Şimdi Ara

Hangi Rx570?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar. i5 4670k, 8 gb ram'e sahip sistemime ekran kartı alacağım. Forumda işlemciyi darboğaz etmemesi için 570 önerdiler rx 580 veya nvidia gtx 1660 yerine. Ben de 570 almaya karar verdim ama o kadar çok versiyonu var ki hangisi daha iyi size danışmak istedim. Asus, Msi, Sapphire vs. gidiyor ve 570 için 8 gb'a ihtiyaç olmadığını, 4 gb ile aynı verimi verdiğini duydum. Aradaki fiyat farkı da çok az o yüzden size danışmak istedim bana tam bir model önerebilir misiniz acaba?

• Sapphire Nitro+ kullanıyorum, mining çıkması olmasına rağmen serin ve sessiz çalışıyor memnunum.
  • Sapphire almaya karar verirsen modellerine dikkat et. Hızları farklı. Forumdan biri yazmıştı kopyalıyorum buraya;

Pulse ITX modeller
    11266-06 1750 MHz, 7000 MHz Effective
    11266-34 1500 MHz, 6000 MHz Effective

Çift fan pulse modeller
    11266-04V2 1750 MHz, 7000 MHz Effective
    11266-04 1750 MHz, 7000 MHz Effective
    11266-05 1750 MHz, 7000 MHz Effective
    11266-33 1500 MHz, 6000 MHz Effective
  • 4670k yetmeyecek diye mi önerdiler 570i onu anlamadım ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • naak98 kullanıcısına yanıt
    Evet direkt onu önerdiler ben normalde 1660ti falan alacaktım. Performans alamazmışım. Sonra 1650 düşündüm o da kötü geldi benchmarklarda 570 daha ileride.

• Alegro1453 kullanıcısına yanıt
    Youtubede yokmu acaba testler filan.?

• SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    i5 4670K ile hiçbir test bulamadım. Genelde 4970 var o da kaldırır diyorlar zaten. Riske atmak istemedim 2.5 bin TL verip.

• monitörünüz 1080p ise 1660ti alıp ful aayarlarda bi kaç sene arkanıza bakmazsınız. rx 570 alırsanız ayar kısmak zorunda kalırsınız. anakartınız z serisi ise normal bi kule fanla 4.2 4.5 ghz arası stabil oc de 1660ti ciddi bi darboğaz olmaz dolar artmadan iyi bi ekran kartı alın sonra üzülürsünz
  • İşlemcinize overclock yaparsanız gtx 1660 ti besler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşlemci yetmeyecek diye düşük ekran kartı önermek mantığa bak adam alabiliyorsa 1660ti yada rx580 alır darboğaz olursa zaten işlemciye fazla yük bindiren battlefield yada assassins creed gibi oyunlarda rx570 ilede olacak işlemci yetmeyecek ama işlemciyi fazla yormayan oyunlarda mesela şuan oynuyorum yeni çıkan Rage 2 de 1660ti yerine rx570 alırsa 20 fps kaybedecek bunun neresinde mantık.

Bu darboğaz mevzusunu çok ciddiye alınıyor bazıları tarafından sanki uyulması gereken evrensel bir yasaymış gibi.

Şöyle anlatmaya çalışayım.

İşlemcinin yeterli olmadığı oyunda;
    i5 4670 + RX570 ile Battlefield'da alınan 45 Fps, işlemci yetse bu kart 65 Fps veriyor.
    i5 4670 + 1660ti ile Battlefield'da alınan 50 Fps, işlemci yetse bu kart 90 Fps veriyor.

İşlemcinin yeterli olduğu oyunda;
    i5 4670 + RX570 ile Rage 2'de alınan fps 50.
    i5 4670 + 1660ti ile Rage 2'de alınan fps 70.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 18 Mayıs 2019; 14:27:59 >

• Evet ben de düşündükten sonra 1660TI almaya karar verdim. Çok büyük bir performans sıkıntısı yaşarsam işlemciyi i5 9400F’ye yükseltirim, anakart değiştiririm ve ram yükseltirim. Bana da çok sıkıntı yapacak gibi gelmiyor ama.

• hangi oyunu oynayacağını tahmin edemeyiz, belki seneye farklı bir oyun çıkar ve işlemciye çok yük bindirir

Şehir içinde kullanmak için araba alıp en fazla kaç bastığına bakmak gibi birşey sizin dediğiniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ekran kartı neden fazla gelir diyoruz çünkü rx570 e göre daha yüksek grafik ayarlarına çıkabilir gtx 1660ti, buda işlemciye daha fazla yük olur ozaman o oyunda kısarsın bir iki ayarı rx570 kulvarına inersin oynarsın oyununu işlemci kartın modeline bakıp bu bana fazla gelir demez sonuçta düşürürsün parçacık kalitesi ayarını mesela oynarsın oyununu sırf bu yüzden güçlü kart alabiliyorken güçsüz kart alınmaz.

Yani zaten rtx2080 den bahsetmiyoruz orta seviye 2 kart bunlar.

Yine rage 2 den örnek vericem antialiasing ayarı sondayken yani TAA+FXAA bu ayarda görüntüde bulanıklık oluyor bunu TAA ya çekiyorsun hem görüntün düzeliyor hem 10 fps fazla alıyorsun sonuçta konsolda değiliz pc de çareler tükenmez grafik ayarları açısından.

Hep yüksek güçdekini alacaksın pc için fazla gelir mantığı pc de yok olmamalı mesela psu alacaksın 500watt yeter derler psu sınırda sıcak çalışır hem ömrü kısa olur hem bozulma ile tüm sisteme zarar verme riski olur ama 700watt alsan çekilen gücün altından rahat kalkar ve ısınmadan uzun süre kullanırsın o psu yu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 18 Mayıs 2019; 23:1:53 >

videolar var aslinda ama...

https://m.youtube.com/watch?v=_KC078eAHGY

https://duckduckgo.com/?q=i5+4670k+gtx+1660ti&t=fpas&iax=videos&ia=videos

kim önermisti rx 570 i öbür konunuzun linkini alabilir miyiz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mukarnas -- 19 Mayıs 2019; 0:19:58 >
  • 4690K, 4670K’dan daha üstün bir işlemci değil mi? Bunları ben de görmüştüm ama farklı işlemci diye geçiştirmiştim.

• Hangisi ucuzsa onu al bence. Çok bir fark olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mar00N -- 19 Mayıs 2019; 0:47:17 >
  • Gtx 1660 seçmek en mantıklısı olur

öyle atla deve gibi bir üstünlük yada fark olabilir mi hocam ikiside i5 46*0 serisi aralarinda 100mhz fark var ikiside K serisi gerci anakarti bilmiyorum ama z chipset ise az oc yaparsiniz olur biter. Rx 570 i geciniz lütfen, gtx 1660 yada gtx 1660 ti dan biri alinabilir.

• Mukarnas kullanıcısına yanıt
    Zaten dün sabah MSI 1660ti Gaming X sipariş etmiştim hocam. Yanına bir de SSD ekledim 250 gb'lık Samsung EVO. Bir gelsin, ssd'ye temiz Windows 10 kurulumu yapıp deneyeceğim. Umarım dediğiniz gibi sorunsuz çalışır da masraf çıkmaz :) Şu an ekran kartı yok diye sistem acayip yavaş çalışıyor ve cpu sıcaklık değerleri 50-60 arasında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alegro1453

Zaten dün sabah MSI 1660ti Gaming X sipariş etmiştim hocam. Yanına bir de SSD ekledim 250 gb'lık Samsung EVO. Bir gelsin, ssd'ye temiz Windows 10 kurulumu yapıp deneyeceğim. Umarım dediğiniz gibi sorunsuz çalışır da masraf çıkmaz :) Şu an ekran kartı yok diye sistem acayip yavaş çalışıyor ve cpu sıcaklık değerleri 50-60 arasında.
    Windows 10 versiyon 1903 çıktı çıkacak birazdaha bekleyip son çıkan sürümü kurun mis.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.