Şimdi Ara

Hafta Sonu Yüksek Ping Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 7 ay
  • Cevaplayan Üyeler 6
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 gün 2 saat 22 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 3
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Martin Linnes (5 mesaj) 2guyS (3 mesaj) 2022bakani (1 mesaj) sametsamet533 (1 mesaj) Hamikisi (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (5 mesaj) Mobil (1 mesaj) (6 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    184 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Merhabalar

Pazartesi'den Cuma'ya kadar pingim düşük, sonrasında Pazar akşamına kadar yüksek seyrediyor. Sizlerde de böyle mi?

|
    |
  • Binbaşı
    1993 Mesaj
    Millenicomun kapasitesi yetmiyordur jtter ve ping yukselir. Netspeed kullaniyorum hic oynamiyor ping 7/24 ayni.
    |
    |
  • Çavuş
    43 Mesaj
    Herkes çavuşta
  • Yarbay
    6499 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    nicktatör

|
    |
    2022bakani kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    6499 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    nicktatör

Millenicom'da omurga yok. Ve tam kapanmaya girdik, Millenicom aboneleri geçmiş olsun.

TürkNet'tin kendi omurgası var bu yuzden Turknet.
  • Teğmen
    184 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Türknet'ten buna geçtim. Müşteri hizmetleri, internet problemimi 2 günde çözebiliyordu ve sorun sürekli tekrarlıyordu. Dersler de online olunca insanı bezdiriyor.

|
    |
    nicktatör kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    6499 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    nicktatör

Keşke Turknet'i bırakmasaydınız. Millenicom da omurga olmadığı için, hep ping hız düşme yaşayacaksınız.
    |
    |
    2guyS kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    184 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Hocam siz Türknet'te problem yaşamayan şanslı insanlardansınız. İsterseniz ben yaşadığım problemi de açıklayayım, siz olsanız siz de bırakırdınız.

35 mbps hız vaadiyle geçtim, VDSL modem aldım. VDSL'e geçirin diye talep ettim, bir yanlışlık olmuş altyapınız desteklemiyor dediler. TT'den ucuz olduğu için geri dönüş yapmadım.

Ara ara internetimde kopmalar olmaya başladı. Sebebi port problemi olarak lanse edildi, bizden değil TT kaynaklı dendi. Sürekli çözüp çözüp bu problem tekrar etti. Ben sizin müşterinizsem benim hakkımı savunmanızı ve bana vaat ettiğiniz hizmeti sunmanızı beklerim. Eğer TT'den kaynaklıysa bile siz buna çözüm bulamıyorsanız bu sizin ayıbınızdır. Ben kalkıp da Türknet müşterisi olup TT ile muhatap olmak istemem.

En son 2020 Kasım ayında bir kere daha böyle bir kopma oldu, sınav haftama da 2 hafta kalmıştı sanırım. Başlarım yapacağınız işe deyip Millenicom'a geçtim hatta geçemedim, yapa profilinde olduğum için geçiş yapamadım. Müşteri numaramı veremediler, iptal edip Millenicom'a geçtim. Bir de kurulum ücreti ödemek zorunda kaldım. Yani bana her anlamda zarar oldular. Emin olun bu durumda siz de bırakırdınız.

|
    |

• Yarbay
    6499 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    nicktatör

Hocam alıcaksanız Türk Telekom, Turknet, Superonline alın. Bu firmaların omurga altyapıları vardır, sorun tamamen bundan kaynaklı.

Hayatımda Türknet kullanmadım. Ama geçmeyi düşünüyorum. 95 Liraya 75 mbps.

Daha önceden altyapı yoktu ve mecbur Türk Telekom almak zorunda kaldık, altyapı sahibi diye. Şuan sorunsuz VDSL 40 Mbps kullanıyorum 140 TL. Pingimde düşük, Türknete geçersem hız 70 olacak ve fiyat 95 olacak.

Geçeceğim gibi duruyor.
    |
    |
    2guyS kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    131 Mesaj

Millenicomdayım hızım 1 mbit bile düşmüyor. 94mbit alıyorum ping sabit frankfurt 45 ms.Dalgalanma yada jitter yok.
    |
    |
  • Yarbay
    6499 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    nicktatör

Şanslısınız.
    |
    |
    sametsamet533 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
vp satın al
valorant points
bankacılar
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,375
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.