Şimdi Ara

HarmonyOS 2.0 ve iOS 14 hız açısından karşılaştırıldı: Peki kazanan kim? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
0
Favori
7.801
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uygulamanın ne kadar hızlı açıldığı değil, ne kadar kaliteli çalıştığı önemlidir. Hızlı koşan atın boku seyrek düşermiş
  • ~Lion King~ kullanıcısına yanıt
    Microsoft özgün oldu da ne oldu? Battı yok oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WaylandIZMIR

Microsoft özgün oldu da ne oldu? Battı yok oldu.
    Güneş balçıkla sıvanmaz. Herkes bayılıyordu özgün arayüzüne ancak yazılımcılara destekte bulunmadı, örneğin senelerce instagram beta’da kaldı ve yazılım olmadıktan sonra anlamsız bir telefona dönüştü, sonunda bitirdi kendini. Arayüzü belki ios’tan bile daha stabildi wp’nin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • iOS vs (Harmon)iOS
  • ~Lion King~ kullanıcısına yanıt
    Kararlılıkta kraldı katılıyorum fakat o iğrenç kutular insanı telefon kullanmaktan soğuttu. Ayrıca Ayarlar menüsü gibi rezil bölümleri vardı. Yani sadece kararlılıkta yetmiyor.
  • JustNaggy kullanıcısına yanıt
    Mate 10 Pro kullandım, çok iyi bir cihazdı ama bir iPhone kadar iyi video çekemiyordu, veya performans olarak yakalayamıyordu. Huawei ne kadar harika olursa olsun şu an bir sürü alternatifi var. Harmony OS'in de IOS seviyesine gelmesi imkansız.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Uygulama açılış hızı ile gerçekten hız mi ölçülüyor. 😂

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Paran varsa iPhone, yoksa ikinci el iPhone

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yav he he

• Huawei, bugün için Batı'ya hitap edemese bile kendi servislerini belli bir olgunluğa eriştirdikten sonra Batı'ya da açılacaktır. Diğer bir noktada da HiSilicon-SMIC ortaklığını derinleştirip kendi çiplerini yüksek teknolojili 7nm, 5nm gibi geometrilerde üretebilecek hale gelmesi gerek tabii ki.

• Bildiğin arayüzü çalmışlar ios'tan. Sırf bu nedenle bile yanaşmam.

• utanmada yok Huaweide

• AOSP Custom Rom ile iOS'u yarıştırıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jack Rabbit Slims

Ben telefon pazarında birinci olacağım diyen bir şirketin mevcut birincinin arayüzünü birebire yakın kopyalaması ne kadar aşağılık, ne kadar utanç verici bir şey ya. Ben büyüğüm diyen bir firmanın böyle bir şeyi gururuna, marka kalitesine yedirememesi lazım bence. Olanı kopyalayıp özgün bir şey ortaya koymadan lider haline gelen bir firma var mıdır acaba?

15 yıl çinden ithalat yaptık. Bu adamlar bir şeyi kopyalamayı kötü olarak görmüyor tam tersine, onlar için bir saygı gibi bişey. Saygı değil de tam cümleyi bulamadım, onlar saygı duyup büyük gördükleri şeyleri kopyalıyorlar hah böyle diyeyim ve kopyalamakta normal onlar için hatta dediğim gibi kendi gözlerinde de kopyaladıkları şey daha da değerli oluyor. Saygısızlıktan değil yani yaptıkları tam tersi.

• Xloud X kullanıcısına yanıt
    iPhone 11’in ekranı 828*1792 pikseldir ve 720*1280 piksel çözünürlükten %61 daha yüksektir. FHD ise iPhone 11’in ekran çözünürlüğünden ~%39.7 daha yüksektir. Yani iPhone 11’in ekran çözünürlüğü FHD’ye çok daha yakındır. Körü körüne sırf eleştireyim de nasıl olursa olsun mantığıyla yazmayalım. Sonra komik oluyor. Çöp dediğin ekran hala bilgisayar dünyasının en çok tercih edilen ekranı. Bugün bir oyuncu bilgisayarı alırken herkes öncelikle o çöp dediğin IPS paneli arıyor. OLED IPS’den içerik izleme konusunda daha iyidir. OLED’in daha iyi olması IPS’i çöp yapmaz. Bugün hala en doğru renkleri o çöp dediğin IPS paneller veriyor. Bir grafiker asla OLED panel ile çalışmaz.

• Bütün servetini Apple gibi devlerin ülkesinde ucuza mal üretmesine borçlu Çinliler gidecek Apple’ı geçecek öyle mi? Komikmiş. Bu videolar PR’dır. Cihaz çıkıp 1 sene kullanınca anlaşılır ne halt olduğu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jack Rabbit Slims

Ben telefon pazarında birinci olacağım diyen bir şirketin mevcut birincinin arayüzünü birebire yakın kopyalaması ne kadar aşağılık, ne kadar utanç verici bir şey ya. Ben büyüğüm diyen bir firmanın böyle bir şeyi gururuna, marka kalitesine yedirememesi lazım bence. Olanı kopyalayıp özgün bir şey ortaya koymadan lider haline gelen bir firma var mıdır acaba?

Kim kimden kopyalamıyor ki?

Üstten kontrol panelini Samsun Note 2'de kullanıyordum. Şimdi iphone'da var.

11 yıldır widget kullanıyorduk Android'de. IOS'ta olacak diye çok sevinmiştim. iPhone 11 var şuan bende b.k gibi.

Telefon dediğin avuca sığar, android'ler terlik gibi deniyordu bu forumda (2005'ten beri bu forumdayım), kar paleti gibi plus modelleri çıktı.

Amoled ekrana b.k atıldı yıllarca, şimdi Pro serilerine konan bir ayrıcalık oldu.

Geniş açı arka kamera ilk hangi telefonda çıktı? Şimdi kim çıkartıyor?

• Mr. Jingles kullanıcısına yanıt

Size katılıyorum ama ekleyeyim. OLED panellerde içerik tüketmek bence o kadar iyi değil. Tam siyah muhabbeti yüzünden filimlerde dizilerde karanlık sahnelerde ne izlediğini anlamıyorsun. IPS monitörlü masaüstünde oyunlarda da dizilerde de çok keyif alıyorum.

• Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    Detaylı saçmalamışsın. 2K OLED 90hz HDR bir ekranın yanında iPhone 11in ekranı çöptür. Grafikerler ne alaka telefon bu içerik tüketim ekranı. O zaman Apple aptal pro serisine OLED koyuyor.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Xloud X kullanıcısına yanıt
    LG V30 ve iPhone SE (2020) kullanıyorum. V30’da 1440*2880 piksellik Dolby Vision OLED ekran mevcut. Fakat 750*1334 piksellik IPS hiç de öyle 1440*2880 piksellik OLED’in yanında çöp durmuyor. Boşa konuşup da kendini rezil etme burada. iPhone 11’in ekranı 720p imiş neremle gülsem acaba?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.