Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

HALO THE MASTER CHİEF COLLECTİON (Ana Konu)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
639
Cevap
9
Favori
20.480
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> Xbox >> FPS >> HALO THE MASTER CHİEF COLLECTİON (Ana Konu)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    8196 Mesaj
    EFSANE YENİDEN GELİYOR!!!

Halo: Master Chief Collection, Xbox One İçin Duyuruldu

Microsoft cephesinin en önemli serilerinden Halo'yu Halo 5: Guardians adıyla yeni nesilde göreceğiz. Ancak bunun öncesinde serinin bütün oyunları Xbox One yolcusu oluyor.

Daha önce söylentilerde duyduğumuz Halo: Master Chief Collection, Xbox One için duyuruldu. 11 Kasım'da 59.99 dolardan satışa sunulacak olan Master Chief Collection'da Halo serisinin ilk dört oyunu 1080p / 60 FPS detaylarıyla bulunacak. Altı ikonik Halo 2 haritasının yeni sürümlerini içerecek olan pakette sonbahar döneminde yapılacak olan Halo 5: Guardians betasına erişim hakkı ve dijital dizi serisi Halo Nightfall da yerini alacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wNchstR -- 21 Ekim 2014; 23:37:28 >

|
    |

χвσχLινє & ρѕη | wN6hstR

Eksiğiz varsa alın, fazlanız varsa dağıtın..

• Sony bir yıl önce çıkmış Last of Us'ı en ufak içerik eklemeden sadece grafikleri rötuşlayarak PS4'e çıkardı ve 60 dolardan sattı aynı oyunu.

Halo MCC'de 3 tane Halo oyunu grafiksel rötuşlarla geliştirilip 1080p@60 hale getirildi. Bir Halo oyunu sıfırdan yapıldı, multiplayer haritaları dâhil yeni nesil bir oyun haline getirildi. 4 oyunun da multiplayerı ayrı ayrı kendi altyapılarıyla oyunda bulunacak toplamda 100'den fazla eşsiz multiplayer haritasından bahsediyoruz. Ayrıca Halo 5 Guardians'ın betası da pakete dâhil. Ve bu paket de Last of Us Remastered gibi 60 dolar. Halo MCC abartılıyor öyle mi? Bunu diyen zaten Halo'cu olamaz da, üstüne bir de trolldür bence. Bu paketin ederi 100 dolardır en az çıkan diğer remakelere bakarsak, abartıldığını düşünen varsa düşüncesini zaten paylaştı, artık parazit yapmasına gerek yok, almaz olur biter.

HALO COMBAT EVOLVED benim için özeldir özellikle Silent Cartographer bölümü vardı PC dergisi zamanında HALO 1'nin demosu olarak o bölümü vermişti. Uzun süren bir demoydu. Oynadığım ilk FPS oldu, ilk göz ağrım o olunca diğer FPSleri de hep onla kıyasladım. Atmosferi çok özel, müzikleri çok orijinal, mekanlar, araçlar, Master Chief'in gizemli hali, Cortana, Elite'ler... HALO 2 for Windows Vista satın aldığım ilk kutulu oyun oldu.
    Eğer söylenti doğruysa ilk HALO aslında Apple'ın Mac'i için geliştiriliyormuş ve Steve Jobs oyun hakkında çok cool bir oyun diye açıklama yapmış. Sonra Microsoft parayı basıp Bungie'yi bünyesine katmış ve oyunu Xbox'a özel kılmış.
    İlk Halo'nun değerini anlayabilmek için zamanında oynamanız gerekiyordu ama şundan emin olun elinizdeki oyun başucu eseri.
    Microsoft'un da bana sorarsanız şirket olarak çok üzerine titrediğini bir oyun, onların göz bebeği olan bir seri... Windows'daki kişisel asistanın adını Cortana koyması ve oyundaki yapay zekâ olan bu karakteri gerçeğe çevirmeyi amaçlaması, yeni tarayıcıya ilk önce Project Spartan demesi bunun göstergesi. Adamlar sanki oyunu geleceğe yönelik bir vizyon olarak görüyorlar. HALO daha menüye girdiğiniz andan itibaren sunduğu atmosferle çok fütüristtik bir havaya sahip.
    Hala dahi çıkan FPS'leri hep HALO'yla kıyaslıyorum.

Kasım gibi One almayı düşünüyorum. Konsolla beraber sadece Halo Collection ve Horizon 2'yi alsam bile ki öyle yapacağım sanırım, aylarca başka oyuna gerek kalmayacak resmen. Her ay 2 beleş oyun da var zaten.

Microsoft sağolsun sürekli online oyunlara ağırlık veriyor da, yeri gelince tek oyun bile yıllarca oynanıyor. Bunun en büyük 2 örneği de Halo 3 ve Gears of War 3. Bu paket ve Halo 5 de onlar gibi olacak, eminim. Bazıları piksel sayarken, bazıları da çatır çatır oyununu oynayacak..

Halo hastası ( 4 faciası hariç ) olarak çok büyük hüsrana uğradım açıkçası;

* Lag almış başını gitmiş
    * Hitmarker lar düzgün çalışmıyor, headshot atıyorsun ama shield'de gram düşme yok.
    * Ranked giriyorsun onda bile kişi sayısını eşitleyemiyor, 5vs4 - 4vs3 saçmalığı söz konusu olunca maça 10-0 yenik başlıyorsun
    * Party kurup giriyorsun, 2. maç bakıyorsun takım arkadaşın karşıda
    * Delisi olduğum müziklerinden herhangi bir ayar yapamadığımızdan ve arka planda bangır bangır çaldığından dolayı gına geldi.

Yahu bu '' 343 '' çok büyük boka saplanmış durumda, oyun çıkalı kaç hafta oldu yayınladıkları patchler oyun bulma hızını birazcık daha serileştirmekten başka birşeye yaramadı.
    O kadar E3 te duyurular, lansmanlar sadece bunun içinmiydi. Arkasında bir de koca Microsoft var. Halo 4 te kazığın kralını yemiştim demek ki hala akıllanamamışım, söz konusu Halo olunca akıllanamayacağım gibi de gözüküyor. Nerede 3 ün ve Reach'in stabilitesi...

Ulan herşey hazır, alt tarafı grafikleri yenileyip optimizasyon sağladınız be öküzler, Bungie'nin boku bile olamaz ''343'' gibi dallama bir firma.

Bakalım Halo:5 Guardians ta bizi ne gibi hayal kırıklıkları, ne gibi balon lansmanlar, reklamlar bizi bekliyor.

Güzel bi paketmiş biz de aynısını Uncharted için bekliyoruz

• Kurmay Yarbay
    8196 Mesaj
    Serinin en beğendiğim oyunuydu, günlerce oynamışımdır. Merakla bekliyorum
    |
    |

χвσχLινє & ρѕη | wN6hstR

• Binbaşı
    1463 Mesaj
    X360'a da gelseydi keşke

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    |
    |
    halo 5 gecikicek ama değer resmi duyuruyu bekliyorum
    |
    |

Xbox Live : fenercag
    PSN : TachyonKnight
    3DS FC : 1650-4437-7706(Ekleyen Pm Atsın)

• Yarbay
    8366 Mesaj
    Halo 5'den daha güzel haber olur benim için eğer duyurulursa.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Gerek single gerek multiplayer benim adıma serinin en başarılı oyunudur.

Xbox da online oynamak için çektiğim çileleri ben bilirim. Efsane oyun. Teknik anlamda umarım hakettiğini alır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yarbay
    2602 Mesaj
    http://www.gamezone.com/news/2014/02/13/breaking-voice-of-master-chief-confirms-halo-2-anniversary-says-halo-5-won-t-release-this-year

“I think you may be ahead of yourself on Halo 5,” Downes said. “I wouldn’t expect anything until 2015. What you can look forward to this year is an anniversary edition of Halo 2.”
    |
    |
    Steve Downes, Halo 2 Anniversary'i Onayladı

Microsoft her ne kadar Halo 2: Anniversary'i inkar etse de Master Chief'in seslendirme sanatçısı olan Steve Downes'ın açıklamaları bu oyunun varlığının artık inkar edilemecek duruma geldiğini gösteriyor. Downes'ın açıklaması şu şekilde:

"Sanırım kendinizi Halo 5 için hazırlıyorsunuz. Ben olsam 2015 yılına kadar bir şey beklemezdim. Bu yıl beklemeniz gereken şey Halo 2'nin Anniversary sürümüdür."

Microsoft'un bu planını ısrarla açıklamamak istemesi anlaşılabilir, ama Halo 2: Anniversary'nin artık inkar edilecek bir hali kalmadı.
    |
    |

χвσχLινє & ρѕη | wN6hstR

• Yarbay
    8366 Mesaj
    Micro hem E3'de hem de ayrıca başka bir yerde Halo 5'in 2014'de geleceğini resmi ağızdan açıklamıştı ondan da vazgeçtiler 2015 diyolar kimler yönetiyor yav bu şirketi hiçbir dedikleri doğru çıkmıyor credibility sıfır anasını satayım.

quote:

Orijinalden alıntı: F355 Challenge

Micro hem E3'de hem de ayrıca başka bir yerde Halo 5'in 2014'de geleceğini resmi ağızdan açıklamıştı ondan da vazgeçtiler 2015 diyolar kimler yönetiyor yav bu şirketi hiçbir dedikleri doğru çıkmıyor credibility sıfır anasını satayım.

Hiçbir zaman Halo 5 demediler hacı sadece 2014'de Halo oyununuza kavuşacaksınız dediler..Hatta geçen hafta da aynı şeyi tekrar söylediler söylentilere yanıt olarak..
    |
    |
    quote:

İyide Halo 5 demediler ki mesela Halo'nın teaser'da bile beş yazmıyordu. Halo oyunun yolda olgunu lanse ettiler.
    |
    |

quote:

E3'te 'new Halo coming in 2014' falan yazıyordu hatta ondan sonra sequel mi olur prequel mi olur diye tartışmıştık nasıl hatırlamıyorsunuz Halo'cular Halo 2 Anniversary 'new Halo' mu?

http://www.youtube.com/watch?v=YFCjkqTRmwk

Al hacı Halo 5 filan yazmıyor..Sadece 2014 yazıyor ki bu Live Action serirsinin trailer'ı bile olabilir..Herkes Halo 5 olarak yorumladı ama hiçbirzaman resmi olarak Halo 5 bu sene gelecek demedi kimse..

Aha bu da resmi açıklama:

Rob Semsey @RobSemsey
    Follow
    Rest assured your next Halo journey WILL begin in 2014. #staycalm
    |
    |

• Yarbay
    2602 Mesaj
    |
    |
    Microsoft, Halo 2 Anniversary İçin Teaser Çalışmalarına Başladı

Hatırlarsanız bu senenin başında 'ntkrnl' nickli NeoGaf kullanıcısı geniş bir Microsoft sızıntısı gerçekleştirmişti. ntkrnl'ın listesinde yer alan birçok madde şimdiye kadar gerçek olmuştu. Bu listede Halo 2 Anniversary de yerini alıyordu. Görünüşe göre bu maddeye de önümüzdeki hafta itibariyle olumlu bir işaret atacağız.

Xbox'ın Meksika ayağı, resmi Twitter adresi üzerinden Halo 2 Anniversary adına bazı Teaser çalışmalarına başladı. Ekip, yayınladığı görsellerle E3 2003 ve E3 2004'ü hatırlatıyor, Halo 2 duyurusuna değiniyor. Microsoft'un E3 konferansı 9 Haziran tarihinde, 19:30'da başlayacak. Muhtemelen Halo 2 Anniversary de orada yerini alacak.

Bsc
    |
    |

χвσχLινє & ρѕη | wN6hstR

• Yarbay
    2602 Mesaj
    Joe Staten'da Bungie'den ayrılıp Microsoft'a geri döndüğüne göre şu anın tekrar yaşanmaması için hiçbir neden yok ..Sadece Peter reisin yerine Phil Spencer olacak..Bonnie Ross'dan nefret ediyorum sahneye o çıkmaz umarım..

http://www.youtube.com/watch?v=b1AOHoyDFuA

Son 5 gün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spartan 117 -- 4 Haziran 2014; 14:12:02 >
    |
    |
    tek başına konsol sattıracak nadir oyunlardan
    The Witcher 3 [Metacritic: 93] - The Witcher 2 [Metacritic: 88] - Red Dead Redemption 2 [Metacritic: 97] - Dark Souls [Metacritic: 89] - God of War [Metacritic: 94] - The Last of Us [Metacritic: 95] - Bloodborne [Metacritic: 92] - Mass Effect 2 [Metacritic: 96] - Fallout New Vegas [Metacritic: 84] - TES V: Skyrim [Metacritic: 94]
    Guns n' Roses - Iron Maiden - Led Zeppelin - Deep Purple
  • Yarbay
    6591 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: dragonbornx

tek başına konsol sattıracak nadir oyunlardan

O kadar da değil ama güzel oyun,bence 1 den iyiydi,ı zaman grafikleri hasta olmuştum,silahı zoom yapıyordum sağa sola oynatınca buğulu hafif blur filan oluyordu.

|
    |
    Konsollarda oynadığım ilk online tabanlı oyundur Halo 2. Kardeşim bile beraber bölünmüş ekranda hiç tanımadığınız insanlarla karşı beraber mücadele verdiğimiz anlar aklımda geldi de şimdi, yıllarca single oynadıktan sonra bir garip ruh haline bürünmüştük.

Xlink Kai sağolsun...
    |
    |

"Her şey güzel olacak"
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
e-ticaret
son dakika
üniversite
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
google reklamları
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,490
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.