Şimdi Ara

Hap Yutamıyorum Yardım!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
28
Cevap
1
Favori
32.269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uzun yıllardır çektiğim bir sorun bu. Bugün doktor hap verdi ve başa döndüm. Ne yaparsam yapıyım gitmiyor, kalıyor takılıyor orada. Suyla içmeyi denedim olmadı, susuz denedim olmadı, ekmekle beraber denedim olmadı, olmuyor, ne yaparsam yapıyım gitmiyor, bir şey onu tutuyor sanki orada. Tek parça halinde nasıl yutabilirim bu şeyi?

• Sen tutuyorsun onu aga. Ağzına çok su doldur bi anda iç suyu ama ağzını falan büzme resmen hapı süzüyorsun bariz o. Yok yapmıyorum falan de deme, yapıyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Meshhead

Sen tutuyorsun onu aga. Ağzına çok su doldur bi anda iç suyu ama ağzını falan büzme resmen hapı süzüyorsun bariz o. Yok yapmıyorum falan de deme, yapıyorsun.
    Aynı sorun babamdada var.Ekmeği alır yağı sürer üstüne hapı koyar öyle yutar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Umut

Sen tutuyorsun onu aga. Ağzına çok su doldur bi anda iç suyu ama ağzını falan büzme resmen hapı süzüyorsun bariz o. Yok yapmıyorum falan de deme, yapıyorsun.

Suyu bir anda içen biri değilim, normalde de önce ağzıma doldurur sonra yutarım suyu, aynısı hapla olunca hap yüzeye çıkmak istiyor işimi daha da zorlaştırıyor. Şu anda tüm hapları denek olarak ilan ettim. Bir köşede boş boş durmaktansa hap yutma denemelerimde denek olsunlar. Alternatif yöntem önerileriniz varsa dinlemeye hazırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bl00dyHell

quote:

Suyu bir anda içen biri değilim, normalde de önce ağzıma doldurur sonra yutarım suyu, aynısı hapla olunca hap yüzeye çıkmak istiyor işimi daha da zorlaştırıyor. Şu anda tüm hapları denek olarak ilan ettim. Bir köşede boş boş durmaktansa hap yutma denemelerimde denek olsunlar. Alternatif yöntem önerileriniz varsa dinlemeye hazırım.

Aynısı bende de var, eskiden o yüzden dayak yemiştim. (babamdan)
    Ekmeğin içine atıp yesem bile ekmek iniyor hap yine kalıyor. O sırada da zaten hapın tadı iyice bozuluyor ve hapı atmak zorunda kalıyorum. Tabi uzun zamandır hapa ihtiyacım olmadı o ayrı.

Bu arada farkettimki bütün saçma sorunlar bende varmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aang67 -- 15 Eylül 2011; 12:01:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Aang67

quote:

quote:

Aynısı bende de var, eskiden o yüzden dayak yemiştim. (babamdan)
    Ekmeğin içine atıp yesem bile ekmek iniyor hap yine kalıyor. O sırada da zaten hapın tadı iyice bozuluyor ve hapı atmak zorunda kalıyorum. Tabi uzun zamandır hapa ihtiyacım olmadı o ayrı.

Bu arada farkettimki bütün saçma sorunlar bende varmış

Alıntıları Göster
    Ben hapı parçalara ayırıyorum, eskiden hepten felaketti hiç yutamazdım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Volpenotte

Ben hapı parçalara ayırıyorum, eskiden hepten felaketti hiç yutamazdım.

Alıntıları Göster
    Benim de aynı sorunum vardı muzla yutmaya başladım artık normal de yutabilliyorum.

Özet:Muz varsa muzla yut , yoksa manavdan al da yut.
  • quote:

Uzun yıllardır çektiğim bir sorun bu. Bugün doktor hap verdi ve başa döndüm. Ne yaparsam yapıyım gitmiyor, kalıyor takılıyor orada. Suyla içmeyi denedim olmadı, susuz denedim olmadı, ekmekle beraber denedim olmadı, olmuyor, ne yaparsam yapıyım gitmiyor, bir şey onu tutuyor sanki orada. Tek parça halinde nasıl yutabilirim bu şeyi?

işaret parmağının ucuna hapı koy sona parmağını gırtlağından içeri itiver
  • quote:

Orijinalden alıntı: kartal3457

quote:

Uzun yıllardır çektiğim bir sorun bu. Bugün doktor hap verdi ve başa döndüm. Ne yaparsam yapıyım gitmiyor, kalıyor takılıyor orada. Suyla içmeyi denedim olmadı, susuz denedim olmadı, ekmekle beraber denedim olmadı, olmuyor, ne yaparsam yapıyım gitmiyor, bir şey onu tutuyor sanki orada. Tek parça halinde nasıl yutabilirim bu şeyi?

işaret parmağının ucuna hapı koy sona parmağını gırtlağından içeri itiver
    annemdede hap yutma sorunu var, taktiğini anlatıyorum:
    bie adet yeşil soğan alınır, yeşil olan kısmı koparılır ve içine hap konur ve yutulur

• eğer sorunun sadece hap yutamamaksa şöyle halledebilirsin bi şeyin içine hapı koy onu yut sonra suyunu iç.misal küçük bi parça ekmek olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: heyyyyy

eğer sorunun sadece hap yutamamaksa şöyle halledebilirsin bi şeyin içine hapı koy onu yut sonra suyunu iç.misal küçük bi parça ekmek olur
    Reflexdir zaten yutamazsın.Yemekle beraber alırsan bir şansın olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Çekirdek61

Reflexdir zaten yutamazsın.Yemekle beraber alırsan bir şansın olabilir

Alıntıları Göster
    Hap yutmak aslında çok kolay kafada bitiyor diye düşünüyorum. Dilinin baya gerisine attıktan sonra NORMAL olarak su iç. Hapın ağzında olduğunu unut.
  • dostum aynı sorun bendede var ben toz haline getiriyorum kaşığı biraz suyla doldurup onuda koyuyorum sonra 1 bardak su ile kaşığı alıyorum öyle gidio ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: metallica17

dostum aynı sorun bendede var ben toz haline getiriyorum kaşığı biraz suyla doldurup onuda koyuyorum sonra 1 bardak su ile kaşığı alıyorum öyle gidio ...
    Ben korkunca içebiliyorum.Bir anımı anlatayım.Hayatımda sadece 1 hap içtim.O da Aspirin.

Yaklaşık 2-3 sene önce aspirin içicem.Fakat hap yutamama sorunum var.Yutamıyorum ulen hap.Yutucam dedim kendi kendime.Hapa o kadar yoğunlaşmışımki arkamda sebilden su dolduran kardeşimi farketmemişim bile.Hap ağzımda gözlerimi kapadım.Arkaya dönerken yavaş yavaş hapı yutmaya çalışıyordum.Birden gözümü açnca kardeşimi görmemle hapın saate 500 km hızla mideme gitmesi bir oldu.-

• Kucukken yutamadigim buyuk haplari annem yemek.kasigina su koyup icinde ezip icirirdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 42_SeNTeZ_42

Kucukken yutamadigim buyuk haplari annem yemek.kasigina su koyup icinde ezip icirirdi.

Aynen
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-5CFD572C6

quote:

Kucukken yutamadigim buyuk haplari annem yemek.kasigina su koyup icinde ezip icirirdi.

Aynen

Alıntıları Göster
    Ben de içemiyorum. Doktor zamanında jelibon, salatalık falan yut demişti çiğnemeden. Onları yutuyorum ama hap takılıyo Allah hapa muhtaç etmesin artık ne diyeyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-5CFD572C6

quote:

Aynen

Alıntıları Göster
    Bende su dolu bardağa koyup parçalanmasını bekliyorum.Sonra içiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: GL4URUNG

Alıntıları Göster
    Cıgneyerek ye yada suda erıt oyle ıc
  • quote:

Orijinalden alıntı: GL4URUNG

Alıntıları Göster
    Bu sorun bendede vardı,zaten psikolojik bir sorun bu.Kendi kendine " Ben bu hapı yutamam,boğazımda takılır,boğulurum vb." şeyler söylediğin için yutamıyorsun.Bende aynı dert'ten muzdariptim ama bir gün gerçekten durumum çok kötü olunca hap yutmak zorunda kaldım ve artık zorlanmadan hap yutabiliyorum.Bu arada doktor'da eğer yutamıyorsam ayıcıklı jelibonlarla yutabileceğimi söylemişti.Yani tamamen psikolojik bir durum.Hap yuttuğunu değilde su içtiğini düşün ve kafandan yine yutamıycam , boğazıma takılcak düşüncelerini at.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.