Şimdi Ara

Halojen Ampul Tasarrufu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
753
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar. Evimin salonunu çevreleyen gömülü spot girişleri var. 50W halojen ampuller takarak salonu aydınlatıyorum. Problemim bu ampullerin 3-4 ayda bozulması. Sürekli değiştirmek istemiyorum.

Bu alanlara daha sağlam lambalar takılabilir mi?

Bunlar çok enerji harcıyor mu?

Son olarakta alternatif olarak ne önerirsiniz? Prizle çalışacak evin köşelerinden ışık verecek başka ne sistemler kurabilirim?

• 1000 watt / saat elektrik tüketimi 1 liradır. Buna göre hesap edin.

Bu hesaptan ; 500 watt elektrik 50 kuruş
    50 watt elektrik 5 kuruş yapar.

Yani 50 watt ampül 1 saat yansa 5 kuruş elektrik yakar. Hızlı bozulmasının sebebi kaliteden kaynaklı olabilir. Osram gibi markalar bozulmaz. Aslında bozulmaz değil hepsi bozulur çünkü o şekilde üretiliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tüketim der ve ilginizi çekerse şunu aratmanızı önerir, giderim;
    117 yıldır yanan ampul
  • led spot lambalarla değiştirebilirsin. daha az enerji harcarlar.

• Halojen ampülleri hiç vakit kaybetmeden LED spotlar ile değiştirmenizi tavsiye ederim. Kaç adet spot olduğunu ve günde ortalama kaç saat kullanıldığını yazarsanız faturaya yansımasını hesaplayabilirim.

Örneğin 6 adet 50 watt spot günde ortalama 5 saat kullanılırsa aylık faturaya yansıyan tutar 36 TL. LED spotlar ile bu değer yaklaşık olarak aynı aydınlatma için 8 TL. Yılda 336 TL tasarruf edersiniz. Daha 1 yıl geçmeden spotların parasını amorti edersiniz. Ayrıca LED ampullerin ömrü halojen kere göre çok daha uzun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: efiksis

Halojen ampülleri hiç vakit kaybetmeden LED spotlar ile değiştirmenizi tavsiye ederim. Kaç adet spot olduğunu ve günde ortalama kaç saat kullanıldığını yazarsanız faturaya yansımasını hesaplayabilirim.

Örneğin 6 adet 50 watt spot günde ortalama 5 saat kullanılırsa aylık faturaya yansıyan tutar 36 TL. LED spotlar ile bu değer yaklaşık olarak aynı aydınlatma için 8 TL. Yılda 336 TL tasarruf edersiniz. Daha 1 yıl geçmeden spotların parasını amorti edersiniz. Ayrıca LED ampullerin ömrü halojen kere göre çok daha uzun.

Gerçekten çok fazla enerji harcıyormuş, çok şaşırdım. Sağlam kaldığı zamanlarda 11 tane aktif lamba kullanıyordum.

Halojen Ampul Tasarrufu
    Halojen Ampul Tasarrufu

Kullandığım ürünler bunlardı hocam. Uçlarında iki dişi takıp kullanıyordum. Yerlerine alternatif LED spot önerir misiniz? ürün bilgim olmadığından çok emin olamadım.

• Zendo kullanıcısına yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efiksis -- 20 Ocak 2021; 20:42:17 >

• Halojen Ampul Tasarrufu

tragolusu trafosuz mr16 spotları ve duylarını söküp atacaksınız.

gu10 duy ve düzgün markalı gu10 spot kullanacaksınız.Halojen Ampul Tasarrufu 

• hocam bunlarla uğraşacağına 25 30 liralık CATA led bant armatür alsana 36w lık 5 tane diz altında ameliyat yaparsın valla

• sething S kullanıcısına yanıt

hocam selamlar. ben şimdi halojen duyları söküp kablolara gu10 duylarını bağlarsam sorun çözülecek mi? Trafo motor felan takmaya gerek yok değil mi?

Şuanda kullanmış olduğunuz mr16(g5.3) duyların da tasarrufluları var illa gu10 kullanmanız şart değil.

Ekstra trafo veya motor lazım değil, direk 220v ile çalışıyor halojen gibi, o tarz led lambaların içinde kendi küçük trafosu var zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi limbesh -- 29 Ocak 2022; 1:30:6 >

Aynen oyle.

Ha gider merdiven alti gu10 duy trafo kakalayan birini uzmqn sanip isi berbat edersen onu bilmem.

Gu10

Duzgun marka led ampul

Saglam montaj

Bes of best..😃

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.