Şimdi Ara

HALO THE MASTER CHİEF COLLECTİON (Ana Konu) (39. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
776
Cevap
11
Favori
31.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
Giriş

oyunda resume kısmına basınca ana menüye atıyor patchden sonra bozuldu herhalde... Nasıl kaldığım yerden devam edebilirim select mission desem o görev bitince diğerini takip eder mi?

• MCC'yi Series X'e indiriyorum şu sn fakat kronolojik sıraya göre mi hikaye sırasına göre mi oynanasam bilemedim. Sizde hangi sırayla oynamayalım, sıra sıra oyunları yazabilir misiz? Ayrıca Halo 5 hariç MCC dışında indirmem gereken bir şey var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iPlay

MCC'yi Series X'e indiriyorum şu sn fakat kronolojik sıraya göre mi hikaye sırasına göre mi oynanasam bilemedim. Sizde hangi sırayla oynamayalım, sıra sıra oyunları yazabilir misiz? Ayrıca Halo 5 hariç MCC dışında indirmem gereken bir şey var mı?

Halo 5 dışında indirmen gereken bir oyun yok MCC'den sonra.

Oyunların kendi sırasına göre oynamanı tavsiye ederim.

Halo 1-2-3-Reach-4-5, ben seriyi defalarca oynamış biri olarak tekrar başladığım zaman hep bu sıraya göre gittim. Arada birde 3'den sonra Odst var ama o yan hikaye onu oynamasan da olur. Kötü oyun olduğundan değil çok iyi bir oyun ama bu kadar oyunu ard arda oynarken onu gözardı edebilirsin öbür türlü çok fazla oyun birikmiş olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spartan 117 -- 15 Nisan 2021; 12:2:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spartan 117

Halo 5 dışında indirmen gereken bir oyun yok MCC'den sonra.

Oyunların kendi sırasına göre oynamanı tavsiye ederim.

Halo 1-2-3-Reach-4-5, ben seriyi defalarca oynamış biri olarak tekrar başladığım zaman hep bu sıraya göre gittim. Arada birde 3'den sonra Odst var ama o yan hikaye onu oynamasan da olur. Kötü oyun olduğundan değil çok iyi bir oyun ama bu kadar oyunu ard arda oynarken onu gözardı edebilirsin öbür türlü çok fazla oyun birikmiş olur.

Alıntıları Göster

Halo 5'i de bi pc'ye getirmediler.

Seneler sonra gidip series S aldımda oynayabildim  

• Arkadaşlar halo master chief collection indirdim fakat dil Çince Japonca gibi bişey, niye böyle anlamadım, nasıl İngilizce yapcaz bunu

• Hocam ben de bir arkadaşın tavsiyesiyle şu şekilde yaptım. Ben de Almanca çıkmıştı oyunun menüsü. Google çeviri programı kurup telefon kamerasıyla menu yazılarını Türkçeye çevirip oradan ayarları bulup yapmıştım. Biraz uğraşmak gerekiyor. Bunu düzeltmeleri gerekiyor saçma bir olay aslında.

• Dil sorunu yaşayan arkadaşlar için aşağıya video bırakıyorum. Videodaki aynı sekmeleri takip ederseniz sorunu çözebilirsiniz.

• Halo Community Playdate | Halo: The Master Chief Collection

• Hangisinden başlamak gerekiyor hikaye için?

• Dizilime göre başlayabilirsin.. bu şekilde ilerleyebilirsin çünkü REACH - CE öncesini anlatıyor.

• Hayatımda ilk defa Halo oynadım. Onda da doğrudan Multiplayer'a giriş yaptım. Ancak 50-60 dakika kadar oynamama rağmen ya hiç kimseyi vuramadım ya da şansına bir miktar puan alabildim. FPS oyunlarını da çok severim ve diğer multiplayerlarda böyle başarısız değilimdir. Haloda neden bu kadar kötü başlangıç yaptığım konusunda bir fikriniz var mı? Arena multiplayer havasını çok severim aslında ama nedense oyunu oynamayı beceremedim :) Multiplayer için tavsiyeleriniz var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hEro_ -- 3 Ağustos 2021; 12:51:54 >
  • Hocam bende geçen hafta başladım. Bazen çok iyi oynuyorum bazen leş ama genel olarak rakipler çok eski oyuncular oyunun her şeyini ezberlemiş kişiler bunlarla baş etmek zor. Bire birde ben daha fazla rakibe sıkıyorum ama adamın elindeki silah çok güçlü 2 atışta alıyor. Ben de silah nasıl gelişiyor gibi bir rehber arıyorum ama bulamadım.

@hEro_

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 19karabulut07 -- 3 Ağustos 2021; 12:56:57 >
  • 19karabulut07 kullanıcısına yanıt

Hmmm anladım, tabi 10 sene arkadan gelince geride kalmışız :) Oyunun eşleştirme ayarlarını inceledim ama 'acemileri acemilerle eşleştir" gibi bir seçenek bulamadım.

Dediğiniz gibi bir rehber bulup okumak şart ya da boşverip yeni gelecek oyunla sıfırdan başlamak da bir seçenek.

• Lithium kullanıcısına yanıt

bu sıralama oyun hikayesi olarak en doğru olanı

• Oyunun resmi desteği sona eriyor bundan sonra güncelleme almayacakmış.

• Avrupada bir türlü tutmadı şu oyun. Usa serverları dışında user yok. Orda da en az 150ms ping var, ve alayı senelerdir beraber oynayan, mikrofonla birbirine non stop komut veren kanser clanlar. Böyle lobi denk gelince çıkmak istiyorsun doğal olarak ama çıkınca da oyun sana 10 - 20 dakika ban atıyor sanki sıralamalı maçtaymışsın gibi. Vasat 343 zihniyeti işte ; Oyunu sadece clanca oynanabilen, casual karşıtı, tamamen e-sport odaklı bir hale soktular. Sonra neden yeni oyuncu çekmiyor derler.

Infinite desen mobil oyunu andırıyor. Herşeye gereksizce rengarenk efektler koymuşlar. Ateş ettiğin rakip pre-alpha karakter modeli gibi tamamen renkten ibaret çöp adama dönüyor.

Oyunun çıkışında olması gereken içerikleri 343 uzun aralıklarla adeta kırıntıyla besler gibi getiriyor. Daha garibi de serinin en eski hayranları bile buna wow diyor. Nabza göre şerbet işte, demekki bu kitlenin varlığı kalite talep edenlerden fazla.

• 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.