Şimdi Ara

Hasarlı 0 Araç !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
2.247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İstanbul Zeytinburnu'da, otomobil yüklü bir tır, altından geçmeye çalıştığı tren köprüsüne sıkıştı. Kazada, bir otomobilde büyük çapta maddi hasar meydana geldi.

10. Yıl Caddesi üzerinde seyir halinde bulunan 6 yeni otomobil yüklü Şerafettin Yataz (52) idaresindeki 34 YA 6597 plakalı tır, tren köprüsünün altından geçmek isterken köprüye sıkıştı. Sürücü Yataz, diğer otomobiller zarar görmeden aracı durdurdu. Ancak sıkıştığı yerden kendi imkanlarıyla çıkamayacağını anlayan sürücü Yataz, durumu itfaiye ekiplerine bildirdi.

Olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin yardımıyla önce tır üzerinde bulunan ve zarar görmeyen otomobiller indirildi. Köprüye sıkışan tırı kurtarmak için uzun uğraşlar veren ekipler, tırı sıkıştığı yerden kurtardı.

Köprüye sıkışan tırın üzerindeki bir otomobilde büyük çapta maddi hasar meydana geldi. Bu arada sürücü, görüntü almaya çalışan basın mensuplarına tepki gösterdi.

Polis, kazayla ilgili soruşturma başlattı.

Öte yandan kazayı gören vatandaşlar, köprünün girişinde köprü yüksekliğinin 4 metre olduğunu belirten levhayı göstererek, “Üzerinde yüksek yük taşıyan şoförün bu levhayı fark etmesi gerekirdi, dikkatsizliğin sonucu bu” dedi.

Hasarlı 0 Araç !!!

Hasarlı 0 Araç !!!

Bakalım hangi şanslı kişiye 0 araç diye kakalayacaklar bu aracı !!

kaynak:
    http://www.hurriyet.com.tr/gundem/18348909.asp?gid=381

• Olur mu oyle sey canim, sigortadan karsilanacak o arac perte cikarilacak
  • Perte çıktıktan sonra alınıp yapılacak ve "çıtır hasarlı" diye satılacak
  • O tır ile o şöför o yoldan ve o köprünün altından defalarca geçmiştir, hiç sorun yaşamamıştır. Ama bu defa üst kata ve en yüksek olan en ön kısma kangoo gibi yüksek bir araç yerleştirilince olanlar olmuş.
  • Konu açmaya gelmiştim.
  • Kesinlikle istifleyenlerin suçu
  • hasar oranında inidirim yapılarak sıfır olarak satılır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 06_EMRE

Kesinlikle istifleyenlerin suçu

Hayır güzergahı bilmeden kendi araç yüksekliğini ölçmeyip bodoslama alçak köprüden geçen tır şöföründe suç.
  • Az önce haberlerde izledim birisinin canı fena halde sıkılacak........
  • bizim buradaki bir yoldada az daha oluyordu. neyseki şoför uyanıkmış. bilenler bilir, istanbul sanayi mahallesinde alt geçit var. anayol oradan gidiyor. tır şoförü tam bayır aşağı inip alt geçitten geçecekken frene bastı. birde korna çalıyor:D sanırım köprüye çaldı :D sonra geri geri çıkmıştır herhalde. gece olmuştu bu olay.
  • o araç sıfır olarak satılacak yüzde 1500
  • böyle bir araba eder değerinde fiyatlandırılırsa neden alınmasın.Sonuçta kaza bela olayı aracın eksenin bozulup bozulmadığı yürürünün dengede olup olmadığı düzen tutup tutmayacağını kesinleştirmek için sorgulanır.
    Böyle bir araba piyasadaki değer kaybı gözetilerek fiyatlandırılırsa alıcı eğer uzun süreli kullanacaksa alıcısına kar bile ettirir.Sonuçta kazalı değil birşey değil.Sadece tabular yüzünden lekelendi bu araç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: power003

o araç sıfır olarak satılacak yüzde 1500

Zannetmiyorum. Hem o iş o kadar kolay değil sahtekarlığa girer 0 arac yerine hasarlı arac satılması. Tazminat talep etme hakkı doğar onun yerine sigortadan yaptırıp durumu izah edilip bir filonun içine iliştirilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezerakin34

quote:

Zannetmiyorum. Hem o iş o kadar kolay değil sahtekarlığa girer 0 arac yerine hasarlı arac satılması. Tazminat talep etme hakkı doğar onun yerine sigortadan yaptırıp durumu izah edilip bir filonun içine iliştirilir.

Tamam da diğer konulardan görüyorum çoğunlukla boyalı arabaları 0 diye satıyorlar diyorlar artık ne derece doğruysa bunlar yüzünden sıfır araçlara karşı içimde bir soğukluk oluştu ne yapayım bende yazdım sıfır diye satarlar diye olayın şaşkınlığıyla

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sezerakin34

quote:

Tamam da diğer konulardan görüyorum çoğunlukla boyalı arabaları 0 diye satıyorlar diyorlar artık ne derece doğruysa bunlar yüzünden sıfır araçlara karşı içimde bir soğukluk oluştu ne yapayım bende yazdım sıfır diye satarlar diye olayın şaşkınlığıyla

Haklısınız aslında. Öyle vakalar görüyoruz ki olmayacak iş değil

• quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

quote:

Hayır güzergahı bilmeden kendi araç yüksekliğini ölçmeyip bodoslama alçak köprüden geçen tır şöföründe suç.

Peki üst gecidi STANDART ölcüsüne uygun olarak yapmayan belediyenin hic mi sucu yok?
  • Sıfır diye satmazlar. Defolu diye satarlar.

Genelde bu satışlar Bursa Renault vede Tofaş fabrikalarında cok olur.

Araclar tamamen yapilir vede en ufak kusuru kalmaz. Genelde çalışanlar cok uygun fiyatlarla bu aracı alırlar.

3 kisinin bu tarz araçları satın aldığını bizzat gördüm.

Bu araçlardan biri araçtan biri alfa romeo 147, diger stilo, digeri clio 3
  • quote:

Orijinalden alıntı: metinardicli

quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

quote:

Peki üst gecidi STANDART ölcüsüne uygun olarak yapmayan belediyenin hic mi sucu yok?

Dikkat ederseniz orası bir üstgeçit değil trenyolu, haliyle tren yolu için yükseltilme yapılamaz, tırt şöförü bu güzergahı bilip geçmeyecekti ordan. Normalde bir üst geçitin yüksekliği daha fazladır.

• Vala çatır çatır satarlar sıfır olarak , başımıza geldi çünkü sıfır aldığımız megane1 sw için dağ taş aynı arabadan doluyken 15 gün beklettiler , uyanamadık sonra araba satılırken 60 bin km de hiç kazası olmamasına karşın tavan hariç komple boyalı çıktı ki bagaj kaplamalarını çıkartıp içeriden çekiç darbesi içindeki saç ı görene kadar inanmak istememiştim , buradan hiç bir yetkili ilgilenmedi , fransa merkeze duyurduk aylar sonra bir türk kızı aradığında aracı satmıştık , bir daha tövbe dememe rağmen fransıza , reno ya çok bilen bir akraba yüzünden gene mahkum oldum 5 senedir megana , tövbe ama artık , bıktım motor takozu , direksiyon kutusu değiştirmekten , bıktım soyulan kapı kollarından , biçimsiz dizayn , marslılara göre ergonomiden ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ADAC

Vala çatır çatır satarlar sıfır olarak , başımıza geldi çünkü sıfır aldığımız megane1 sw için dağ taş aynı arabadan doluyken 15 gün beklettiler , uyanamadık sonra araba satılırken 60 bin km de hiç kazası olmamasına karşın tavan hariç komple boyalı çıktı ki bagaj kaplamalarını çıkartıp içeriden çekiç darbesi içindeki saç ı görene kadar inanmak istememiştim , buradan hiç bir yetkili ilgilenmedi , fransa merkeze duyurduk aylar sonra bir türk kızı aradığında aracı satmıştık , bir daha tövbe dememe rağmen fransıza , reno ya çok bilen bir akraba yüzünden gene mahkum oldum 5 senedir megana , tövbe ama artık , bıktım motor takozu , direksiyon kutusu değiştirmekten , bıktım soyulan kapı kollarından , biçimsiz dizayn , marslılara göre ergonomiden ...

Megane'ın iç dizaynı benimde hoşuma gitmiyor. (megane 2) torpido kapağı 93 model Ladaların ki gibi.

Reno adı bu tip olaylarda epey duyulmaya başladı. aracını geç teslim alan bir forumdaş vardı geçen. yine boyalı çıkan bir reno hatırlıyorum forumdan. sizde varsınız. kangoo sahibide bu kervana katılacak muhtemelen.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.