Şimdi Ara

Haftanın vergi artışı (ne olduğu belli değil ama olacaktır)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Maliye bakanlığından yeni müjdeler beklemekteyiz.

(Müjde geldikçe düzenlenecektir.)
    Haftanın vergi artışı (ne olduğu belli değil ama olacaktır)

Gelir vergisinde bir şeyler olmuş. Ne olduğu belli değil.https://www.gib.gov.tr/gelir-vergisi-tarifesi-2020 http://www.kamuajans.com/maaslar/calisanlar-icin-2020-yili-gelir-vergisi-vergi-dilimleri-ve-tarife-oranlari-h550014.html

Karpuzda da bir şeyler olmuş. İthalatına ek vergi getirmişler. Türkiye’ye ithal gelen karpuzun vergisi ton başına 75 dolardan 300 dolara çıkartılmış. Rekabeti engelleyeceği ve yerli üreticilerin fiyat artırmasına sebep olacağı söyleniyor.

Hakaret küfür etmeyelim, konu kilitlenmesin. Artık zevk almaya çalışıyoruz.)
    Ayrıca asılsız bilgileri de ekleyebiliriz.

Güncelleme: 29.05.2020 Cuma: Yeni trafik cezaları ile ilgili haberler yalandır: EGM sitesinden https://www.egm.gov.tr/29052020-tarihli-basin-aciklamasi
    29.05.2020
    Son günlerde sosyal medyada “hayırlı olsun yeni trafik cezaları” başlığı altında gerçek dışı bilgiler yer almakta ve paylaşılmaktadır.
    Trafik idari para ceza miktarlarına ilişkin güncellemeler; her yıl sonunda Hazine ve Maliye Bakanlığınca yayımlanan Vergi Usul Kanunu Genel Tebliğinde belirtilen yeniden değerleme oranı dikkate alınarak hesaplanmakta ve kamuoyuna gerekli bilgilendirmeler yapılarak 1 Ocak tarihinden geçerli olmak üzere uygulanmaktadır.
    Güncel trafik idari para cezası tutarlarınawww.trafik.gov.tr adresinden ulaşılabilmekte olup, sosyal medyada yer alan gerçeği yansıtmayan bilgi ve paylaşımlara itibar edilmemesi hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Konuyu bu hafta için açmıştım. Tarafsız olarak güncel tutabilecek bir arkadaş varsa devredebilirim.

Teyakkuzdayız!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alphace -- 29 Mayıs 2020; 15:19:29 >

• Eğitim Sağlık(emeklilik ve sgk) ve Diyanete bu kadar para aktarilirsa olacağı bu.
    Bunlar maliyenin kara delikleri

Kör yatırımlar bir geri dönüşü yok bu üç kurumun derhal özelleştirme çalışmalarına girisilmelidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-96DE7F07E -- 27 Mayıs 2020; 11:28:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gelir vergisi arttı

• Çalışana geçirdiler kanka.

Gelir vergisinden girdiler. Yarına ne çıkacak bakalım.

• hala vergi arttırarak zam yaparak kurtarabileceklerini sanıyorlar, tam aksine toplayabildikleri vergi azalıyor yine aynı şeyi tekrar ediyorlar. liyakatsizlik bunu gerektirir.
  • Dün gelir vergisi ve matrah arttırılmalı diye konu açmıştım,silinmişti,mesaj atanlar hatırlayacaktır.

Doğru karar.İkinci el araba alım satımada varlık vergisi gelmelidir.Şu an muge anlıyı izliyorum mardinde en fakir adamdan 500 bin dolar çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Malvolorne -- 27 Mayıs 2020; 12:8:53 >
  • Link var mı gelir vergisi artışı için?
  • İçine doğmuş arkadaşın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İAmSterdam06 -- 27 Mayıs 2020; 12:50:31 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Harcadığımızdan almakla uğraşmak istememişler. Daha maaşı almadan biz içinden alalım demişler.
    Çok pratik çözüm tebrikler.
    Allahtan benim maaş net üzerinden. Olan patrona olacak.

Bu artışla yılsonuna doğru enflasyonla ezilen bordroluların eline geçen maaşları da düşecek.

Bu başkanlık bir harika değil mi.

Daha durun yeni başladılar vergilere. Daha neler gelecek neler.

En büyük beklentim ikinci el araç alım satımına vergi getirmeleri. Emlakta olduğu gibi alıcıdan %2 satıcıdan %2.
    Gelmez demeyin altın alımına bile %1 vergi getirenlerden bahsediyoruz.

• Yılın güncellemesi
    Ayın güncellemesi
    Haftanın güncellemesi.

Bakalım yakında günün güncellemesi diye başlıklar açılacak bu trendle.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu adam ne zaman böyle açıklamalar yapsa dolar alıyorum sonun'da hep ben kar'lı çıkıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-96DE7F07E

Eğitim Sağlık(emeklilik ve sgk) ve Diyanete bu kadar para aktarilirsa olacağı bu.
    Bunlar maliyenin kara delikleri

Kör yatırımlar bir geri dönüşü yok bu üç kurumun derhal özelleştirme çalışmalarına girisilmelidir.
    Eğitimi özelleştirince sanki ekonomi düzelecekmiş gibi konuşuyorsunuz. Aksine faydadan çok zararı olacak. Eğitim özelleşince vergiler inecek mi sanıyorsun? Zar zor geçinen insanlar bir de okul parası ödeyecekler. Kamuda makam araçlarına bir düzenleme getirseler o bile bir devrim olur. Valilerin altındaki adamlar bile Audi'ye biniyor bu ülkede.

• Azor Ahai kullanıcısına yanıt
    Yahu ben bir çerçeve çiziyorum bunlar adım adım yapılması gereken şeyler 1 günde devrim gibi yapılmaz ama şöyle diyeyim yukarıda dediğim 3 hatta 4 sektöre giden paralara bütçelere bak buna göre ekonomik olarak ne derece önemli olduklarını görürsün.

Dediğin gibi makam araçlarına da düzelme gelmesi lazım ama benim dediğim buna aykırı değil ki.

• Salgın vergisi nasıl hala gelmedi ben onu merak ediyorum.
  • faydalı konu . Başlık güncel tutulabilirse iş yapar . Artık takipte zorlanıyorduk .
  • Malvolorne kullanıcısına yanıt
    yanlıs cozum..o devamlı artan vergılerı odeyenler mardin dekı kırolar degıl,kıt kanaat gecınmeye calısan bız vatandaslar..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.