Şimdi Ara

Haftasonu EFT nasıl ol(m)uyor? (Yeni mağduriyet kapısı olabilir)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
14.885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Noterler açık fakat bankalar kapalı. Haftasonu araç sattınız diyelim.
    Hesabınızda görmediğiniz EFT görüntüsüne güveniyor musunuz?

Ek: Konunun önemi üzerine başlığı güncelledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alphace -- 19 Nisan 2019; 11:28:52 >

• Haftasonu Eft olmaz ama havale anında hesaba düşer.

Fakat şöyle bir durum var aracı sattığınız kişi ile aynı bankayı kullaniyorsanız size yapacağı tutar maksimum 10 dakika içinde hesabına düşer hafta sonu olmasına rağmen.

Bir şeye daha dikkat çekmek istiyorum , lütfen parayı hesabınızda görmeden devir teslim yapmayın bazı dolandırıcılar cuma günü son saatlerini bekleyip Eft saatinin geçmesini bekliyor.

Yoksa ağzınızın tadı kaçar.

Allah herkese helal ticaret nasip etsin kandilinizde mübarek olsun
    Devlet, vatandaşı için vardır. Bu alım satım işlerinde de sıkıntı olduğu biliniyor. Ne güzel hafta sonu noter açmışsın, bunun üzerine para işine noteri ekle, olay bitsin.
    Alıcı parayı banka üzerinden notere aktarır, noterde satış sözleşmesi sistemden yapılınca para satıcı aktarılır.
    Yok sahta para, yok satıcı farklı-para gönderilen kişi farklı, yok parayı poşette getirirken kap-kaca uğradım derdi biter. Vatandaşın işi kolaylaşır.
    Cumartesi günü eft tarihini pazartesi olarak girilir. Aracı alırsınız adam evine gitmeden mobil yada pc üzerinde n eft yi kendiniz iptal edebilirsiniz.

Haftasonu araç alacaksanız mutlaka her iki tarafta aynı bankayı kullanmalı ki anında havale yapılabilsin.

Haftasonu eft çekseniz kesinlikle karşı tarafın hesabına gitmez ancak pazartesi günü geçer ki bu da çok büyük bir risktir. Haftasonu dekont falan alamazsınız çünkü para karşıya gitmedi
  • dekont varsa problem olmaz p.tesi 8.30a hesaba düşer.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MKVll

dekont varsa problem olmaz p.tesi 8.30a hesaba düşer.
    lakin eft talimatları iptal edilebiliyor diye biliyorum , dekont ' da olsa bir işe yaramaz .
  • İleri tarihli eft iptal edilemiyor mu? Yani aracı aldık, eft talimatı verdik ama sonradan iptal ettik durumu olmuyor mu?
  • Kesinlikle güvenmeyin eft iptal edilebilir 1 dk bir işlem

Parayı hesabınıza görmeden araç satışını vermeyin yoksa kazıklanırsınız
  • o zaman hiç risk almaya gerek yok, 1 gün beklemek en garantisi.

• Bu noterler hafta sonu açık ama araç satışı bu yönden sıkıntılı. Her türlü suistimale açık...

Ben olsam noterlerin parayı bloke edebildiği(vs.) duruma kadar hafta sonu araç satışına bulaşmazdım.

• Haftasonu Eft olmaz ama havale anında hesaba düşer.

Fakat şöyle bir durum var aracı sattığınız kişi ile aynı bankayı kullaniyorsanız size yapacağı tutar maksimum 10 dakika içinde hesabına düşer hafta sonu olmasına rağmen.

Bir şeye daha dikkat çekmek istiyorum , lütfen parayı hesabınızda görmeden devir teslim yapmayın bazı dolandırıcılar cuma günü son saatlerini bekleyip Eft saatinin geçmesini bekliyor.

Yoksa ağzınızın tadı kaçar.

Allah herkese helal ticaret nasip etsin kandilinizde mübarek olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sıkıntılı bir durum bankacıya danışmalısınız

• Haftasonu EFT yapamazsınız ancak en erken pazartesi 9-9:30 arası için talimat verirsiniz. Para hesabınızdan düşmez, işlem gerçekleşmeden önce de iptal edilebilir.
    EFT talimatının bir bağlayıcılığı yoktur, buna güvenip araç - mal alım satımı yapılmaz.
  • EFT işlemi talimatın verildiği gün mesai başlayana kadar iptal edilebilir. Misal ben her ayın 1ine kira için talimat veriyorum (otomatik talimat değil), bazen verdim mi diye kontrol etmeye açtığımda iptal et seçeneği aktif oluyor.

En garantili yol satıcıdan (veya alıcıdan) aynı bankada vadesiz hesap ve internet bankacılığı açması rica edilir (maliyeti yok), noterde havale yapılır, para anında hesaba geçer (eft sistem yoğunluğuna göre genelde 5-10 dakika ama bazen yarım saatten fazla sürebiliyor), satıcı da parayı hesapta gördükten sonra imzayı atar.
  • Haftasonu EFT artık yapılabiliyor:

https://www.fibabanka.com.tr/bireysel/bankacilik-hizmetleri/nobetci-transfer.aspx

• Devlet, vatandaşı için vardır. Bu alım satım işlerinde de sıkıntı olduğu biliniyor. Ne güzel hafta sonu noter açmışsın, bunun üzerine para işine noteri ekle, olay bitsin.
    Alıcı parayı banka üzerinden notere aktarır, noterde satış sözleşmesi sistemden yapılınca para satıcı aktarılır.
    Yok sahta para, yok satıcı farklı-para gönderilen kişi farklı, yok parayı poşette getirirken kap-kaca uğradım derdi biter. Vatandaşın işi kolaylaşır.
  • Hafta sonu EFT olmaz.hafta sonu satışlarını daha önceden planlayıp aynı banka üzerinden veya nakit olarak yapin

• idemo kullanıcısına yanıt
    Cumartesi günü eft tarihini pazartesi olarak girilir. Aracı alırsınız adam evine gitmeden mobil yada pc üzerinde n eft yi kendiniz iptal edebilirsiniz.

Haftasonu araç alacaksanız mutlaka her iki tarafta aynı bankayı kullanmalı ki anında havale yapılabilsin.

Haftasonu eft çekseniz kesinlikle karşı tarafın hesabına gitmez ancak pazartesi günü geçer ki bu da çok büyük bir risktir. Haftasonu dekont falan alamazsınız çünkü para karşıya gitmedi

• Birkaç bankada başladı haftasonu eft ama tüm bankalarda olmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: idemo

Devlet, vatandaşı için vardır. Bu alım satım işlerinde de sıkıntı olduğu biliniyor. Ne güzel hafta sonu noter açmışsın, bunun üzerine para işine noteri ekle, olay bitsin.
    buna yoruma katılıyorum, bence devlet anlaşılan miktardaki parayı işlem tamamlanana tarafsız bir birime geçmesini sağlayıp, satış gerçekleştikten sonra satıcıya aktaran, satış gerçekleşmez ise parayı iade etmeyi sağlayan bir sistem yapmalı.

bir nevi emanet diye düşünmek lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: Anxiolytic

Haftasonu EFT artık yapılabiliyor:

https://www.fibabanka.com.tr/bireysel/bankacilik-hizmetleri/nobetci-transfer.aspx
    Her bankada değil,hala büyük çoğunluğunda yapılamıyor.
  • siz de arabanızı hafta sonu satmayın arkadaş. allahın günü mü bitti? nedir bu acele?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.