Şimdi Ara

Hangi Navigasyon en çok kullanılıyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Aşağıdaki anket sayfasında, toplamda cevaplanması 10 saniye sürmeyecek 2 soruyu yanıtlayabilir misiniz?
    Sonuçlarını hep beraber görelim.
    https://www.surveymonkey.co.uk/r/F5GCGCD

saygılar
    B.Kerem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bkerem -- 26 Eylül 2018; 11:31:23 >

• Google Maps tabiki de en iyisi o mudur tartışılır.
  • HereWe Go ve Navigon kullanıyorum(güncel harita ve internetsiz). Daha gitmek istediğim yere ulaştırmama sorunuyla karşılaşmadım. İnternet destekli olarak Google Haritalar kullanıyorum bazen. Sygic denedim sevmedim, Navitel harita detayı olarak çok kötü, TomTom çalıştıramadım bilmiyorum, CoPilot eskiden iyiydi yeni sürümü var mıdır bilmiyorum. İgo Primo eskiden kullanışlıydı, mevcut telefonumla uyumsuz olduğundan kullanmıyorum. Tecrübelerim bunlar arkadaşlar.
  • Google maps kesinlikle en iyisi

Yandex e bir adres yazarak dağ başına anlamsız bir yere cikabilirisiniz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Offline harita lazımsa Here WeGo, onun dışında Google Maps üzerinden çalışan Android Auto.
  • Yaz tatili için sidenin merkezdeki oteli bulamadı yandex.

Bu yüzden ya google maps ya da apple haritalar kullanıyorum.
  • Yandex kullanıyorum ikidir saçma sapan yollara sokuyor. 1. Köprüyü seçmeme rağmen 2. Köprüden götürdü geçenlerde. Google mapse geçicem bende.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • google maps şarjı hızlı yiyor, yoldaki hız limitini göstermiyor diye hatırlıyorum ancak aralarında en tutarlısı bu. tek bir kere yanılttı.
    yandex en dandiği bu, incekteki bi yeri balgatta gösterebilir, telefonda niye hala tutuyorum fikrim yok
    apple maps, bikaç kere kullandım yandexin bulamadığı yerde, zor durumda iş görür
  • Arabalardaki offline ve yeni yolları göstermeyen navigasyonların artık bir anlamı kalmadı. Sadece arabanın içinde modern bir hava yaratıyor ötesi yok.
    Google Maps ve Yandex navigasyon arasında gidip geliyorum şuan kesin bir şey diyemeyeceğim.
    İgo - Sygic - Nokia Here We Go - CoPilot bunlarıde deneyimledim.
    İgo Symbian zamanlarında güzeldi radarları falanda gösteriyordu şuan nasıldır bilmiyorum.
    Sygic vakit kaybı
    Here We Go - Çevirimdışı için Yandex'in çevirimdışıyla yarışır güzel yani.
    Co Pilot zaman kaybı
    iPhone un harita sistemini hiç açıp deneyimlemedim imkanım olduğu halde.

Asıl kritik nokta bence gideceğimiz noktayı hedeflememeliyiz. Örnek verecek olursak yukarda arkadaş 1.köprüden gitmek istesede 2.köprüden götürmüş navigasyon. Benim yaşadığım olayda Balıkesir-İstanbul Anadolu yakası yolculuğumda Osmangazi Köprüsünden değilde bağlantı yollarını kullanarak arabalı vapurdan gitmek istiyordum. İki telefonda da navigasyon açık İstanbul'da ki evim hedef nokta olarak işaretli biri google biri yandex. Birisi dediğim yoldan gidiyor birisi fizandan dolandırıyor. Burdaki kritik nokta vapuru hedefleyip ücretli yoldan geçilebilir işaretlemem lazımdı. Her sene çoğumuz aynı yerlere tatile gidiyoruz ve her sene aynı hataya düşüyoruz artık bilinçlenmemiz de lazım Yön duygusunu geliştirmemiz lazım.

• Yandexi bir kez yükleme hatasını yaptım. Bu kadar dandik bir navi olamaz. Yazık o kadar emeğe.
  • Yandex naviyi neden beğenmiyorsunuz anlamıyorum benim çok hoşuma gidiyor kullanımı pratik hemde sade bir arayüzü var oldukça kullanışlı kafa karıştırmıyor.
  • yandex kimi yerlerde sapıtıyor fakat trafik akışına göre oldukça iyi yollar belirliyor.
  • Son birkac gundur waze navigasyonu kullaniyorum denemenizi tavsiye ederim. Hem spotify ile entegre calisiyor hem de trafik durumu,kaza,yol yapim calismasi vs kolayca ekleyip diger kullanicilara bilgi verme acisindan yardimci olabiliyorsunuz

• Telde Yandex.Navi

arabada igo var igoya pek alışamadım arabaya da yandex yükleyip hesabı açınca tüm kaydettiğim yerlere rahatça gidebilirim :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gideceğim adresi google mapsten buldurup ,yol tarifini yandexe yaptırıyorum.İkisi de en iyi bildiği işi yapmış oluyo böylece.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yandex iyidir kullanmasını bilene
  • benim en çok kullandığım ankette yok, yandex haritalar
    google mapsten nokta atışı yer bulup yandex haritalardan navigasyon açıyorum, yandex navigasyon da olur
    yandex haritalardan hızlıca trafik durumuna bakıyorum
    ibb trafik ile kameraları izliyorum
    ibb navigasyonu beğenmedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: sssemih24

Yandex naviyi neden beğenmiyorsunuz anlamıyorum benim çok hoşuma gidiyor kullanımı pratik hemde sade bir arayüzü var oldukça kullanışlı kafa karıştırmıyor.
    Yandex anlamsız şekilde çoğu kişiyi dağ yollarına sokuyor :D

• quote:

Orijinalden alıntı: yasin90

Yandex anlamsız şekilde çoğu kişiyi dağ yollarına sokuyor :D

Alıntıları Göster
    Yandexin ilk önceliği trafiğin olmadığı yollara sokuyor.

Sadece bazı yerlerin güncellenmesi lazım mesela sağa dön diyor ama sağda yol yok kapanmış.

• Waze vardir birde efsanedir . Amerikada patlama yapmistir.Sonrasinda google satin almistir.Waze Turkiye var ama tam oturmamis, google maps kullaniyorum..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.