Şimdi Ara

Hasarlı Corsa şanzıman şimdi sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.050
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tanıdığım bu işi bilen usta yok sormak istedim. Hasarlı 2014 model dizel corsa ama motor ve şanzimanda görünen darbe yok. Aracın içinde çalıştırmadan vitesi oynattım fakat maneul vites sadece 2 ve 4 var gibi ileri geri oynuyor sağ sol 1. 5. Vitesler yok, sorun nedir basit bir şey olabilir mi?

Aracı ona göre alıcam sadece kaporta ve ön takım gibi sorunlari var kaporta ustası hazır şanzıman kafamı karıştırıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bu bilgilerle kimse net bir cevap veremez.
    test sürüşüne çıkın, altına bakın v.s.
  • Kurcalama şansın varsa vites topuz derisinin köşelerinde tırnaklar vardır. Nikelajlı parça corsaların genelinde bu. Deri kısmı komple tırnaklarından attırarak çıkart. Vites topuzunun altında beyaz plastik bir parça var. Bu plastik parça yuvasından kurtulduysa vitesler geçmiyor. Çok zor olacak bir şey bu normalde ama oldu mu oluyor işte. Başıma geldi çünkü. Vitese geçer gibi oluyor ama geçmiyor bu beyaz plastik yerinden oynadığında.

Elin yatkınsa sökme işine gir yoksa kurcalama hiç.

Fotoda plastik parça gözüküyor

www.cikmaopel.com/FileUpload/bs792813/UrunResim/37172799.jpg

• Güncel

• a3l4i kullanıcısına yanıt
    Maalesef çıkamam aks salıncak vs tamir gerekiyor

• Baba Naber kullanıcısına yanıt
    Vitese geçmeme şekli benim dediğim gibi mi, vites sadece ileri geri oynuyor sağ sola gitmiyor

• Baba Naber kullanıcısına yanıt
    Vitese geçmeme şekli benim dediğim gibi mi, vites sadece ileri geri oynuyor sağ sola gitmiyor

• O araci adam etmeniz zor eger adamakilli bineyim detseniz temiz bi corsayla ayni paraya gelir

• Pastece kullanıcısına yanıt
    En basitinden şöyle bir test yapabilirsin. Kaputu aç, vites halatının şansıman üstündeki bağlandığı yeri bul, halatı çıkart ve oradaki kol ile oynayarak viteslere geçir. Oradan oluyorsa sorun vites halatı ya da kol tertibatındandır. Yapamam diyorsan bir motor ustası götür o anlar.
  • Şanzıman sıkışmış olabilir, vites kolunun hareket alanı kalmadıysa normaldir. Fazla masraf olacağını sanmam.

• Yardımlarınız için teşekkürler riske görmemeyi tercih ediyorum. Ortalama çıkma şanzıman 3 bin TL. Onun yerine kaporta hasarlı araç bakıyorum.

• Şanzımanda görünen darbe yoksa ön taraftan gelen darbeyle vites kolu sıkışmıştır. Arabanın içindeki değil, şanzımanın üzerindeki. Şaseyi düzeltince kendine gelir sıkıntı yok.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.