Şimdi Ara

Haftalık Konsol Satısları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • gunluk haberlere bakmak icin vgchartz sitesini gezerken cok guzel ve guzel oldugu kadar bilgilendirici bir haber gordum sizinle paylasmak istedim..

adamlar dunyadaki haftalık konsol satıslarını gosteren bir yazı hazırlamıslar..bu yazıya gore:

Ds:390412

wii: 224511

psp:130474

ps2:101239

ps3:96156

xbox360:56753

haberde cok ayrıntılı yazılmıs bu bilgiler..ulke/bolge ayrımına gore..daha ayrıntılı bilgi almak isteyenlerhttp://www.vgchartz.com/news/news.php?id=488 a bakabilir..

yorum:

wii ve ds baska diyarlarda onlar hakkında konusulması bile sacma ama ps3 un xbox ı her bolgede gecmesi ve cok iyi bir satıs grafigi elde etmesi playstation ve sevenleri adına cok guzel bir haber..en son haberlerde ps3 satıslarının xbox ın kalesi sayılan kuzey amerikada xbox360 ı gectigini ogrenmistik bu durum agustosta da devam ediyor..ms nin fiyat indirim politikasından daha degisik seyler yapması gerekiyor bu durumun degismesi icin..cunku japonya ve avrupada insanlar xbox360 ve yapabildiklerinden habersiz gibi..

• quote:

Orjinalden alıntı: XxXsT
    cunku japonya ve avrupada insanlar xbox360 ve yapabildiklerinden habersiz gibi..

Evet bundan önce xbox360 alan 12 milyon habersiz insan gibi hocam biraz mantik dimi ama
  • ps3 un bombalari cikmaya baslayacak o yuzden ve de 100 dolar indiriminin amerikada etkisi var

xbox da da bir suskunluk donemi var

too human in ne olacagi belirsiz
  • sony ve nintendo malı götürmüş, microsoft nalları toplamış yine
  • quote:

Orjinalden alıntı: m4hs3r

quote:

Orjinalden alıntı: XxXsT
    cunku japonya ve avrupada insanlar xbox360 ve yapabildiklerinden habersiz gibi..

Evet bundan önce xbox360 alan 12 milyon habersiz insan gibi hocam biraz mantik dimi ama

yazdıgım yazıda ne gibi bi art niyet buldun bilmiyorum ama var olan verilere gore yorum yapmıstım..

avrupa da

ps3:36759

xbox360:18471

japonya da :

ps3:20545

xbox360:3277

fark var di mi?bu yuzden onu yazdım xbox ın daha iyi tanıtılması gerektigini dusunuyorum..her yazılanda da bi art niyet aranmaz ki :/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tholgar -- 9 Ağustos 2007; 20:30:00 >

• xxxst ayip ediyorsun art niyet aramiyorum sadece yaptigin yorumu elestirdim kirdiysam seni kusura bakma
  • @m4hs3r

hocam asıl ben ozur dilerim..boyle bir habere yorum yapmam gereksizdi yanlıs anlasılabilir ama yazının cok bos kalıcagını dusundum bir an ve boyle 2 satır bisiler yazıyım dedim..biriyle tartısmak ya da fanlık hic bana gore seyler degil..cunku 2 tarafında kazanacagı birsey yok..
  • vgchartz neden dikkate alınıyor anlamadım.Sony 6 milyon sattık deyince vgchartz geçerli bir site değil deniyordu.Ama takmam ben de bu satışları hiç.10a katlasın isterse.

Gerçekse de indirimine tkisi tabii ki.100 dolar az buz bir rakam değil....

JAM3Z,hayırdır merlininkazaninda tutunamayınca burada mı coşmaya başladın?Şutlanırsın gene merak etme.Senin amacını hala anlayabilmiş değilim....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi solidfb -- 9 Ağustos 2007; 20:50:18 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Jermaine723

JAM3Z,hayırdır merlininkazaninda tutunamayınca burada mı coşmaya başladın?Şutlanırsın gene merak etme.Senin amacını hala anlayabilmiş değilim....

merlininkazanı mı? ne demek istediğini anlamadım.
  • Yok boşver ya.Öyle bir şeyler duydum da onu dedim.Neyse devam et sen.Arkadaş bir şeyler paylaşmış,başlığı mahvolmasın.Gerçi ben muhabbetin nereye gideceğini tahmin ediyorum ama....
  • her duyduğuna inanma.
  • Liste her zaman ki gibi hiç şaşırmadım diyebilirim.
  • Xbox360'da oyunlar konusunda bu çeviklik varken PS3'ün 360'ı kısa vadede yakalaması imkansız.
  • Nintendo hız kesmiyor resmen aldı basını gidiyor hele Ds resmen bir rekora imza atma yolunda hızla devam ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The_Rahip -- 10 Ağustos 2007; 0:38:14 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: pitrat

ps3 un bombalari cikmaya baslayacak o yuzden ve de 100 dolar indiriminin amerikada etkisi var

xbox da da bir suskunluk donemi var

too human in ne olacagi belirsiz

bu bombalar hangileri imiş acaba bir söylesen...sakın bana killzone 2 deme bak...
  • O DEĞİLDE NE VAR BU DS DE ANLAMIYORUM?
  • +1000

quote:

Orjinalden alıntı: serhanuygur

O DEĞİLDE NE VAR BU DS DE ANLAMIYORUM?
  • Bu ds satmaz wii hiç satmaz çünkü nextgen değil diye konuşan tiplere tokat gibi bir cevap işte.Konsol satıcıları hala farklı-eğlenceli işlerin satacağını idrak edemediler.Onlar idrak edene kadarda nintendo malı götürür zaten.
  • Nintendo'nun başarısı inanılmaz yahu.Her zaman 1.Açıkçası oyun bakımından DS PSP'den üstün.Multimedya yönünden çok geri kalsa da.Wii de güzel fiyatı ve de sunduğu farklı deneyimle çok satıyor.Amerika'da stok sorunu varmış.Wii bulunmuyor yani.....
  • El konsolu beni kesmiyor abi.. PSP de var oynuyoruz da, yani bi PS3, X360 dan sorna fln çekilmiyor.

bi PES oynuyorum o kadar.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.