Şimdi Ara

HarmonyOS 2.0 ve iOS 14 hız açısından karşılaştırıldı: Peki kazanan kim? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
0
Favori
7.801
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-1AB9A40D5

Size katılıyorum ama ekleyeyim. OLED panellerde içerik tüketmek bence o kadar iyi değil. Tam siyah muhabbeti yüzünden filimlerde dizilerde karanlık sahnelerde ne izlediğini anlamıyorsun. IPS monitörlü masaüstünde oyunlarda da dizilerde de çok keyif alıyorum.

Çöp diyen arkadaş bu mesajı okusun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    Elinde iki cihazda yok yani. Cahil teknosa çalışanları gibi rakamlarla kıyaslamaya devam et öyleyse.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1AB9A40D5

Size katılıyorum ama ekleyeyim. OLED panellerde içerik tüketmek bence o kadar iyi değil. Tam siyah muhabbeti yüzünden filimlerde dizilerde karanlık sahnelerde ne izlediğini anlamıyorsun. IPS monitörlü masaüstünde oyunlarda da dizilerde de çok keyif alıyorum.

Tam tersi Game Of Thores, The Long Night bölümlerinde siyah başarımı yüzünden IPS ekran kullananlar bişey göremedi hatta Twitter da bu olay TT olmuştu OLED ekranlarda da inanılmaz keyifle izlendi. IPSte sınırlı kontrasttan dolayıda siyah ve gri arası geçişlerde de Ghosting vardı çoğu tvde...

• quote:

Orijinalden alıntı: Xloud

Elinde iki cihazda yok yani. Cahil teknosa çalışanları gibi rakamlarla kıyaslamaya devam et öyleyse.

HarmonyOS 2.0 ve iOS 14 hız açısından karşılaştırıldı: Peki kazanan kim?

• Xloud X kullanıcısına yanıt

Tam olarak GOT izlerken fark ettim hocam bunu. Dizinin yarısı karanlık. IPS LCD monitör var, telefonum Samsung OLED panel. Telefondan izlerken acayip yoruldum, monitörde çok rahat izledim şahsen.

iPhone 11 ve Mate 40 Pro çok değişmiş görmeyeli. Bu arada SE'nin ekranı leş gibi görünüyor

• Tv ve monitör olarak kıyaslamanız doğru değil. Zaten Samsung un çoğu telefonunda black crush sorunu var siyahlarda bozuyor

Panel kalitesine bakar hocam. iPad’in ekranı da monitörümden farksız. iPhone kullanmadım bilmiyorum ama iPad ile benzer paneller. Kaliteli bir IPS panel güç tüketimi, kontrast gibi konularda OLED’den geri kalsa da asla çöp değildir. Kendi avantajları var ikisinin de.

Orada iPhone’un ekran parlaklığı yarının biraz üzerinde idi. İkisi de tam parlaklıkta. Bakın bakalım beyaz başarımı nasıl? OLED siyahlarda ne kadar iyiyse IPS de beyazlarda o kadar iyidir.

Gelip burada bütün gün bıkmadan usanmadan Apple nefreti kusmakla olmuyor. Hayatında iPhone kullanmamışsın gelip boş boş konuşuyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

Orada iPhone’un ekran parlaklığı yarının biraz üzerinde idi. İkisi de tam parlaklıkta. Bakın bakalım beyaz başarımı nasıl? OLED siyahlarda ne kadar iyiyse IPS de beyazlarda o kadar iyidir.

Gelip burada bütün gün bıkmadan usanmadan Apple nefreti kusmakla olmuyor. Hayatında iPhone kullanmamışsın gelip boş boş konuşuyorsun.
    Hala iPhone 11 ve Mate 40 Pro göremiyorum elindeki eski cihazlarla edindiğin boş izlenimle devam et. Appleda aptaldı zaten 17.000 liralık cihazında OLED kullanıyor.

• Bir düzeltme yapayım eğer siyah tema kullanılmıyorsa OLED’in güç tüketimi IPS’ten daha fazladır. OLED’in güç tüketiminde sadece siyahlarda bir üstünlüğü vardır. Diğer renklerde IPS daha az güç tüketir. Yanlışım varsa düzeltin.

İki cihaz da (V30, SE) yok dedin görüntü attım. 720p dedin sayılarla kanıtladım. Yedin küsküyü traş yapma. Hala konuşuyor ya. İnsanda biraz utanma olur. Apple haterlığı yapmakla olmuyor bu işler anlayın artık.

• quote:

İki cihaz da (V30, SE) yok dedin görüntü attım. 720p dedin sayılarla kanıtladım. Yedin küsküyü traş yapma. Hala konuşuyor ya. İnsanda biraz utanma olur. Apple haterlığı yapmakla olmuyor bu işler anlayın artık.
    Sen okuduğunu anlamamaya devam et. Telefonlarını satıp bir Türkçe kursuna katıl. Para artarsa nezaket kursuna da gidebilirsin.

Bildiğim şöyle, LCD paneller backlight ile çalışıyor. Arkada bir panel var ve sürekli yanıyor. OLED ekranlarda bu olay yok. Dolayısıyla OLED’lerde parlaklığı kıstığınız vakit ciddi tasarruf ederken LCD’lerde parlaklık kısmak etkili olsa da arkada sürekli backlight yandığı için o kadar etkili değil. O yüzden gündelik kullanımda OLED’ler avantaj yakalıyor diye biliyorum.

İkisini de full parlaklık kullansak ne olur bilemiyorum ama karma kullanımlarda OLED biraz avantajlı diye biliyorum. Okuduklarım, izlediklerim öyle diyordu yani.

• Bana engel atmış kıyamam. Cevabını alınca böyle oluyor demek. Bir de bana Türkçe kursuna gitmemi öneriyor. Özel isimlerin ilk harfinin büyük yazılması gerektiğini bilmeyen birinin bunu söylemesi de ne bileyim. Bilemiyorum Altan.. Onu da geçtim daha -de/da eklerinin nerede kullanılması gerektiğini bilmiyor daha.

• Kullandığımız Huawei 2017 GR model bir telefon var ve telefonun şarjı hala ilk günkü gibi. 2 gün bitmiyor lanet. Android olmasına rağmen kendi arayüzü gayet akıcı devam ediyor.
  • benim anlamadığm bu testlerdede 30 tane programı üst üste açıyorlar oooo 30. porgram 34 salise dahızlı bakın bu telefonu alın ovvv ne alaka ya

bu gün adamalar samsung 21ultra ya 16 gb ram 512 gb hafıza koymuşlar. halen evinde 4 gb ram ile notebook pc kullanan insanlar var. donanım nereye kadar. kameraları 3 yaptılar 4 yaptılar sırada 5 var arttırın bakalım. ekran çözünürlüğü de bi yerden sonra bıktırıyor tabi. bataryalarda 5000 5500 de sabitlendi kaldı. üstüne koyacakları birşey kalmadı katlanır ekranlar çıktı ama maliyetten dolatı tutmadı

• quote:

Orijinalden alıntı: Devian

15 yıl çinden ithalat yaptık. Bu adamlar bir şeyi kopyalamayı kötü olarak görmüyor tam tersine, onlar için bir saygı gibi bişey. Saygı değil de tam cümleyi bulamadım, onlar saygı duyup büyük gördükleri şeyleri kopyalıyorlar hah böyle diyeyim ve kopyalamakta normal onlar için hatta dediğim gibi kendi gözlerinde de kopyaladıkları şey daha da değerli oluyor. Saygısızlıktan değil yani yaptıkları tam tersi.

Alıntıları Göster

Taklitler aslını yaşatır düşüncesindeler yani. Yalnız modern dünyada ve ticarette yeni bir şey koyamayıp başarılı modeli birebire yakın kopyalamak dalga geçilecek bir şeydir. Dediğim gibi büyük şirket hareketi değil benim nazarımda.

• quote:

Bana engel atmış kıyamam. Cevabını alınca böyle oluyor demek. Bir de bana Türkçe kursuna gitmemi öneriyor. Özel isimlerin ilk harfinin büyük yazılması gerektiğini bilmeyen birinin bunu söylemesi de ne bileyim. Bilemiyorum Altan.. Onu da geçtim daha -de/da eklerinin nerede kullanılması gerektiğini bilmiyor daha.

altan kim?

• quote:

Orijinalden alıntı: Jack Rabbit Slims

Taklitler aslını yaşatır düşüncesindeler yani. Yalnız modern dünyada ve ticarette yeni bir şey koyamayıp başarılı modeli birebire yakın kopyalamak dalga geçilecek bir şeydir. Dediğim gibi büyük şirket hareketi değil benim nazarımda.

Alıntıları Göster

Hocam sen dalga geçiyorsun adamlar dünyanın en büyük şirketlerini oluşturuyor.

https://www.gadgetsnow.com/slideshows/10-biggest-smartphone-companies-in-the-world-right-now/photolist/79138464.cms

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Devian -- 9 Mayıs 2021; 20:25:32 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.