla sizin yorumlar dan sonra vazgeçtim hocam ben zaten. Teşekkürler bilgiler için.

• bakın 1 ayı dahi doldurmadan söktüğüm filtrenin durumuna
    bu filtrenin önünde zar gibi elektrostatik bir filtre daha vardı ama yıkarken parçalandığı için söküp attım
    siyah görülen ise sünger cinsi bir katman ,büyük tozları tutması için ,ondan sonra asıl filtre olan hepa filtre var ,onun arkasında bir tane daha siyah filtreden var

normalinde birde koku giderici olarak karbon filtre olması lazım ama bu marka onu kullanmamış (raks)

Hava temizleme cihazları

diğer özellikler tartışmalı ama toz konusunda mutlaka faydası var (zaten resimde görülüyor) , bu cihazı 2-3 ay kullanıp filtresini sökmüş olsam ,yaklaşık 2-3 mm. toz çıkacağı belli (gerçi çok tozlandıktan sonra hem ses çok artıyor ve aynı zamanda temizleme pek yapmıyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.CEMİL -- 21 Aralık 2018; 0:21:24 >

• Bu işin patronu electrolux. Alırsın yedek parçaları aliexpreste var. 2 yılda bir değiştirirsin. Ucuz fiyata.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Electrolux Eap300 için söylüyorsanız kullanıcılar pek memnun olmamış ,ayrıca onda da filtre sorunu varmış

hiçbir filtre 2 yıl kullanılamaz ,o kadar sürede kendisi mikrop yuvası olur

patronu derken diğerlerinden farklı olan nesi var ?
    Cemil hocam bende arkadaş gibi sigara problemi yaşıyorum. Odam 30 m2 ve arada havalandırsam da yeterli olmuyor.

Özellikle sigara dumanı için filtresi kolay bulunan fiyat/performans ürünü var mı tavsiye edebileceğiniz? 500 tl gibi bir bütçe ayırdım. İyi günler.
  • 
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.