Şimdi Ara

hangi laguna?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
55.868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • eski kasa lagunalarda (98-99-200 model) 1.6-1.8-2.0 hangi motoru tercih etmek lazım?

• Yapay Zekanın Yanıtı

Hangi Laguna Tutulan Modeli?

Renault Laguna, uzun yıllardır üretilen ve kullanıcılar tarafından beğenilen bir otomobil modelidir. Peki, Laguna'nın en çok tutulan modeli hangisidir?

1. Laguna 1: Laguna'nın ilk nesli olan Laguna 1, 1994-2000 yılları arasında üretilmiştir. Özellikle 2.0 litrelik benzinli ve 1.9 litrelik dizel motorlu modelleriyle tutulmuştur.

2. Laguna 2: Laguna'nın ikinci nesli olan Laguna 2, 2001-2007 yılları arasında üretilmiştir. Tasarımı ve konfor özellikleriyle öne çıkan Laguna 2, özellikle 1.9 litrelik dCi dizel motorlu modeliyle beğeni toplamıştır.

3. Laguna 3: Laguna'nın üçüncü nesli olan Laguna 3, 2007-2015 yılları arasında üretilmiştir. Şık tasarımı ve teknolojik özellikleriyle dikkat çeken Laguna 3, yine 1.9 litrelik dCi dizel motorlu modeliyle popülerlik kazanmıştır.

4. Laguna 4: Laguna'nın son nesli olan Laguna 4, 2015-2020 yılları arasında üretilmiştir. Modern tasarımı ve gelişmiş güvenlik özellikleriyle öne çıkan Laguna 4, özellikle 1.6 litrelik dCi dizel motorlu modeliyle tutulmuştur.

Genel olarak, Renault Laguna'nın tüm nesilleri arasında en çok tutulan model, 1.9 litrelik dCi dizel motorlu seçenekleriyle öne çıkan Laguna 2 ve Laguna 3 modelleridir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • vergisi sorun olmadığına göre o yılda 2.0 tercih edip azda olsa performanslı olanı seçin derim
  • 2.0l 140lık iyi seçim olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blue_Knight

vergisi sorun olmadığına göre o yılda 2.0 tercih edip azda olsa performanslı olanı seçin derim

Yakıt tüketimi biraz yüksek fakat gerçekten iyi otomobildir
  • 2,0
  • 2.0 yakıtı biraz fazla ve vergisi de 1.6 ya göre daha cok
  • 98-99 yıllarında 1.6 motor yoktur zaten. 1.8 genel itibariyle ülkemizde tercih edilmeyen bir motordur. 2000 den sonra 1.6 olanlar RXE donanımıyla satılmıştır ayrıca makyajlı kasadır hepsi. Makyajsız olanlar 2.0 RXE dir. RXE ler 8v 115 HP dir. otomatik vitesli olanları da vardır. En donanımlı ve güçlü versiyonu RXE 2.0S olanlardır. Bunlar 140 HP dir. Hafızalı deri koltuk mevcuttur. Bu modelin adı 99 yılından itibaren makyajlanarak RXT olmuştur, ayrıca 2000 yılından sonra RXT lere koltuk ısıtma da eklenmiştir. Bu modellerde 99 yılına kadar Volvo ile ortak kullanılan 140 HP lik motor kullanılmıştır. 2000 yılından sonra Renault un kendi üretimi olan 140 HP lik motor kullanılmaya başlanmıştır.

Benim tavsiyem ya 2000 sonrasında çıkan 1.6 110 HP lik olanlardan alın yada daha performanslı ve donanımlı olsun isterseniz 2.0lt 140 HP lik olanları tercih edin.
  • 2.0 rxt + lpg tavsiye ederim, lpg ile problemi olmayan bi motoru var o yüzden hem performanslı hem ekonomik.
  • 2.0 RXT oneririm. 4 sene keyifle kullandım.
  • imkanın varsa 140 lıklardan al.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Toyota SUPRA -- 2 Kasım 2010; 15:37:24 >
  • 2.0'in performansı güzel
  • Denizkubiiiiiiiii nerdesiiinnnnnn...
  • 2001 model RXT öneriririm bu model öncesi volvo motorlu olanları tavsiye etmiyorum bana göre Volvo motoru nerdeee renault motoru nerde ?Volvo motorlar Renault kadar dayanıklı ve sorunsuz olmuyor olmadı da zaten...Hep diyoruz kardeşim bu piyasanın motor mekanik bakımından en sağlam ve sorunsuz aracı Renaulttur diye İşte buyrun size somut örnek gidin sorun bakalım volvo motorlu lagunaları birt de renault motorlu lagunaları hangisi daha sorunsuz hangisi daha çok tutuluyor ?orjinal renault motorlu 2001 RXT alırsanız çok sağlam orjinal renault motorlu konforlu bir araca sahip olursunuz

Makyajlı 2001 2.0 Deri koltuklu türkçe konuşan yol bilgisayarlı Laguna 1 2.0 RXT öneriyorum

biraz daha paranız varsa Laguna II 2.0 deri koltuk +sunroof Privilage öneririm (eksiksiz bir arabadır)

Biraz daha çıkarsanız makyajlı 2006 sonrası 170 beygirlik 2.0 Laguna privilage öneririm (2011 model pek çok D sınıfı araçtan daha donanımlı daha konforlu ve güvenli bir araçtır )

Yok laguna III istiyorsanız da panaromik Cam Tavanlı Laguna III Exesutive 2.0 öneririm (marka ve model farketmez her açıdan tamamen rakipsiz bir araçtır )

EDİT:Düzeltme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denizkubi -- 6 Ekim 2010; 16:32:40 >

• fanatikliğin bu kadarı....
    quote:

Orijinalden alıntı: denizkubi

2001 model RXT öneriririm bu model öncesi volvo motorlu olanları tavsiye etmiyorum bana göre Volvo motoru nerdeee renault motoru nerde ?Volvo motorlar Renault kadar dayanıklı ve sorunsuz olmuyor olmadı da zaten...Hep diyoruz kardeşim bu piyasanın motor mekanik bakımından en sağlam ve sorunsuz aracı Renaulttur diye İşte buyrun size somut örnek gidin sorun bakalım volvo motorlu lagunaları birt de renault motorlu lagunaları hangisi daha sorunsuz hangisi daha çok tutuluyor ?orjinal renault motorlu 2001 RXT alırsanız çok sağlam orjinal renault motorlu konforlu bir araca sahip olursunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: husam74

fanatikliğin bu kadarı....
    quote:

2001 model RXT öneriririm bu model öncesi volvo motorlu olanları tavsiye etmiyorum bana göre Volvo motoru nerdeee renault motoru nerde ?Volvo motorlar Renault kadar dayanıklı ve sorunsuz olmuyor olmadı da zaten...Hep diyoruz kardeşim bu piyasanın motor mekanik bakımından en sağlam ve sorunsuz aracı Renaulttur diye İşte buyrun size somut örnek gidin sorun bakalım volvo motorlu lagunaları birt de renault motorlu lagunaları hangisi daha sorunsuz hangisi daha çok tutuluyor ?orjinal renault motorlu 2001 RXT alırsanız çok sağlam orjinal renault motorlu konforlu bir araca sahip olursunuz

ne fanatikliği kardeşim ?ben lagunacıyım lagunaları çok iyi bilirim girt sor araştır Volvo motorlu lagunalar kısa bir süre üretilmiş ve 2000 sonrası renault kendi ürettiği motorları koymuştur.Volvo motorlu lagunaların Renaultta pek rastlanmayan motor problemlerine rastlanıldığı ve bu yüzden de az tutulduğunu az araştır öğren.

• quote:

Orijinalden alıntı: barisozyurt

Denizkubiiiiiiiii nerdesiiinnnnnn...

bunu yazdıktan sonra hemen yorum atmış aklıma bir atasözü geldi
  • Orijinalden alıntı: denizkubi

Orijinalden alıntı: husam74

fanatikliğin bu kadarı....

bu piyasanın motor mekanik bakımından en sağlam ve sorunsuz aracı Renaulttur

volvo motorlular problemli olabilir. ben bu sözünüz için bu cümleyi kullandım. sizinle tartışmaya bile girmeyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi husam74 -- 6 Ekim 2010; 18:33:56 >
  • Konuya denizkubi'nin mesajları okumak için girdim ha
  • sen seç hangisi?
  • 2000 yada 2001 1.6 rxe
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.