Şimdi Ara

Hamas İsrail'e Karşı Saldırıya Geçti (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
232
Cevap
0
Favori
9.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Started_With_FX5200

kimin ülkesinde kimi temizliyorsun tehditçi seni? bu kadar arap yalayıcısıysan git hamasa katıl hadi yemiyor mu savaşmak?

Alıntıları Göster

Zamanı gelince hesaplaşacaz zaten az sabret.Filistin benim gidip max 1-2 yahudiyi öldürmemle kurtulacaksa anında giderim.Fakat bu savaşı cephede değil ilimde savaşarak kazanabilirsin.1948 den beri kaç kişi gitti bir türlü yenemedik.Çocukları Filistine kazanamayacağı bir savaşın içine göndermektense iyi bir şekilde eğitip onları yenecek silahları yapmaları için teşvik etmek aklen daha mantıklıdır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Cerade

Zamanı gelince hesaplaşacaz zaten az sabret.Filistin benim gidip max 1-2 yahudiyi öldürmemle kurtulacaksa anında giderim.Fakat bu savaşı cephede değil ilimde savaşarak kazanabilirsin.1948 den beri kaç kişi gitti bir türlü yenemedik.Çocukları Filistine kazanamayacağı bir savaşın içine göndermektense iyi bir şekilde eğitip onları yenecek silahları yapmaları için teşvik etmek aklen daha mantıklıdır.

Alıntıları Göster

burası pakistan değil Türkiye beni tehdit edemezsin

• quote:

Alıntıları Göster

iki tarafın da sivillerine üzülüyorum ama arapların bize yaptıklarını okuduktan sonra pek üzülesim gelmiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Started_With_FX5200

burası pakistan değil Türkiye beni tehdit edemezsin

Alıntıları Göster

Her taraf Allah'ındır.Allah seni tehdit ediyor onu napacan akıllım.Umarım böyle ölmezsin yoksa ölüm ellerini omzuna koyduğunda çok geç olacak.

• quote:

Her taraf Allah'ındır.Allah seni tehdit ediyor onu napacan akıllım.Umarım böyle ölmezsin yoksa ölüm ellerini omzuna koyduğunda çok geç olacak.

Alıntıları Göster

o iş allahla bana kalmış herkes için özel. konuyu kapatıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: 1881-1938

UYANIK OLALIM ARKADAŞLAR ARAMIZDA BUNUN GİBİLER ÇOK

IBRETLIK PAYLAŞIM HOCAM KANIM ÇEKİLDİ

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Haşaa "Allah'ın yardımı masal" cümlesi çok tehlikeli bir cümle.Kötü niyetle söylememiş olabilirsin ama bu cümle haşaa dine masal demeye kadar gider.Sen bilirsin ama gene de uyarayım dedim.

Onun dışında dediklerinde haklısın.Bu güçle savaş kazanılmaz.Sen varsayalım israil ordusunu komple yok etsen bile gene kazanmış olmazsın.Para bunlarda,teknoloji bunlarda.Müslümanlar Füzyonla,Batarya Teknolojileriyle,Kuantum Fiziğiyle,Hss'ler ve Hipersonik Füzelerle uğraşmalı.Filistine yardım etmenin yolu cephede savaşmak değil ilimde cihat etmektir.Bizim en az Rusya gücünde olmamız lazım.Aha şöyle silahların olsa gönderirsin Mescid-i Aksa ya bir kaç bin asker.Dersin ki kıllarına zarar gelirse tepene nükleeri yersin.Sıkıyorsa namaz kılan insanlara bi dokun bakalım.Kuran'ı okursanız sizden bir kişi onlardan ikisine bedeldir diyor.Yarı güçlerine ulaştığın an direk savaşı açacan.Ha o zamana kadar ne yapacak bu insanlar.Yumuşak bir harp yürütecen.Aslında İslam ülkeleri birleşip yüksek perdeden tepki gösterse yahudiler bu kadar rahat hareket edemez.Fakat bir avuç cılız ses olunca o da olmuyor.

Alıntıları Göster

arkadaş doğru demiş ama anlatımı yalan

herkes mehdiyi bekliyor ebabil kuşlarını bekliyor mehdi sadece hadislerle sınırlı hiç bi ayette geçmiyor olup olmayacağı belli değil

dua beddua bi yere kadar Allah çalışandan yana seninde dediğin gibi

nefret eder oldum artık "Allahım Kahhar adınla kahretye" diyenleri duymaktan

beddua ile dua ile olmuyor Allah kim çalışırsa ona veriyor gücü

en iyi yapıacak şey eğitim başka bişi değil

ama arap halkını ne kadar eğitebilirsin o da muamma

en son zeytindalı operasyonunda bizi nasıl kınadıklarınıda çok iyi hatırlıyorum

osmanlıyı nasıl sırtından vurduklarınıda o yüzden çokta umursadığım söylenmez

yanlışsam Allah affeylesin

• Hava savunması olan biryere roketle saldırmak nasıl bir saçmalıktır. 130 roket atmışlar 1 tanesi vurmuş galiba.

Şimdi israil bu kozu kullanıp dünyaya dahada haklı gözükecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenbalx -- 12 Mayıs 2021; 9:11:16 >
  • Çok garip.

İsrail'de iktidar devrilmek üzereydi. Merkez partiler Arap partisinin desteği ile iktidarı alacaklardı. Netanyahu gidiyordu.

Hamas ilk kez ciddi tepki alıyordu zira tamamen İslami bir diktatörlüğe dökmüştü işi. Filistin'e ise artık seçim yapılsın baskısı başlamıştı.

Arap partisinin merkeze desteği ile laiklik yükselecek Hamas ve Netanyahu kaybedenler olacaktı.

Hoop bu olaylar başladı. Bakalım ne olacak. Umarım aklıselim galip gelir. Yoksa olan Filistinlilere olacak.

• Bu Arapların hiç kafası çalışmıyor , tam İsrail’in istediği oldu . Sivil hedefleri vuruldu . Şimdi istediği gibi savunma yapıyorum adı altında katliam yapabilir.
    Bu tip örgütler de sırf destekçi bulabilmek için yangına körükle gidiyorlar

• AŞIRI DİNCİ HAMAS ÖRGÜTÜ ESKİDEN ÇOK DUYARDIK BUNU TV DE

• OnurFB1453 kullanıcısına yanıt
    Eşeklerle gelen kervanlar satıyor

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Filistinin askeri hedefleri tespit edip, vurabilecek donanımı yok diye anladım ben. O yüzden rastgele ateşliyor.

Gazze de zaten küçücük bir yer ve israil istihbaratı çok iyi. Sivillerden ayrı bir yer zaten olmadığı gibi olsa bile anında tespit edilip vurulacak. Onlar da sivil yerlere saklanıyorlar, israil de oraları vuruyor

Ben böyle anladım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Forum1th

Bu İsrail'in Demir kubbe denen hava savunma sistemi çok iyi bir şey değil miydi, ben mi yanlış biliyor/hatırlıyorum? Filistin füzeleri nasıl şehire ulaşabilmiş yani, zaten küçücük bir yer orası.

Oran orantı hocam 130 civarı füzeden yaklaşık 3-4 tanesi şehire düştü.%95 in üzerinde başarı demek buda. Sistem başarılı ama her şeyde olduğu gibi bununda bir limiti var. Her şeyi engelleyemezsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2BDFFB04D

allah bu kini yaratan israil i helak etsin

Sizin filistin de zaten sütten çıkmış kasık dimi

• kenbalx K kullanıcısına yanıt

Roketler illa biryeri vuracak diye birşey yok.Füze sesi psikolojik savaş içinde kullanıyorlar.

• KISKANIYORLAR K kullanıcısına yanıt

Hiç iyi bi şey yapmıyorlar. Bu attıkları roketler karşı taraf için meşru müdafa hakkı doğuruyor.

Bu ahmakların elinde roketten başka bi şey yok , ama karşı tarafta her türlü silah sistemi var...

Savaşta orantılı güç kullanımı diye bir standart da olmadığından bu ahmak hamasın attığı kızkaçıran tarzındaki rokete karşılık karşı taraf gidip roketin atıldığı yere lazer güdümlü bomba atıyor...

Sonuç hamasın attığı roket Iron Dome tarafından bloke ediliyor ya da meskun mahal dışına düşüyor, buna karşı misilleme yapan israil in attığı bomba roketin ateşlendiği sokağı evi vs dümdüz ediyor... Sonra vayyyy siviller öldü...

• NuTeRX kullanıcısına yanıt

Merdiven altı yaptıkları füzelerin herhangi bir güdüm ya da hedefleme sistemi yok. Göz-Gez-Arpacık misali basit usul bir hedefleme yapıyorlar ama çoğu roket lançerden çıktıktan sonra da düz bir yol izlemiyor kızkaçıran torpili misali nereye gideceği bile belli değil...

Sivil yerleşim yerleri içerisinden ateşledikleri içinde, buranın koordinatı Iron Dome tarafından tespit edilip karşı ateşle bu bölge bombalanıyor. Sivil kayıpların sebebi de bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: hazarcep

Sizin filistin de zaten sütten çıkmış kasık dimi

Alıntıları Göster

" sizin filistin "

Şu söz ne kadar rahatsız edeci ya.

Tamam anladık. Islam inancın yok. Olabilir. Kendi kararın kimse karışamaz. Arap ları da sevmiyorsun. Anladık. Filistin lileri suçlayarak sanki bunların müsebbibi onlar gibi düşündüğüne göre ordaki zalimliği anlayamıyorsun. Tamam. Onu da anlayalım hadi.

Hepsini geçtim. Sadece şu soruyu soruyorum. Cevabı bende yok.

Sizdeki bu yahudi seviciliği neden? Nerden geliyor? Bu sevdanın altyapısı nedir?

• İsrail yapması gerekeni yapıyor.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.