S

Yüzbaşı
21 Kasım 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 34 (Bu ay: 0)
Gönderileri
fiyat performans oranı yüksek giriş seviyesi 750-1000 tl fiyat scalası arasında A6 bir önceki seri olmak üzere A30 ise son seri amfi olmak üzere yapıları ve ses performansları arasında ne farklar vardır.Tercihen hangisi seçersiniz sebepleri ile yazarsanız memnun olurum.yeni seriler A50 ve A 70 D class amfiler ama A30 farklı yapıda zannedersem ayrıca A6 çıkışlarıda uht mofset mi vb.. sorularım konusunda yardımcı olurmusunuz.
sistemimde cd transport olarak phlips divx player kullanırken daha iyi sesi elde etme babında , çoğunluk: dac kullansamda transport olarak da olsa iyi bir cd player ihtiyacım olduğu kanısındaydı.bende dün temiz bir sony sacd çalar aldım sony scd xb780qs.akşam bağladım ama gec saat de olduğundan henüz dinleme yapamadım. sony yorumlarda es serisi kadar iyi olmadığı söyleyenler olsada qs serisinin daha iyi olduğunu söyleyenlerde var.bazı yorumlarda ise sacd çalar olarak iyi cd çalar olarak da orta seviye olduğunu söylüyorlar.sistemimde sony sacd çalar chord coax kablo ile cambridge stream magic6 dac bağlı ki üzerinde wolfson 8740 içermektedir.sony ses katını kullanmayan biri olarak digital çıkış kullanıyor dac bağlıyorum. kaldıki hifi yeni başlayan biri olarak akşam gidip evde dinlesem de sesteki değişikliği yorumlayacak kadar bilgi ve tecrübeye haiz biri değilim.sizlerinde bu konuda ki yorumlarınızı merak etmekteyim.
arkdaşlar sinema amfisi sevdasından stereo olayını keşfettikten sonra sinema amfisini sattım stereo amfi aldım.Aldığım amfi dual cv1400 dü ve bir takım modifikasyon yaptıktan sonra phono katını keşfettim olmuşken pikap alayım dedim.dual 1225 pikabıda aldım ve amfiye bağladım.bir kaç eski plak dinledikten sonra mest oldum ses harikaydı beni çocukluk yıllarıma götürdü tis ler ve baslar aşırı değil midler yüksek çok güzel bir ses.bu sistemle cd-flac-flac 24bit 192khz müzik dosyalarıda dinledim ama gerçekten bu pikap çok farklı.

şimdi dual 1225 tt kartuş değişimi yapmayı istiyorum üzerinde dual dms238 kartuş var bunu AT95E ile değiştiricem sesin daha güzel olmasını bekliyorum sizlerin yorumunuda merak ediyorum.

Dual cv1400 amfi
Dual 1225 pikap
cambridge stream magic 6 network player
polk tsi 400 hoparlör

arkadaşlar kendime bir cd player almaya karar verdim.araştırmalarım sonucu aliminyum gri panel görüntüsü olan iki marka arasında kaldım bunlar 1-cambride audio azur 651c (980 tl) 2- marantz cd6004 (780 tl )bir arkadaş ingiltereden getirebileceğini söyledi.marantz bazı hifi testlerde daha iyi olduğunu ve ön panelden de usb bağlanarak iphone veya harddiskle bağlantı yapıp flac harici ses dosyalarını okuyabiliyor ama cambridge audio da iç bileşenlerine bakıldığında sanki marantz dan bir adım önde.sonuçta ses kalitesi babında siz hangisini alırdınız.
sistemime upgrade etmek istiyorum ama neyi değiştirmeliyim diye karar veremedim .bütçe olarak 1500 tl ayırdım ama steore anfi mi alayım hoparlör mü alayım veya dac player alayım diye karar veremiyorum.sistemim şöyle:

1- avr home cinema anfisi panasonic HE 90 mosfet
2- laptop extarnal ses kartı bağlı creative x-fi optik çıkıştan anfiye bağlı (analog çıkış mevcut ama optik daha kaliteli.
3- quadral quantis 500 kule tipi bir çift hoparlör.

bu sistemle pc den flac parçalar dinliyorum classic,jazz ve rock .stereo anfilere baktım onların hiçbirinde optik giriş yok bu konuda fazla bilgim de yok bir kaç kaynak okuyarak stereo hakkında bilgi sahibi oldum ses kartının performansı güzel ve avr mofset olduğundan bu tür avrler en iyi stereo ses verir diyorlar stereo anfi kadar olmaz mış bende bir şey alıp elimdeki sistemden daha kötü dinletiler almak endişesi ile burada danışmak istedim bilgili arkadaşlar yardımı olursa sevinirim.
panasonic avr anfi he 90 ve quadral quantis 500 kule hoparlörüm var ve steore muzik dinliyorum.bir aydan beri flac ses dosyalarımı dinleyecek bir player,network radio veya bluray benzeri cihazları araştırdım denon,pioneer veya cambride audio ama bunlar 1500-2500 civarında. butçem sınırlı olduğundan bende laptop dan anfiye bağlantı yapmak için ses external ses kartı almayı düşünüyorum direk bağladığımda ses kalitesi çok kötü idi laptop un ses kartı kalitesiz diye .yukarıdaki cihazların performansını aramıyorum ama bu external ses kartı creative x-fi surround dan performans alabilirmiyim.

http://www.vatanbilgisayar.com/oem-muhtelif-kart/creative-xfi_surround_51-x-fi-surround-51-harici-ses-karti/productdetails.aspx?I_ID=34569#allImages
143 tl vatandaki fiyatı

24 bit 96 khz ses özellikli 100 db çıkış gücü usb 2.0 bağlantılı
arkadaşlar 85*35*44 ölçüleri civarında akvaryum alıp tetra vb kalite markaların filtre hava ve ısıtıcı kullanıp chidlet beslemek istiyorum.öncelikle bitkisiz bir akvaryum kurulum aşaması nasıl olmalı yani 1.gün şunu yapın şu ilaçları koyun sonra mesala 3.gün balıkları koyun gibi...bir de bu balık türğne ait akvaryum süslemesi nasıl olmalı ve güzel bir örnek olarak açıklarsanız memnun olurum.
87 model mercedes 300SE aracımdaki orjinal kolonları önlerin deforme olduğu arkalarında twitersız oldukları sebebiyle aracın radyo teyp in kalması koşuluyla kolonları değiştirmeyi düşünüyorum.orjinal yerlerine konulacak hoparlör seçimimde sesin yükselmesini beklemeden sadece ses kalitesini artırmaya yönelik hangi hoparlörü tavsiye edersiniz.orjinal hoparlörleri 6 ohm empedanslı hoparlör bulunmuyor benimde 4 ohm almaktan başka çarem yok.fakat becker 753 olan teyp 2*20W çıkış gücüne sahip 4 ohm kolonları sürermi ve anfi kullanmayacağım.benim aşagıdaki seçimime ne dersiniz veya başka tavsiyesi olan var mı:

önler: alpin 4*6 inç coaxial 2 way speaker sxe 4625s
arkalar: alpin 6 1/2 inç coaxial 2 way speaker sxe 1725s
1978 model 300d otomatik şanzumanlı olan aracımızı aldık.şuan şanzuman sıyırıyor ve gaza bastığında araba bağırıyor galiba balataları değişecekmiş.fakat biz aracın kaç bites olduğunu anlayamadık.bu modellerde 3 ileri veya 4 ileri mi otomatik şanzuman?araç 400 binde klimalı 4 cam otomatik merkezi kilit.
Hakkında
Hakkımda:
b23af2710564c9456417533cf2e5e45cE.jpg
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 391
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 12.918 (Bu ay: 9)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 12 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.