Şimdi Ara

Hangi marka fren diski seçmeliyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
67
Cevap
1
Favori
43.248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Servis Ön fren diskleri ve balataları gitmiş dedi. Tornada olacak gibi değilmiş. 2 disk 2 balataya 2000 tl dedi.

Eşdeğer kalitede hangi marka seçilebilir.
    Araç: i20

Edit 1: Yetkili servis fiyatı 2.750 TL.
    Edit 2: Ferodo disk bulamadık. YOK.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARCadaS -- 9 Mayıs 2020; 14:39:28 >

• Oto yedek parca sektorunde calısıyorum yanlıs bilgiler vermeyelim

Kore araclarının hepsine hyundai i30 i20 i10 tucson vs kia sportage soul ceed vs hepsine Disk'i MANDO, Balatayı SANSGSIN HİQ Üretir.

Hmc diye bi üretici yoktur, HMC Hyundai motor company yani Hyundai ve kia'nın tedarikci firmasıdır tıpki renaultun mais, fiatın opar, Opelin GM, Fordun Fomocco gibi. Bunlar belli baslı firmalara ürettirir kendi kutularına koyar fiyatınıda ona gore belirler.

Yani mesela dısarda sanayide Hyundai bi aracınızın 200 Tl Olan Mando Marka Disk'leri, HMC Kutusuna girince Fiyatı 350 400 Olur. Fakat üründe kaliteside aynıdır.

Ate vw grubuna orjinal üretim yapar. Kore gurubuna yapmaz.

Japon grubu aracların %90'ına Blueprint orjinal üretir, Geri kalan kesime Valeo üretim yapar.

vw Grubu audi seat skoda aracların Disk ve balataları Ate, trw ve Textar üretir. Her sene biriyle anlasırlar. Mesela bu sene Golflere Trw, Sciroccolara ate, Audi a3 lere ve leonlara textar takıyorlar.

BMW ve Mercedes Normalde Textar ve ferododan baska kimseye ürettirmezdi. Ama suan Mercedes CLA'lara trw takıyorlar serviste. Ama agırlık Textar'a ürettirirler.

Fransız Gurubu Valeoya ürettirir agırlıkla, Daha sonra bosch ve trw üretir. Aynı sekilde fiat gurubuda.

Amerikan grubu FORD trw'den baska kimseye ürettirmez

Land rover range rover ise ferodo'ya ürettirir disk ve balatalarını.

Son olarak sunu soylemek istiyorum yok trw nin sahtesi cok yok valeonun sahtesi cok yok ferodonun sahtesi cok yok motul yagın sahtesi cok gibi piyasada dolasan safsatalara inanmayın. Bu urunler hologramlı gelir sahtesi mahtesi olamaz balatanın üzerinde mühürü vs vardır.

bu markaların hiç birinin sahtesi mahtesi yoktur. Olamaz. Kapalı Kutu ve Hologramlı gelir cünkü.

Ha Bazi sanayi cakalları Ferodo kutusuna MGA bsg gibi yan sanayi balata koyup ferodo diye satarsa ve sizde bunu yerseniz oda Kusura bakmasın alıcının essekligidir. Balatanın üzerinde kabak gibi yazmakta cünkü.
    Herhangi bi anlatım bozuklugu yapmadım evet hyundain yetkili servisinin taktıgı mando marka disk ve sangsın hiq marka balata trw ferodo kadar kaliteli degil maalesef. :)

Her takılan orjinal parca muadil orjinal parcalardan daha kalitelidir diye bi kaide yok.

Mesela Söyle örnek vereyim ,

Renault un servisine gittiginizde Aracın yag ve hava filtresini purflux marka, yakıt filtresini delphi marka, polen filtresini valeo marka takarlar 1.5 dci Clio megane II Megane III Fluence lerde. Bunlar Orjinal mais kutusundan cıkan parcalardır fakat Muadil orjinal üretici olan MANN filtre Bunlardan 10 gömlek daha kalitelidir :) Bu Sekil düsünün :)

Fren sisteminde Brembo ve EBC Yüksek performanslı araclara Yani 500 ve üstü beygir araclara orjinal üretim yapar günlük kullanılan c segmenti d segmenti araclara yapmaz o yüzden onları katmadım.

Textar, trw, ferodo, hella pagid, jurid, ate bunlar Dünyanın en iyi Orjinal üretim yapan fren disk ve balata üreticileridir.

Bunlardan sonra Muadil 2. kalite orjinal üreticiler Delphi, valeo ve bosch gelir.

Daha Sonra 3. Kalite Orjinal Üreticiler Mando, Blueprint, Sangsin HİQ Gelir.

Bunlar orjinal üretici firmalardır ha benim icin fren sistemi önemli degil bastımmı dursun ötsün ama ucuz olsun dersenizde;

MGA, BSG, Kale, Beşer, Braxis, Apetech, Grap gibi balatalar vardır bunlarıda kullanabilirsiniz.
  • İ20 için kale marka varsa iyidir
  • sende oha ,hatta çüşş deseydin. insanlar 1 ay çalışıyor o paraya .
  • oha sanayide 400 e felan halledersin
  • Kale gayet kaliteli
  • rkadaşların dediği gibi kale balata çok sağlamdır. Şirket aracına taktık zımba gibi tutuyor

Hem böylece yerli üretime destek vermiş olursunuz.

Kore araçları için kore malı olan hi-q hem uygun fiyatlı hem orta kaliteli bir balatadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PatlıcanMusakka -- 18 Nisan 2020; 22:3:49 >
  • hi-q yada mando bakın kore malı olanlara
  • https://megaparca.com/hyundai-i20?kategori=Fren+Sistemi

Yukarıda linkini verdiğim yerden alabilirsiniz,

Ferodo,trw,blue print,delphi hepsi 1. sınıf ürünlerdir model yılına bütçenize göre seçim yapabilirsiniz.
  • Arkadaşlar teşekkür ederim ama balatadan ziyade DİSK önerisi rica ediyorum. Balata da yazdığınız gibi iyi bilinen markalar var zaten.

Disk daha bilinmedik bir konu. Evet 400 500e komple halledilebilir fakat kalitesiz olur.

En çok karşımıza çıkan BOSCH marka DİSK mesela kalite olarak nasıldır?

Orjinal ile kalitesi aynı mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Haketmedim

https://megaparca.com/hyundai-i20?kategori=Fren+Sistemi

Yukarıda linkini verdiğim yerden alabilirsiniz,

Ferodo,trw,blue print,delphi hepsi 1. sınıf ürünlerdir model yılına bütçenize göre seçim yapabilirsiniz.
    Blueprint 354
    Feredo 344
    Diyor. Demek ki kaliteli bu markalar. Bosch bile 280 yazıyor çünkü.

Balataları da yine HIQ alırım herhalde. Bir sıkıntı yaratmadı 1 yıldır.

Yalnız çok ısınıyordu sanki. 5 km yol gidip arabayı yıkayım dediğimde Dumanlar çıkıyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: ARCadaS

Arkadaşlar teşekkür ederim ama balatadan ziyade DİSK önerisi rica ediyorum. Balata da yazdığınız gibi iyi bilinen markalar var zaten.

Disk daha bilinmedik bir konu. Evet 400 500e komple halledilebilir fakat kalitesiz olur.

Kaliteli diyorsan ate,trw ve ferodo dan birini al yok f/p diyorsan kale yerli iyidir bosch alma çok ses ve ötme yapar can sıkar beni dinle mutlu ol
  • quote:

Orijinalden alıntı: trak76

sende oha ,hatta çüşş deseydin. insanlar 1 ay çalışıyor o paraya .
    Ee ne olmuş yani araba almak içindr 120 ay çalışmaları lazım
  • Oto yedek parcacıyım aracın sase numarasını yazın söyliyim fiyat size

marka olarak

Diskler trw, ferodo, valeo, blueprint, bosch

Balatalar Orjinali Sangsin HİQ , trw , ferodo, delphi olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: defiant82

Kaliteli diyorsan ate,trw ve ferodo dan birini al yok f/p diyorsan kale yerli iyidir bosch alma çok ses ve ötme yapar can sıkar beni dinle mutlu ol

Alıntıları Göster
    Kale disk yok gibi birşey. Hatta i20 kale disk nette yok. Nerede satılır
  • quote:

Orijinalden alıntı: RedRocco34

Oto yedek parcacıyım aracın sase numarasını yazın söyliyim fiyat size

marka olarak

Diskler trw, ferodo, valeo, blueprint, bosch

Balatalar Orjinali Sangsin HİQ , trw , ferodo, delphi olabilir
    Üstad HI-Q çok ısınıyor olabilir mi?
    Orjinal frenlerde yaşamadım ama HI-Q ile 5-6 km yol yapıp yıkamaya girdigimde disk ve balatalardan ciddi dumanlar çıkıyor.
    1 yıldır HI-Q kullanıyorum.
  • 2016 Corolla için de bakar mısın
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARCadaS

Arkadaşlar teşekkür ederim ama balatadan ziyade DİSK önerisi rica ediyorum. Balata da yazdığınız gibi iyi bilinen markalar var zaten.

valeo iyidir. bosch için ses yapıyor deniliyor. ben valeo kullanıyorum diskte.
  • ARCadaS A kullanıcısına yanıt
    Olabilir kore malı bi ürün cunku yetkili hyundai kia servisinin taktıgı balata markası ve disklerde mando takarlar

trw ferodo delphi kadar kaliteil degillerdir bence degiştirin bu markalardan birini takın
  • hoksi kullanıcısına yanıt
    aracın sasesini atın bakalım

corollalara trw ve ferodo veriyoruz en iyi randımanı bunlar veriyor
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.