Şimdi Ara

ikiz plaka hakkında yardım

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20
Cevap
1
Favori
3.216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar önceki hafta marmaristen araç aldım noterde sıradan plaka verdiler yapilmasi gereken tüm islemleri yaptiktan sonra inegöle dönüs yoluna ciktim

yolda mobeselerden gectikten sonra polislerin cevirmesi ile durumu ogrendim aynı plaka baska bir aracta kullaniyormus plakanin yasal sahibi benim

inegole varinca trafik şubeye gittim durumu izah ettim gorevli memur saolsun cok ilgilendi

bugun beni aradı arac yakalanmış yüklü bir ceza yemiş

simdi benim ogrenmek istedigim bu arac ucretli otobanlardan gecmis yaklasik 500 lira otoban ucreti borcu var

benim bu borcta yasal bir sorumlulugum varmı ne yapmam gerekiyor gorevli memura sordum oda bilmedigini soyledi

• Bu araca ait ikiz plaka ile ilgili bir belge bulursanız bir dilekçe ile karayollarının gerekli şubesine başvurmak yetmeli. Başvurulması gereken yer borcun ait olduğu kurum.
  • ozgutozkan kullanıcısına yanıt
    aracin sahte plaka ile kacak gecis resmi var elimde zaten onlarda da var toban a.s nin siteminden aldim resmi arac reno captur benim aracım farkli bir arac

ben aracı ayin 7. sinde aldım gecisler eski tarihli bunlar yeterli olurmu hocam
  • Yani olur tarih bile yeter aslında. Daha detaylı bilgi karayolları merkezinden alınabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cnyttt

aracin sahte plaka ile kacak gecis resmi var elimde zaten onlarda da var toban a.s nin siteminden aldim resmi arac reno captur benim aracım farkli bir arac

ben aracı ayin 7. sinde aldım gecisler eski tarihli bunlar yeterli olurmu hocam
    Hocam, alırken HGS veya OGS borcu varmı diye sorgulatmışmıydınız? Sonradan mı borç geldi?
  • newonw1 kullanıcısına yanıt
    plaka ilk kez benim aracima verildi daha once baska bir aracta kullanilmamis dogal olarak borcu olmaması lazim

zaten aracı başka sehirden aldigim icin plaka secme şansim yok ne verirseler onu kabul edebiliyoruz
  • newonw1 kullanıcısına yanıt
    bana şu an gelen borç yok plakamı sistemden sorgu yaptıgim zaman diger aracın kacak gecislerini resim ile beraber gorebiliyorum benim arac audi diger arac renault

bugün bursada yakalanmıs polis arayıp bilgi verdi bende bu durumu sordum bilgim yok dedi araç muanesine 8 ay var acaba diyorum bu borç önüme cıkarmı
  • Birisi çıksa benim aracımla aynı marka model aracına benim plakamı taksa ve ortada dolaşsa ne olacak?

Radar cezası yese, kaçak geçiş yapsa ben olmadığımı nasıl ıspatlayabilirim ?
  • Yapacak olduğun şu karakola verdiğin dilekçenin aslı gibidir kopyasını karayollarına fakslayacaksin veya bölge müdürlüğüne elden vereceksin. Onlarda ilgili karakolla yazişacak durumu netlestirecekler. Bu kadar.
  • benim polis arkadaş bagajında 7-8 farklı plaka ile dolaşıyordu, o gün canı hangisini isterse onu kullanıyordu, sana da öyle olmasın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: efe_yakub

Birisi çıksa benim aracımla aynı marka model aracına benim plakamı taksa ve ortada dolaşsa ne olacak?

Radar cezası yese, kaçak geçiş yapsa ben olmadığımı nasıl ıspatlayabilirim ?
    Aracınızın orda olmadığını ispatlamanızı isterler heralde.

İyiki bunun ağır cezaları varda pek yanaşmıyor kimse. Birine çarpıp öldürse uğraş dur sonra...

Bazen haberlere çıkıyordu istanbul dışındaki bir traktör plakası ile boğaz köprüsünden geçmişler. Köylüye tebligat gitmiş...
  • Suçlu yakalandığına göre o borçlarıda senin plakadan silip yakalanın adına transfer etmeleri gerek. Elindeki evraklarla başvur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kenbalx

Aracınızın orda olmadığını ispatlamanızı isterler heralde.

İyiki bunun ağır cezaları varda pek yanaşmıyor kimse. Birine çarpıp öldürse uğraş dur sonra...

Bazen haberlere çıkıyordu istanbul dışındaki bir traktör plakası ile boğaz köprüsünden geçmişler. Köylüye tebligat gitmiş...

Alıntıları Göster
    aracı her saniye kaydeden güvenlik kamerası varsa olurda, o da çok zor bi ihtimal,

• arkadaslar sorun cozuldu gibi

oncelikle bu iste diger aracin sucu gunahi yok ard niyetli degil

adam zaten dis hekimi imis

soforler odasinda plaka basiminca calisan elemanin dikkatsizligi

adam bu iste cok magdur olmus 5500 lira trafik cezasi artı mahkemeye cikacak v.s

yarin adamla bulusup parayi elden alicam borcu odeyecegim yada o odeyecek

sanirim adamda soforler odasini dava edicek

cunku bugun beni aradilar soforler odasindan odaya gelmemi istediler telaşeli bi halleri vardı gelemiyecegimi iste okdugumu yarin gelebilecegimi soyledim
  • Yanlışlık nedir? Mesela AD789 yerine A0789 ya da AO789 falan mı basılmış?
  • Böcekli sümük kullanıcısına yanıt
    Aynen oyle hocam harf hatası
  • cnyttt kullanıcısına yanıt
    Aynısı beşiktaştaki odada başıma geldi, Allahtan kontrol etmiştim tekrar basıldı tabi. Bu arada hayırlı olsun yeni aracınız ne aldınız?
  • Teşekkür ederim a3 aldım hocam 1.4 dsg
  • quote:

Orijinalden alıntı: cnyttt

arkadaslar sorun cozuldu gibi

oncelikle bu iste diger aracin sucu gunahi yok ard niyetli degil

adam zaten dis hekimi imis

soforler odasinda plaka basiminca calisan elemanin dikkatsizligi

adam bu iste cok magdur olmus 5500 lira trafik cezasi artı mahkemeye cikacak v.s

yarin adamla bulusup parayi elden alicam borcu odeyecegim yada o odeyecek

sanirim adamda soforler odasini dava edicek

cunku bugun beni aradilar soforler odasindan odaya gelmemi istediler telaşeli bi halleri vardı gelemiyecegimi iste okdugumu yarin gelebilecegimi soyledim
    İnsan bastırıp da arabasına taktığı plakaya dönüp bir kez olsun bakmaz mı yahu günlerce yanlış plaka ile gezilir mi? Her türlü art niyetli bence, plakayı basan dikkatsiz olabilir de alıp hatalı plakayı günlerce kullanmak nedir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.