Şimdi Ara

Yanlışlıkla Listerine Yuttum Yardım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
17
Cevap
0
Favori
18.969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Az önce yanlışlıkla yarım tatlı kaşığından biraz fazla Listerine yuttum. Mideme giderken boğazımı ve yemek borumun yandığını hissettim, şuan sıkıntı yok gibi ama midemin yandığını hissediyorum.

Ne olabilir bilmiyorum ama insan tedirgin hissediyor. Lütfen yapmam gereken birşey yada tavsiyelerinizi yazın.

Edit: O gün biraz ishal olmuştum onun dışında midem galiba o mentol aromasından sürekli yandı hatta baya baya hissediyordum ilk başlarda, neyse şuanda birşeyim yok. Genede dikkat etmek lazım siz denemeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chesmee -- 20 Ocak 2019; 22:14:34 >

• Aklıma ösym şekerini bütün halde burnuma (genzime) kaçırmam geldi. Ygs'den sonra evde verdikleri naneli şekeri emiyordum ağzıma daha yeni atmıştım ve bu arada can sıkıntısından telefonla uğraşırken yataktan kafa üstü yere doğru falan sarkıyordum. Ulan daha kocaman şeker bir anda burnuma kaçtı feleğimi şaşırdım, sümkürerek falanda çıkmıyordu çok arada bir yerde kalmıştı. Yemin ederim 1 saat boyunca erimesini beklerken ağlamaktan kıvranıyordum, verdikleri şekerler birde mentollü şekerler biliyorsunuzdur. Neyse o günüde atlattık çok şükür
  • Evet listerime yutarak çok ayıp ettin, bir daha listerimi rahat bırak.
  • Bir şey olacağını zannetmiyorum, su içerek seyreltebilirsin yanmayı azaltacaktır muhtemelen.
  • Hiç bir şey olmaz
  • Aklıma ösym şekerini bütün halde burnuma (genzime) kaçırmam geldi. Ygs'den sonra evde verdikleri naneli şekeri emiyordum ağzıma daha yeni atmıştım ve bu arada can sıkıntısından telefonla uğraşırken yataktan kafa üstü yere doğru falan sarkıyordum. Ulan daha kocaman şeker bir anda burnuma kaçtı feleğimi şaşırdım, sümkürerek falanda çıkmıyordu çok arada bir yerde kalmıştı. Yemin ederim 1 saat boyunca erimesini beklerken ağlamaktan kıvranıyordum, verdikleri şekerler birde mentollü şekerler biliyorsunuzdur. Neyse o günüde atlattık çok şükür
  • derhal acile müracaat edin
    listerine içindeki etil fenolak barsak kılcallarında kanamaya neden olur
    sızıntı şeklindeki bu kanama özellikle uykuda farkedilmez ve ölümle sonuçlanır
  • Hocam yaşıyor musun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asus gl702

Aklıma ösym şekerini bütün halde burnuma (genzime) kaçırmam geldi. Ygs'den sonra evde verdikleri naneli şekeri emiyordum ağzıma daha yeni atmıştım ve bu arada can sıkıntısından telefonla uğraşırken yataktan kafa üstü yere doğru falan sarkıyordum. Ulan daha kocaman şeker bir anda burnuma kaçtı feleğimi şaşırdım, sümkürerek falanda çıkmıyordu çok arada bir yerde kalmıştı. Yemin ederim 1 saat boyunca erimesini beklerken ağlamaktan kıvranıyordum, verdikleri şekerler birde mentollü şekerler biliyorsunuzdur. Neyse o günüde atlattık çok şükür

Sırtına vursalar çıkardı
  • Şaka mı yapıyorsunuz hocam ? Boğazıma kaçmadıki genzime kaçtı.
  • Arkadaşlar çok içmemişim galiba sadece ishal oldum.

Şuanda sıkıntı yok
  • Bende az önce oral-b nin gargarasını yuttum. 3-5 ml arası bir şey yutmuşumdur. Yuttuktan 3-4 saniye sonra kustum
  • Onu üretirken yutulma ihtimalini de hesaba katmışlardır.Sanmıyorum bir şey olacağını.Yalnız alkollü listerine kullanmamanızı öneririm.Alkol ağzın florasını bozuyor.Hatta sürekli kullananların dilinde garip şeyler çıkmış.Sirkeli su veya tuzlu su daha iyidir.Uğraşırım derseniz ev yapımı gargaralar da var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cerade

Onu üretirken yutulma ihtimalini de hesaba katmışlardır.Sanmıyorum bir şey olacağını.Yalnız alkollü listerine kullanmamanızı öneririm.Alkol ağzın florasını bozuyor.Hatta sürekli kullananların dilinde garip şeyler çıkmış.Sirkeli su veya tuzlu su daha iyidir.Uğraşırım derseniz ev yapımı gargaralar da var.
    Sadece alkolle kalsa yine iyi. İçeriğinde Sodium Laureth Sulfate (SLS) bulunan tüm diş macunları ve diş bakım ürünleri diş etlerinde yara yapabiliyor. Bu madde her türlü temizlik ürününde ve kişisel bakım ürününde köpürtme amaçlı kullanılıyor. Şampuanlarda kanserojen etkisi de var.
  • Kolonya içenler var bise olmas
  • Bu yaptığınız haram davranışa girer, zira listerin'in içinde alkol bulunmaktadır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Krone

Sadece alkolle kalsa yine iyi. İçeriğinde Sodium Laureth Sulfate (SLS) bulunan tüm diş macunları ve diş bakım ürünleri diş etlerinde yara yapabiliyor. Bu madde her türlü temizlik ürününde ve kişisel bakım ürününde köpürtme amaçlı kullanılıyor. Şampuanlarda kanserojen etkisi de var.

Alıntıları Göster
    Bir ara diş macunlarının içeriğini araştırmıştım.Çoğu zehir deposu resmen.Sls ağzını 25 kere çalkanlayınca anca gidiyormuş.Gerçekten sls içermeyen macun kullanınca farkı anlıyorsun.Dişinizi fırçalayıp bir şey için tadı değişik gelecek.Hah işte o sls nin marifeti.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.