Şimdi Ara

HarmonyOS 2.0 ve iOS 14 hız açısından karşılaştırıldı: Peki kazanan kim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
0
Favori
7.800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • HarmonyOS 2.0 ve iOS 14 hız açısından karşılaştırıldı: Peki kazanan kim?

HarmonyOS 2.0 hakkında giderek daha fazla bilgi gelmeye başladı. Görünüşe göre bu sistem sadece Android ile değil, iOS ile de rekabet edebilecek. En son videoda, HarmonyOS 2.0, iOS 14 ile karşılaştırılıyor.

Ayrıca Bkz.Microsoft nihayet Windows 95'ten beri kullanılan simgeleri yeniliyor

HarmonyOS henüz beta aşamasında

Videoya göre konuşacak olursak eğer, Huawei'nin işletim sistemi, Apple'ın ürün yazılımından çok daha hızlı ve daha akıcı görünüyor. HarmonyOS 2.0'ın hala beta sürümünde olduğunu unutmamak da önemli, zira nihai sürüm piyasaya sürüldüğünde çok daha iyi olabilir. Tabii ki kesin bir sonuca varmak için bu videonun yeterli olmayacağını da belirtmemiz gerek.

İki işletim sistemi arasındaki fark, özellikle uygulama başlatma hızlarında kendini gösteriyor. Testler, geliştiriciler için HarmonyOS 2.0'ın en son sürümü olan Developer Beta 3 ile gerçekleştirildi. Videodaki akıllı telefon modellerinin ise iPhone 11 ve Mate 40 Pro olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Kaynak:https://www.ithome.com/0/550/046.htm

• Bence Google ekosisteminin olmadığı herhangi bir sistemin batıda şansı olmaz.

Bu arada önemli olan işletim sisteminin bir süre sonra şişmemesi. Yüksek seviye her telefon istenilen kadar hızlı çalışıyor zaten ilk başta. Sistem şiştikçe akıcılığı kaybediyorlar.

Bir şeyi gösteren bir video da çekmemişler. Arayüz de tamamen kopya. Çok büyük bir balon geliyor gibi.

Ben telefon pazarında birinci olacağım diyen bir şirketin mevcut birincinin arayüzünü birebire yakın kopyalaması ne kadar aşağılık, ne kadar utanç verici bir şey ya. Ben büyüğüm diyen bir firmanın böyle bir şeyi gururuna, marka kalitesine yedirememesi lazım bence. Olanı kopyalayıp özgün bir şey ortaya koymadan lider haline gelen bir firma var mıdır acaba?

HarmonyOS'ta ne kadar efekt varsa iOS'in aynısı. İnsan yan yana koymaya utanır ya resmen çala çırpa işletim sistemi yaptılar. Üstüne geçen senenin telefonu ile karşılaştırıyorlar. Ayrıca iphone alan adam sadece, aaa bak benim telefonum seninkinden çok hızlı diye almıyor ki, bak 5 sene sonra bile benim telefonum güncelleme alıyor seninki 3 sene önce çöpe döndü diye alıyor.

• Çok komikmis admin kardes
  • gir yönetimsel araçlara menu efekti sürelerini sıfıra indir. en hızlı telefon al seninki oldu.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ABD başına iş aldı. Bu Çinliler mada üstü işletim sistemi de yapar. Yeter ki bu başarılı olsun.

• iPhone 12 yerine 11 ile karşılaştırmaları çok saçma. Mate 40 pro 2020 model, iPhone 11 ise 2019 model bir telefon

• SeniorGrandMaster kullanıcısına yanıt
    Olayda onca efekt ve animasyonlarla hızlı çalışmak. Seninki oyunun grafiklerini kısıp FPS'i arttırmaya benzemiş.

• Bence Google ekosisteminin olmadığı herhangi bir sistemin batıda şansı olmaz.

Bu arada önemli olan işletim sisteminin bir süre sonra şişmemesi. Yüksek seviye her telefon istenilen kadar hızlı çalışıyor zaten ilk başta. Sistem şiştikçe akıcılığı kaybediyorlar.

Bir şeyi gösteren bir video da çekmemişler. Arayüz de tamamen kopya. Çok büyük bir balon geliyor gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9E8F2C31A -- 7 Mayıs 2021; 14:39:38 >
  • o kadar hızla hareket ederken efektlere ne gerek var ? kim görecek ? iyi bir test değil bu.

• Hızı değilde harmony olan ekran ne kadar güzel gözüküyor. İphone sönükmü kalmış ekran ışığımı kısık

• CoreXXX kullanıcısına yanıt
    iPhone 11 ile karşılaştırdığı için olmasın? iPhone 12 Pro serisi ile karşılaştırması lazım.

• Antutuda hile yapan Huawei ile alakalı hiçbir şeye güven olmaz. Muhtemelen uygulamalar açılırken işlemci hızını vs artırıyordur. Böyle testler uzun süreli yapılmalı, şöyle 5-6 saat gibi ki pili ne kadar harcıyor görelim.

• Bu testi yapana bile sorsan gider iPhone alır. Bu saatten sonra maceraya gerek yok. Bir kere yaptım ham sistem aldım ağzım yandı.

• Ben telefon pazarında birinci olacağım diyen bir şirketin mevcut birincinin arayüzünü birebire yakın kopyalaması ne kadar aşağılık, ne kadar utanç verici bir şey ya. Ben büyüğüm diyen bir firmanın böyle bir şeyi gururuna, marka kalitesine yedirememesi lazım bence. Olanı kopyalayıp özgün bir şey ortaya koymadan lider haline gelen bir firma var mıdır acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jack Rabbit Slims -- 7 Mayıs 2021; 15:29:32 >
  • Bu karşılaştırma için IOS 2. yada 3. sürümü karşılaştırmaları gerekiyor :)

• hikmetg H kullanıcısına yanıt
    40 fırın ekmek yemeleri lazim bu dediğiniz için ki harmony os bile android tabanli bir os.

• Jack Rabbit Slims kullanıcısına yanıt
    Bu düpedüz ırkçılık. Yazdığın son cümleyi sil hemen.

• Hiç iPhone kullanmamış birisi olarak söylüyorum: Huawei kim Apple'ı geçmek kim.

• Samsung da böyle. Videolarda böyle ama biraz kullanınca bazen çok ağır bazen çok hızlı oluyor. Apple ise 5-6 sene en hızlı olmasa da bir tık ağır olarak sürdürüyor. BU yüzden gitim Apple aldım. Samsung'ta her yıl telefon değişmek lazım.

• Saytomo S kullanıcısına yanıt
    Olay hızlı çalışması değil ki burda yavaş gözükmesinin sebebi Apple'ın direkt olarak animasyonları yavaş yani ortada performansla veya FPS ile alakalı bir olay yok.

• Holk kullanıcısına yanıt
    Onunla alakası yok. Oradaki iPhone 11’in renk filtresi ayarlanmamış. Bu ayar iPhone’da kapalı olarak gelir. O yüzden aşırı bir sarı ton var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.