Şimdi Ara

Gürültülü eksoz'u nereye şikayet edebilirim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
20.692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
Mesaj
 • Arkadaşlar şu eksoz'u açtırıp (hatta çivi vs. ile delenler var.) kafayı tırmalayan motor sesini nereye şikayet edebilirim? direk polis i arayıp plaka versem ilgilenirler mi? aynı olay köye gittiğimde de var orada jandarmayı arasam gelip ceza keserler mi? amacım ceza kesilmesi falan değil ama yoksa akıllanmayacak bunlar. • Valla kardeşim bu ülkede kanun kâğıt üzerinde, parayı veren düdüğü çalıyor. Mahallelinle birlik olup ver dilekçeni, olay olduğu sırada 155'e ihbar et. Bir mahalle derneğiniz varsa komşularınla mahallelinle konuş. İstanbul'da Bakırköy'de geçtiğimiz yıl o "egzoz sound"lu o... çocukları yüzünden üç kişi öldü, bir tanesi de benim komşum yaşadığım caddede geceyarısı kapısının önünde kaldırımda yürürken öldürüldü. Ben yine de şikayet edin derim, dilekçe yazın 155'e ihbar edin.

  Forumda da göreceğiniz gibi ülkemizde beyinsiz, mal oğlu maldan bol birşey yok. İktidar partisinin aldığı oy oranı şaşırtmıyor. Bu salaklar "egzoz sound"u yüksek olunca otomobilin performansı ve manevra kabiliyeti artar zannederler, cücük kalmış erkeklikleri o "sound" olmadan bir boka yaramaz, bu iktidarsız hıyarlar spin atınca ya da gaza basınca iyi şoför olduklarını zannederler. Başka işleri güçleri yoktur. Bunu yapan sadece çoluk çocuk da değil, bir şekilde hepsinin tuzu kuru ama iş ceza, vergi veya sigorta yatırmaya gelince yok. Ya 12/12 çalışan devriyenin birine şans eseri denk gelecek trafikten men edilecek ya da kendisi bir yerde kaza yapıp geberip gidecek. Eh bu iğdiş hayvanoğlu hayvanlar viagra almak yerine egzoz bağırtmayı tercih ediyorsa buyursun.
 • polisin dikkate alacağını sanmıyorum,plaka felan uğraşmazlar bence.
 • quote:

  Orijinalden alıntı: felekut

  Arkadaşlar şu eksoz'u açtırıp (hatta çivi vs. ile delenler var.) kafayı tırmalayan motor sesini nereye şikayet edebilirim? direk polis i arayıp plaka versem ilgilenirler mi? aynı olay köye gittiğimde de var orada jandarmayı arasam gelip ceza keserler mi? amacım ceza kesilmesi falan değil ama yoksa akıllanmayacak bunlar.

  Bem bikere şikayet etmiştim. Açık adres vererek hemde.
  Ne polis geldi ne jandarma.
  Anca ota .oka ceza yazsınlar. ben başka işe yaradıklarını görmedim.
  Bursa'da oturuyorum bu arada.
  Siz gene edin, belki bölgenizdekiler duyarlıdır.
 • geçen yaz 10 ace 91 plakalı, tiksinç derecede modifiye edilmiş beyaz bir jetta (plakasını hala hatırlıyorum siz düşünün) bakırköy incirli caddesinde turluyordu. hem de gecenin üçünde.
  aradım polisi anlattım durumu, sürekli aynı güzergahtan geçtiğini bütün mahalleyi inlettiğini söyledim polis biz buradan bir şey yapamıyoruz karakola gitmeniz lazım dedi. ekip gönder bak sürekli aynı yerden geçiyor ve normalde bu yoldan 10 dakikada bir devriye geçmesine rağmen yarım saattir kimse yok desem de adam bön bön dinleyip aynı şeyleri söylemekten başka hiç bir şey yapmadı. o jetta cadde üzerinde en az 10 tur daha attı ve tam bizim apartmanın çaprazına park edip gitti. yani uygulamada şikayet edebileceğiniz kimse yok.
 • quote:

  Orijinalden alıntı: ozanozsavas

  geçen yaz 10 ace 91 plakalı, tiksinç derecede modifiye edilmiş beyaz bir jetta (plakasını hala hatırlıyorum siz düşünün) bakırköy incirli caddesinde turluyordu. hem de gecenin üçünde.
  aradım polisi anlattım durumu, sürekli aynı güzergahtan geçtiğini bütün mahalleyi inlettiğini söyledim polis biz buradan bir şey yapamıyoruz karakola gitmeniz lazım dedi. ekip gönder bak sürekli aynı yerden geçiyor ve normalde bu yoldan 10 dakikada bir devriye geçmesine rağmen yarım saattir kimse yok desem de adam bön bön dinleyip aynı şeyleri söylemekten başka hiç bir şey yapmadı. o jetta cadde üzerinde en az 10 tur daha attı ve tam bizim apartmanın çaprazına park edip gitti. yani uygulamada şikayet edebileceğiniz kimse yok.

  hocam tam parkettiği sırada elinize civi anahtar alıp bakırköy haritası cizebilirdiniz kaputuna.
 • ben şikayet ettim aynı cavapları aldım. sonra her yere mail attım. ardından br polis memuru beni sivil numaradan aradı. biz ne kadar uygulama yapsak da bunun önüne geçemiyoruz dedi. sonra bana bir cep telefonu numarası verdi. böyle bir durumda direk bu numarayı arayın, sizin oturduğunuz bölgede gezen ekibe daha kısa sürede ulaşırsınız, merkezi ardağınızda biz gelsek bile bulamıyoruz çok geç oluyor dedi. eğer durum sürekli ise benim yaptığım gibi belediye, büyükşehir, trafik il ve ilçe müdürlüklerine mail atmanızı öneriririm.
 • Valla hocam sırf cevap yazabilmek için üye oldum foruma. Gürültülü egzozla (modifiye otomobil susturucusu çıkartılmış veya egzozu modifiye edilmiş motosiklet ya da motorlu taşıtlar ses emisyonu yönetmeliğine uymayan her hangi bir taşıt) polisin ilgilenmesi gerekiyor. (tekrar eden) korna gürültüsü için çevre koruma genel müdürlüğünün birimlerine ya da yetki devri yaptıkları belediyelere şikayette bulunmak gerek. Bu sorun birkaç yıldır devam ediyor ve sayıları artıyor. Bakırköy'de bütün caddeler, sahil yolu istisnasız her gece yarış pisti gibi. Denetim(!) yapan ekipler izliyor sadece, sözde kameralarla EDS ile izleniyor yol. İşin komiği elemanların yarış yaptıkları güzergahta bir karakol, bir nöbet kulübesi hatta İncirli caddesinde ilçe emniyet müdürlüğü binası var.

  Teorik olarak: ihbar ettiğin plakanın sahadaki ekiplere bildirilmesi ekiplerin de gördükleri yerde gerekli cezayı kesmesi gerekiyor ama bundan önce aracın tescil işlemleri sırasında muayene edilmesi motorlu taşıtların trafiğe uygunluğuyla ilgili yönetmeliklere uyup uymadığına bakılması (yani aslında birçok motorlu taşıtın trafiğe çıkmaması) gerekiyor. EGM'nin genelgesinden önce (modifiye araçların trafikten men edilmesini emreden genelge) trafik kanununun 30/1-b maddesine, bunun dışında (söz konusu elemanların sebep olduğu tek şey gürültü olmadığı için) şerit ihlali hız ihlali saygısızca ve/veya diğer sürücü ve yayalar için risk teşkil edecek şekilde araç kullanan sürücülere ceza kesiliyordu (yersen). FTM'ler de 30/1-b'den ceza kesebiliyorlardı (hala kesebiliyorlar ama kesmiyorlar). Özellikle FTM'lerin kestiği cezaların büyük kısmı kolayca iptal ettirildi/ettiriliyor (davalar çabuk bitiyor kanıt olmadığı gerekçesiyle ceza iptal ediliyor). Dava istenen biçimde sonuçlansın diye örneğin bu şahısların muayene kaçağı olması özellikle dikkate alınmıyor. Zaten muayenede rüşvet vermek, şehir dışında yaptırmak veya ortak egzozla muayeneyi atlatmak çocuk oyuncağı. Hatta bu işlerden para kazanan bir sürü aracı var. Bu yüzden FTM'liği alınan insanlar da mevcut. Bir de trafik polisi FTM'leri pek sevmez. Polisin kestiği cezalar da aynı şekilde iptal ettirilebiliyor çünkü tıpkı FTM'ler gibi polis araçlarında da dB(A) ölçümü alacak bir cihaz yok. Eh, elemanlar ruhsata gerekli işlemi yapıp muayeneyi de atlattıktan sonra ceza kesebilen olmaz.

  En azından Bakırköy için bir de şu etken var: düzenli olarak caddelerde dolaşan sığırların düzenli olarak "denetim" yapan polis ekipleriyle "anlaşmaları" var. Tıpkı bir zamanlar "değnekçi" dediğimiz, şimdi "vale" adını almış otopark mafyasının çekicilerle olan anlaşması gibi.

  İhbar edebileceğin çok yer var aslında. Yaşadığın ilçeden başla. İlçe emniyetine ve bölgenin trafik denetim amirliğine alabildiğin plakayı, hangi günde saatte caddede, hangi istikamete giderken gördüğünü yaz. Büyük ihtimal ses çıkmayacak. Ardından aynı bilgiyi il emniyetine, emniyet genel müdürlüğüne en sonunda da BİMER'e gönder. Hatta Trafik Denetleme Genel Müdürlüğü var, onlara da gönder. Şimdiden söyleyeyim hiçbiri hiçbir halt yapmayacak ve sana bilindik neredeyse otomatik mesaj gibi bir cevap yazıp gönderecekler. Yani bildirsen de birşey olmayacak, bildirmesen de; benim tavsiyem inadına bildirmeye devam et. Dilekçene cevap vermek, şikayetini değerlendirmek yasal zorunluluklarıdır. Bakarsın bir gün yapması gerekeni yapan biri çıkar
 • Bu sesten bende çok rhatsız oluyorum ,ne zevk alıyorlar bu şekilde insanları rahatsız etmekten ,altında mustang ferrari gibi araçlar olur anlarım ama 5 liralık doğana şahine takan apaçhi tiplere kıl oluyorum ,bide artis artis dolaşıyorlar sanki altlarında milyar dolarlık araç var.
 • Sanırım bu işlerle polis ilgileniyor ama emin değilim.

  Şaka bir yana bu tür şikayetlerle polis bizzat ilgilenmiyor çoğu zaman. Şikayet üzerine değil de ceza yazmak için çıktıklarında denk gelirse yazma ihtimalleri var.
 • Valla hocam Tofaş'ı Mustang'i Mondial'i Harley'i fark etmiyor hepsi özünde bildiğin "yerli malı": ya yarım akıllı işi gücü olmayan yeni yetmeler ya da orta yaş bunalımında iktidarsız amcalar. gentleman_'in dediği gibi, denetime çıkan ekip denk gelirse, keyfi çekerse ceza yazıyordur. EGM genelgesine ve trafik kanununa göre trafikten men edilmeleri gerek. Bakırköy'de boş boş bakıyor kimine el sallıyorlar. Biraz da şansa kalmış birşey, Kadıköy'de falan "operasyon" düzenlediler çevirip topladılar ama sonra ne oldu bilmiyorum, bu "operasyonlar" biraz göstermelik oluyor. Misal Halaskargazi caddesi Bakırköy'den bin beter, orada da hesapta izleme sistemleri denetim ekipleri vs var ama boş boş bakıyorlar.

  İhbar etmenin, şikayet dilekçesi yazmanın alternatifi de var tabi: 1) eğer av tüfeğin varsa fişeğe kaya tuzu doldurup gördüğüne sıkabilirsin. Gerçi bu alternatifi köy yerinde denendi, bir tanıdığımdan duydum. 2) tuttuğunu çevir allah ne verdiyse dal, polis iplemiyor, 3) son alternatif de kulak tıkacı, silikon olanlar daha iyi ama onlar da fayda etmiyor zira gürültü 110-120 desibeli buluyor
 • I Love egzoz sound. Sen şikayetini et biz seni tutmayalım
 • Millet iyice sosyete oldu.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Valla kardeşim bu ülkede kanun kâğıt üzerinde, parayı veren düdüğü çalıyor. Mahallelinle birlik olup ver dilekçeni, olay olduğu sırada 155'e ihbar et. Bir mahalle derneğiniz varsa komşularınla mahallelinle konuş. İstanbul'da Bakırköy'de geçtiğimiz yıl o "egzoz sound"lu o... çocukları yüzünden üç kişi öldü, bir tanesi de benim komşum yaşadığım caddede geceyarısı kapısının önünde kaldırımda yürürken öldürüldü. Ben yine de şikayet edin derim, dilekçe yazın 155'e ihbar edin.

  Forumda da göreceğiniz gibi ülkemizde beyinsiz, mal oğlu maldan bol birşey yok. İktidar partisinin aldığı oy oranı şaşırtmıyor. Bu salaklar "egzoz sound"u yüksek olunca otomobilin performansı ve manevra kabiliyeti artar zannederler, cücük kalmış erkeklikleri o "sound" olmadan bir boka yaramaz, bu iktidarsız hıyarlar spin atınca ya da gaza basınca iyi şoför olduklarını zannederler. Başka işleri güçleri yoktur. Bunu yapan sadece çoluk çocuk da değil, bir şekilde hepsinin tuzu kuru ama iş ceza, vergi veya sigorta yatırmaya gelince yok. Ya 12/12 çalışan devriyenin birine şans eseri denk gelecek trafikten men edilecek ya da kendisi bir yerde kaza yapıp geberip gidecek. Eh bu iğdiş hayvanoğlu hayvanlar viagra almak yerine egzoz bağırtmayı tercih ediyorsa buyursun.
 • Polis gitsin filmli camlara yazsın cezayı ne gerek var kafa tırmalayan egzoza,stop lambaları yanmayan araçlara ceza yazmaya...
 • Bende sinir oluyorum bunlara. Bunlardan rahatsız olmuyormuş gibi davrananlara daha çok sinir oluyorum.

  Ayrıca bu motorsikletlilerde aynı sesi yapıyor.

  Hepsini Allah bildiği gibi yapsın.
 • Arabasını bağırmayi sanat sanan beyinsiz bir guruh var ülkemizde ama bundan hazini vatandaşın haklarını savunamayan kolluk kuvvetleri çürümüş bir adalet sistemi en acısı da tüm bunlardan memnun olan %50 lik bir kitle sonra Avrupa bizi niye istemiyo???

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • şikayete polis geliyor, ceza da yazıyor, ama adamlar arsız, uslanmıyor. çözüm başka
   Gürültülü eksoz'u nereye şikayet edebilirim?
 • bunlardan birinin beynini doktorlar incelesin, varsa tabi, nasıl çalışıyor, ya da çalışıyor mu? insan böyle bir şeyden nasıl zevk alır, gece 02:00 de eksoz öttürmek nasıl bir şeydir, bir araştırılsın
 • Valla polise şikayet etsende trafik cezaları otomatiğe bağlandıktan sonra hepsi kilo almıştır. Yani bir taraflarını kaldırıp gelesiye kadar eksozcu tayfa parise varır. Halbu ki nasıl hız koridorları kuruluyorsa, ses koridorlarıda kurulmalı, trafik polisimiz daha rahat etsin.
 • Videoya çek çaktırmadan whatsappdan polise at

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.