Şimdi Ara

Piyasada Satılan Multimedya Ekranların Performansı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
54
Cevap
0
Favori
46.492
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam arkadaşlar araç Corsa D. Sahibinden üstünde 550 liraya Navimex marka androidli ekranlar satılıyor kapıda ödemeli.
    Şimdi ben aracın orjinal ses sistemini çok beğeniyorum ancak bu cihazlardan taktırsam seste performans kaybı yaşar mıyım? Ses kalitesini hoparlörle birlikte sesi veren cihazında belirlediğini düşünüyorum.
    Daha önce bu cihazlarla tecrübesi olanlar var mı?
    Geri görüş kamerası takılır mı bunlara?

• Selam.

Ben android 6 olan navimex kullaniyorum. Ses kalitesi sanki artti gibi geldi bana.

Genelde spotify ekrani acik sekilde kullaniyorum ve cok memnunum.

32gb hdd var.

Sadece arka degil on kamera da takildi ve arac calisirken devamli kayit ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: individual

Selam.

Ben android 6 olan navimex kullaniyorum. Ses kalitesi sanki artti gibi geldi bana.

Genelde spotify ekrani acik sekilde kullaniyorum ve cok memnunum.

32gb hdd var.

Sadece arka degil on kamera da takildi ve arac calisirken devamli kayit ediyor.

Yanıt için teşekkürler araç nedir?
    Tv falan nasıl birde genelde radyonun kötü çalıştığını söylüyorlar sizde var mı böyle bişey?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klise Adam -- 2 Ekim 2017; 21:19:19 >
  • Navimexin android 5.1 ini kullanıyorum. Çok memnunum. Tv yi yok sayın tv performansı ş.i. bile kötü ancak pahalı antenler mevcut. Kutu içindeki anteni değiştirirsen ş.i. yayın kalitesini iyileştirirsin. Sabah ilk açılma 1 dk cıvarında gerikalan açılış kapanıilar çok kısa. Yine ilk açılışta ilk 30 sn. kdr uygulamaların çalışması androidin hazırlanması sürecinde biraz ağır çalışıyor sonrasında çalışması rahat. Alırken android kasar virüs alır felan çok dediler ama ben 1 seneyi aşkındır kullanıyorum hiç bir sorun yaşamadımki. Whatsapta facebookta kurmuştum bir ara. Youtubeyi sık kullanıyorum kesinlikle virüslü sayfalara girmedikçe çalışmasında bir sorun yaşamazsınız. Mirrorlink güzel , telefonun ekranını kendi ekranına alıyor , kullanışlı bir özellik. Bnm teybin forumda bir konusu vardı bayaa önce açmıştım bulabilirsem link atarım buraya.

• Radyo cok iyi calisiyordu taktirdigim gun. Avrupada taktirdim. Asyaya gelince bir daha cekmedi. :)

Muhtemelen soketini iyi takamadilar. Henuz yolum dusmedi o tarafa. Gidince baktiracagim.

Spotify ve yandex agirlikli kullandigum icin cok da sorun olmadi benim icin.

Tv anteni yok diye biliyorum ama internetten seyredince cam gibi gosteriyor. Gomulu uygulamasi var icinde.

Arac 2011 insignia. Video'da kendi aracim

• quote:

Orijinalden alıntı: orhan1461

Navimexin android 5.1 ini kullanıyorum. Çok memnunum. Tv yi yok sayın tv performansı ş.i. bile kötü ancak pahalı antenler mevcut. Kutu içindeki anteni değiştirirsen ş.i. yayın kalitesini iyileştirirsin. Sabah ilk açılma 1 dk cıvarında gerikalan açılış kapanıilar çok kısa. Yine ilk açılışta ilk 30 sn. kdr uygulamaların çalışması androidin hazırlanması sürecinde biraz ağır çalışıyor sonrasında çalışması rahat. Alırken android kasar virüs alır felan çok dediler ama ben 1 seneyi aşkındır kullanıyorum hiç bir sorun yaşamadımki. Whatsapta facebookta kurmuştum bir ara. Youtubeyi sık kullanıyorum kesinlikle virüslü sayfalara girmedikçe çalışmasında bir sorun yaşamazsınız. Mirrorlink güzel , telefonun ekranını kendi ekranına alıyor , kullanışlı bir özellik. Bnm teybin forumda bir konusu vardı bayaa önce açmıştım bulabilirsem link atarım buraya.

Radyo çekimi nasıl sizin araç nedir?

• Aracım ceed , aracın çubuk antenini shark antenle değiştirdim ş.i. cızırtı kesinlikle yok , şehirler arası gitgeller oluyor tabi ama bu orjinal çubuk antende oluyordu. Şunu kesinlikle söyleyebilirim , aracın içi eskisine nazaran keyifli bir hal alıyor bu multimedia ile ses çıkışı orjinal teyplere nazaran daha güçlü radyoda bir sorun yaşayacağınızı hiç zannetmiyorum çünkü fan grubumuzda navimexin teybini kullanan çok üye arkadaşımız var ve hiç birinden bu tarz bir geri dönüş görmedim. Ancak tv yayını için anten tertibatında kutu içeriğinden farklı daha güçlü antenler kullanmak şart anteni değiştirmezseniz tv performansı kötü ben pek tv ile işim olmadığı için eksikliğini hissetmiyorum şahsen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: individual

Radyo cok iyi calisiyordu taktirdigim gun. Avrupada taktirdim. Asyaya gelince bir daha cekmedi. :)

Muhtemelen soketini iyi takamadilar. Henuz yolum dusmedi o tarafa. Gidince baktiracagim.

Spotify ve yandex agirlikli kullandigum icin cok da sorun olmadi benim icin.

Tv anteni yok diye biliyorum ama internetten seyredince cam gibi gosteriyor. Gomulu uygulamasi var icinde.

Arac 2011 insignia. Video'da kendi aracim

Hocam geçen ay bir arkadaşın aracına aynısını taktırdık , ön kamera kutu içeriğinde çıkmadı. Bende 5.1 var onda ön kamera vardı ve takılı şuan 6.0 da ön kamerayı kutu içeriğinden çıkardılar dedi satıcı arkadaş. Aldığımız yerde hatta arkadaşımız yani bize bu konuda yanlış yapacağınıda zannetmem.

Sizin kutu içinde ön kamera çıktımı acaba ?..

Bu arada navimex te şuan 7.0 da çıktı , resmi sayfasında cihazlar mevcut.

• Forumda bu işi yapan kişiyi etiketliyorum.
  • Arkadaşlar merhaba, Navimex Ankara yetkili satıcısı ve Türkiye'nin en büyük multimedya mağazasıyız.

Navimex android cihazlar hakkında konuda merak edilen bazı hususları açıklamaya çalışayım.

1. Cihaz hızı stabilite
    Artık Navimex android cihazlarda herhangi bir stabilite sorunu kalmadı, cep telefonundaki gibi bir akıcılık beklemeyin ama araçta birçok işlemi sorunsuz yapabilirsiniz. 2gb ramli android 6 ve üzeri modelleri tercih etmenizde yarar var.

2. Ses kalitesi
    Hoparlör ses gücü olarak özel ses sistemi olmayan araçların tamamında kesinlikle hissedilir bir ses yüksekliği ve kalite artışı görülecektir. Hoparlör değişimi gerketirmeden mevcıt hoparlörler ile çok ciddi bir ses kalitesi artışı mevcut.

3. Radyo çekim gücü
    Radyo çekim gücünde azalma tüm araçlarda olacaktır. Çin malı bu cihazların radyo tuneri orijinal teyplerde kullanılan kadar iyi değil. Büyük şehirlerde bu farkı göremezsiniz ama kırsalda radyo çekim gücü zayıflar.

4.Karasal TV yayını
    Sistemin teknik yapısı gereği birçok yerde net tv izleyemezsiniz. Seyir halinde sorunsuz tv izlenemez. Büyük şehirlerde karasal antene yakın yerlerde net yayın mevcut. Antene uzaksanız çok sağlıklı sonuç beklemeyin. Farklı anten vs. gibi bir teknoloji karasal yayın için mümkün değil.

Merak ettiğiniz hususları beni etiketleyerek sorabilirsiniz.

Herkese iyi forumlar.

• madmax50 kullanıcısına yanıt
    Merhabalar

Cıhaz motajı sonrası direksiyon ve konsaldakı tuşlar çalışmaya devam ediyor mu? Araç 2013 fiesta

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şebboy -- 3 Ekim 2017; 1:10:26 >
  • Şebboy kullanıcısına yanıt
    Merhaba, evet çalışıyor. Araç fonksiyonlarının tamamı çalışır halde kalmaktadır.
  • selamlar 2009 yeni kasa honda city ile uymlumudur acaba?

konsol bu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaanim -- 3 Ekim 2017; 10:43:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: madmax50

Merhaba, evet çalışıyor. Araç fonksiyonlarının tamamı çalışır halde kalmaktadır.

Hocam selamlar , bende ceed aracımda 5.1 sürümünü kullanıyorum ve merak ettiğim bir husus var. Teypte troq dışında yol bilgisayarını görme şansımız varmı ve lastikleri takip edebileceğimiz bir uygulama ya da ek aparat gibi birşeyler var mı acaba 🤔
  • Kasım ayı gibi Carvocal Araç Multimedya sistemi taktırmayı düşünüyorum bende aracıma. Aramızda kullananlar var ise yorumlar önemli.

Cihazın Özellikleri

CİHAZ GENELÖZELLİKLERİ

• Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi
    • Cortex A9 8 çekirdekli 1.6GHz İşlemci
    • 2 GB SAMSUNG DDR3 RAM BELLEK
    • 32 GB memory, Support both 3G and WIFI
    • Taşınabilir hotsport desteği, Mali 400MP GPU
    • OBD2 desteği
    • 1080P video desteği
    • DVR desteği
    • 1024 * 600 px çözünürlükte ekran
    • DVD oynatıcı / 2-DIN
    • Dahili GPS Navigasyon
    • Eller serbest, Bluetooth ile telefon görüşmesi
    • Subwoofer desteği
    • USB, Micro SD ve HDD Multi-medya
    • Güncel GPS yazılımı ile uyumlu
    • Iphone ses girişi
    • Direksiyon Kontrol fonksiyonu
    • Geri Kamera için AV-in deteği
    • FM / AM RDS Radyo Veri Sistemi
    • Dil Desteği: İngilizce / İtalyanca / Portekizce / Almanca / Fransızca /İspanyolca
    / Çin / Rusça / Türkçe / Norveç / Çince / Japonca

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thuglife -- 3 Ekim 2017; 12:7:20 >

• orhan1461 kullanıcısına yanıt
    Araçta lastik basınç sensörü yoksa göremezsiniz. Orijinal teyp ile aldığınız bilgileri android cihazda alabilirsiniz. Torque programı kurup bluetooth obd aparatı ile detaylı verileri görebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: madmax50

Araçta lastik basınç sensörü yoksa göremezsiniz. Orijinal teyp ile aldığınız bilgileri android cihazda alabilirsiniz. Torque programı kurup bluetooth obd aparatı ile detaylı verileri görebilirsiniz.

Obd var torq ile görüyorumda , cihazda kendinde öyle bir özellik varmı merak ettim. Mesela japonlarda kapı açılsa teypte araç resmi çıkıp açık kapıyı gösteriyor bu tarz şeyler olabiliyormu acaba.

Araçta lastik sensörleri ve lastik basınç takibi var bunları teypte görebiliyormuyuz , görseldeki örnek gibi 🤔

• madmax50 kullanıcısına yanıt
    Merhaba

2009 model suzuki swift aracım için multimedya sistemi arıyorum. Usb girişi ve bluetooth en önemli faktörler benim için. Bahsettiğiniz gibi 2gb ram olan modellerden önereceğiniz hansidir ve fiyatı nedir? Ayrıca Ankara'ya gelme durumum da var, montaj işlemi de gerçekleşiyor musunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhan1461

Navimexin android 5.1 ini kullanıyorum. Çok memnunum. Tv yi yok sayın tv performansı ş.i. bile kötü ancak pahalı antenler mevcut. Kutu içindeki anteni değiştirirsen ş.i. yayın kalitesini iyileştirirsin. Sabah ilk açılma 1 dk cıvarında gerikalan açılış kapanıilar çok kısa. Yine ilk açılışta ilk 30 sn. kdr uygulamaların çalışması androidin hazırlanması sürecinde biraz ağır çalışıyor sonrasında çalışması rahat. Alırken android kasar virüs alır felan çok dediler ama ben 1 seneyi aşkındır kullanıyorum hiç bir sorun yaşamadımki. Whatsapta facebookta kurmuştum bir ara. Youtubeyi sık kullanıyorum kesinlikle virüslü sayfalara girmedikçe çalışmasında bir sorun yaşamazsınız. Mirrorlink güzel , telefonun ekranını kendi ekranına alıyor , kullanışlı bir özellik. Bnm teybin forumda bir konusu vardı bayaa önce açmıştım bulabilirsem link atarım buraya.

android ile görüntü aktarabildiniz mi kablosuz şekilde, ben beceremedim. apple ile yaptım ama android usb bağlantısı isteyip duruyor, buda sinirimi bozuyor. arkada oturanlar bazen görüntü aktarmak istiyor kendileri kumanda edebilsin diye.

• orhan1461 kullanıcısına yanıt
    Sökülen orijinal teyp ne gösteriyorsa onu görüyorsunuz. Araç teybine sistem bilgi sunuyorsa cihazda gösterir.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.