Şimdi Ara

Hangi kaset deck alınmalı?Technics,Nakamichi,Pioneer,Yamaha,Denon...Lütfen fikir verin.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
2
Favori
10.806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba,bugünlerde kaliteli şekilde kaset dinleyebileceğim, güzel bir kaset deck satın almayı düşünüyorum.O kadar çok ürün var ki,kafam allak bullak oldu.Yine de referans kabul edilen üst seviye kaset deck üreten firmalarda karar kıldım.

Yamaha,Technics,Nakamichi,Pioneer,Kenwood,Denon,Sharp felan derken hangisi daha makbul olur tam karar veremedim.Bu hususta bilgili arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.

Technics,Denon ve Yamaha üstünde duruyorum,bilgili arkadaşlar aydınlatırsa çok memnun olurum.

• kaset dinleme konusundaki zevkine bişey diyemem fakat şu an kaset olayı bittiği için 2. elde çok ucuza kaset deck bulabilirsin bunların kralı nakamichi dir bulursan al kaçırma denon da çok iyidir piyasa technics de bol bulunur temiz olmasına dikkat et
  • Evet haklsıın ama,geniş bir arşivim var,bunları yeniden canlandırmak istiyorum.Saırım kenwood ya da denon alacağım,modelleri de buldum,satıcılardan yanıt bekliyorum.Bulduğum ürünler sanırım oldukça temizler 250 tl civarına bitireceğiz.

Ha bu arada bir tane de Denon 7.1 Receiver almayı düşünüyorum,zaten teac cd deckim var:)
  • internette kaset dekleri bir araştır. yani bir nakamichi japan kaset dek iyi olur. mumkun mertebe sıfır, sıfıra yakın kaset çalar cihaz almaya çalış.
  • Bu konuda sıkıntı cekmezsin. Cok iyi deckler var piyasada.
    Akai nin, teac ın, sony es serisinin 3 kafa 3 motor olan cam, cobalt vs kafalı modellerine bakmanda fayda var. Technics leri pek onermem, 3 kafa 3 motor olan bir modeli kullanmıstım o zamanlar incelemistimde biraz gece lambası niteliginde kalıyorlar. Sonra teac V5010 modeli aldım. Bambaska bir cihaz. Tamamen bakır sase, 3 kafa 3 motor kobalt kafa cift display, ozel besleme ve kondansatorler, dokunmatik kapak acma kapatma, gercek zamanlı sayıcı, otm band secici, bias ve level ayarı, altın kaplama terminaller vs vs. Cok severek kullandıgım deger verdigimi bir deck.
  • deck olarak uzun süre sony,onkyo kullandım çok güzeldiler fakat artık pek önereceğim aletler değil maalesef kaset olayı artık bana çok uzak
  • kenwood tavsiye etmem, denon al

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi focusrite -- 17 Ağustos 2009; 21:08:27 >
  • Kondisyonu 10/9 olan,Technics RS AZ7 sizce nasıl bir seçim olur arkadaşlar,3 kafa teknolojisi vb... var,AA class,ama Dolby S yok sanırım,ne dersiniz 275 tl nasıl olur bu cihaz için?

Ya da;TEAC V-8030S için pazarlıkla 400 tl'ye indirdim.

Ya da; sıfır ONKYO TA-RW 255 modelini 250 tl'ye alabiliyorum.

Ya da vintage niteliğinde olan bir Nakamichi buldum,250 tl'ye onu mu alayım?Ama o da sanırım odukça eski,diğer nispeten güncel Nakamichiler 1000 tl + seviyesindeler.Nakamichi'nin çoklu cd deckleri bile kaset decklerinden ucuz,garip bir durum vallaha:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faho -- 17 Ağustos 2009; 23:11:58 >
  • Technics RS AZ7 modeli tavsiye etmem. İsciligi malzeme kalitesi iyi degil. Bende AZ6 s vardı plastik yıgını resmen. Kaset kapagını acın tamburlatı milleri kafayı tutan ekipman vs plastiktir. Ama kaliteli bir deckte baktıgınızda full metaldir aksamlar. Size bir tuyo alacagınız cihazda azda olsa kalite istiyorsanız on paneli en azından aluminyum olmalı. Sınıf ve kalite acısından birbirine karıstırmıssınız urunleri. Cift kasetcaları tamamen eleyin zaten. Sanırım bu konuda fazla deneyim ve bilginiz yok.

TEAC V-8030S iyi cihazdır. Diger ikisinden cok otede bir uretim ve malzeme kalitesine sahip. Icini acıp bakmanıza bile gerek yok digerleriyle yan yana koyun zaten farkı anlarsınız.

Nakamichi el degistiren firmadır. İlk firma cok kaliteli hiend seviyesinde omurluk kaset deckler yapmıstır. O yuzden meshurdur ve fiyatlarıda yuksektir.
    Sonraki Nakamichi nin ilki ile pek alakası yok. Cd calar gibi cihazlarda isim hakkıyla uretilmis nakamichi dir. Aynı akai de oldugu gibi. Akai am serisi amplileri yada gx serisi decklerinin simdiki akai ile ilgisi yok.

Bu arada Akaı GX-75 Reference gibi serilerede bakın onlarda kalitelidir bayagı.

Bence akai gx, teac v , sony es gibi serilere bakın. Kafanızı karıstırmanıza gerek yok.

Asagıda teac kalitesini kolayca goreceksiniz tamamen bakır sase olması bile yeterli. Bu tur kriterlere bakın, dıs gorunusle degil, ic durumla degerlendirin.

Hangi kaset deck alınmalı?Technics,Nakamichi,Pioneer,Yamaha,Denon...Lütfen fikir verin.

• Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler,haklısınız ürün mudayilleri,bu hususta pek bilgilli olmamamdan ötürü karıştı,o zaman Teac V serisi ya da Akai Gx serisi üzerine yoğunlaşacağım.

Biraz önce,hi fi müzik işleri ile uğraşan bir mağaza sahibi amca ile görüştüm,kendileri de Teac'in V serisini tek geçtiklerini,diğer markalara bakmama gerek bile olmadığını belirttiler.Kesin olarak Teac V serisi alacağım.

Şu an 3 tane buldum 400 ile 600 tl arasında fiyatları var.Hakaten alet harikulade birşeye benziyor:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faho -- 18 Ağustos 2009; 14:43:52 >
  • Teac modellerini detay ve ozelliklerini asagıdaki linkten gorebilirsiniz.

http://www.vintagecassette.com/Teac/V-8030S
  • hazır burda kaset deck konusu varken yeni konu açmak istemedim. Yamaha TC-1000 ve Marantz sd-1000 hakkında fikirlerinizi rica ediyorum. Yamaha sanki üst seri bir cihaza benziyo TEAC ile de kıyaslayarak değerli görüşlerinizi paylaşırsanız çok yardımcı olmuş olursunuz.
  • Nakamichi dragon kullanmıstım yaklasik 20 sene evvel. Bırakın diger deckleri, makara haric tum cd playerlere havlu attırıyordu. Denk gelirseniz sadece bir deneyin! o donem nasa uydu sinyal kayıtlarında dragon kullanıyordu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S.Togay -- 13 Haziran 2013; 23:09:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• konu hort gibi görünse de güzele bakmak sevaptır demiş atalarımız . Nachamichi Dragon u görünce eski hatıralar depreşti bende 1-2 foto ekliyeyim dedim konuya unutamadıklarımızdan..

NACHAMICHI RX 505 kaset deck

NACHAMICHI 1000ZXL... açıklamaya gerek varmı bilmem...

yanına bir Nachamichi CA5EII-PA5E veya orjinali Stasis pre- power

hey gidi günler hey ağlamamak için zor tutuyorum kendimi..
    satmışım anasını 5+1 in 7+1 in.....

• kaset olayı pek fazla cazibesi kalmadı bu zamanda zaten elinde kaset de olsa kasetlerin sesi zamanla kalitesi azalmakta iyi bir set tabiki mevcut 250 tl rahat bulursun bence istediğin ses kalitesinden sonraki kriter toplayacağın müzik sistemleri ile uyumlu bir görüntüde olması odanda güzel bir görüntü oluşturur. oluşturacağın sistem aliminyum panelli ise bu yönde siyah lake şeklinde ise bu yönde olması gerekir ayrıca düğmelerinde uyumu sistemi güzel gösterir.benim favorim sansui bir set oluşturmanız. amfi au-x701 - radyo tu-x701-kasetçalar d-x701 şeklinde olması.
  • denon yada yamaha
  • Selam

Elinde Nakamichi 202, 202E, 505 yada 505E deck kasetçalar olup satmayı düşünen var mı?

osmanbay@gmail.com
  • Arkadaşlar aynı anda casette deck ve pikap ı 5+1 ses sistemine nasıl bağlayabilirim?
  • geç kalmışım yinede bir kaç cümle yazayım

ben direk akai gx serisini öneriyorum. evimde de gx32 var. yamaha kx-373 teyp de var. onun haricinde akai 1730-ss ve 630db iki adet makara teyp de var.
    çok teyp kullandım. akainin üretmiş olduğu ferrite head & glass ferrite olarak geçer şu ana kadar yapılmış en iyi kafa.
    nedenleri:
    1.kafa kesinlikle aşınmıyor.
    2. kayıt kısmında normal kasetlerde bile cd kalitesinden daha iyi ses alıyorsunuz.
    3. en düşük db seslerini bile yakalıyor.
    4. akai bu kafaya ömür boyu garanti vermiş
    5. kayıt yaptığınız kaseti hangi kasetçalarda çalarsanız çalın o kaliteli sesi yakalıyorsunuz.

akaiden sonra ne gelir derseniz sony derim. ama sony nin eski modellerine bakın. çift kasetçalardan uzak durun. technics'ten uzak durun. technics'in en iyi yaptığı şey pick-up!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi progrock -- 15 Ocak 2014; 16:46:38 >
  • Bence de kesinlikle Nakamichi veya Akai GX serisi alınmalı. İkisi de güzel cihazlardır.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.