Şimdi Ara

Arabadaki BANT lekeleri nasıl çıkar bilgisi olan?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
44
Cevap
0
Favori
120.072
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • uzun yolda plaka kırıldı diye bantlamıştım.. bantta kaliteliymiş epey.. sökerken bile zorlandım.. hep iz kaldı.. nasıl çıkar bilgili olan varmı?

zift lekelerini mazotla çıkarmıştım.. hafta sonu mazotla denedim 15-20 saniye ama hiç bişey değişmeyince bıraktım.. boyaya zarar vermemek şartıyla nasıl çıkarki?

• Selülozik tiner olabilir.
    Ya da önce sıcak su ile bir bezi ıslatın, onunla bir deneyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ormanci

Selülozik tiner olabilir.
    Ya da önce sıcak su ile bir bezi ıslatın, onunla bir deneyin.
    Kolonya dene.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _@lperen_

Kolonya dene.

Alıntıları Göster
    İş yeri aracına reklam giydirmese yapılmıştı sökmek zorunda kaldık izlerini de gaz yağı ile gidermiştik
  • quote:

Orijinalden alıntı: _@lperen_

Kolonya dene.

Alıntıları Göster
    Poposil..

Bant lekesine bire birdir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: djoz

Poposil..

Bant lekesine bire birdir..

Alıntıları Göster
    sıcak suyla bi yumuşatayım diyorum öncelikle.. sonra tinerle deneyim ama zarar verirmi boyaya.. gaz yağınıda diyen olmuştu ama onu nerden bulcam..
  • quote:

Orijinalden alıntı: blue night

sıcak suyla bi yumuşatayım diyorum öncelikle.. sonra tinerle deneyim ama zarar verirmi boyaya.. gaz yağınıda diyen olmuştu ama onu nerden bulcam..

Alıntıları Göster
    Tiner türüne dikkat edin, bir tanesi boyaya zarar vermez, diğeri verir. Yanılmıyorsam selülozik kullanmanız gerek, yine de emin olun

Sıcak su genelde işe yarar, bir bezle ovalamak suretiyle çıkarabilirsiniz.
    Ama djoz "poposil" demiş, hiç aklıma gelmemişti, süper bir çözüm olabilir gerçekten

Benim de arabanın arka stobunun üzerinde güçlü bir bant lekesi var, ben de bu yöntemden faydalanarak çıkarmayı düşünüyorum

• quote:

Tiner türüne dikkat edin, bir tanesi boyaya zarar vermez, diğeri verir. Yanılmıyorsam selülozik kullanmanız gerek, yine de emin olun

Ama djoz "poposil" demiş, hiç aklıma gelmemişti, süper bir çözüm olabilir gerçekten

Benim de arabanın arka stobunun üzerinde güçlü bir bant lekesi var, ben de bu yöntemden faydalanarak çıkarmayı düşünüyorum

Alıntıları Göster
    dogru cevaplar gelmıs zaten ayrıca sınek ılacı

• quote:

Orijinalden alıntı: Delgado

dogru cevaplar gelmıs zaten ayrıca sınek ılacı

Alıntıları Göster
    öğlen arası deneyeceğim bakalım sonuç alabilecekmiyim.. herkese tşk ederim..

tiner konusuna gelince sentetik ve selülozik tiner ayrımından haberdarım.. sentetik tiner boyaya direk oynar.. o nedenle selülozikten bile korkuyorum..
  • Tıbbi bantlar da deride iz bırakıyor, saf alkol kullanılınca sanki toz siler gibi çıkıyor deriden. Kolonya, rakı, votka vs de direk çıkaracaktır bant lekelerini araçtan.
  • Saf asetonu pamuk üzerine damlatacaksın onunla sadece bant izinin üzerine süreceksin. Boyaya zarar vermeden temizleyebilirsin. Saf asetonu eczanelerden bulabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: kürsad

Saf asetonu pamuk üzerine damlatacaksın onunla sadece bant izinin üzerine süreceksin. Boyaya zarar vermeden temizleyebilirsin. Saf asetonu eczanelerden bulabilirsin
    En basit çözümü kolonya. Tiner, mazot falan napıyosun hocam sen
  • quote:

Orijinalden alıntı: ByWRX

En basit çözümü kolonya. Tiner, mazot falan napıyosun hocam sen

Alıntıları Göster
    http://forum.donanimhaber.com/m_48251807/mpage_1/f_/key_koli%2Cbanti//tm.htm#48263517

• quote:

Bana birisi söylese inanmazdım ama bilgisayar üzerinden sticker gibi şeylerin yapışkanını poposille kolayca çıkardığım çok oldu.. Kolonya vs. denedim nafile.. O tür sıvılar o yapışkanı "çözmüyor"..

Daha geçen gün konsola çift taraflı bantla yapışık olan telefonluğumun kalıntılarını poposille 2 dakikada çıkardım..

• quote:

Orijinalden alıntı: djoz

quote:

Bana birisi söylese inanmazdım ama bilgisayar üzerinden sticker gibi şeylerin yapışkanını poposille kolayca çıkardığım çok oldu.. Kolonya vs. denedim nafile.. O tür sıvılar o yapışkanı "çözmüyor"..

Daha geçen gün konsola çift taraflı bantla yapışık olan telefonluğumun kalıntılarını poposille 2 dakikada çıkardım..

Alıntıları Göster
    Pasta cila kardeşim en güzeli...

• quote:

Orijinalden alıntı: ozan_kaya1

Pasta cila kardeşim en güzeli...

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar hafta sonu bu işi hallettim.. sırasıyla;

sıcak su fayda etmedi..

mazotla denedim yine fayda yok..

küçük abi sentetik tiner olur diye tutturdu.. (kendisi oto yıkamacı) kızmama rağmen denedi ve çıkmadı..

ve mutlu son.. büyük abi sellozik tinerle denedi ve hemen çıktı.. zaten bende aynı şeyi demiştim sözüme geldiler..

(aracın ilgili kısmını hemen köpüklü suyla yıkadım nolur nolmaz diye)

• quote:

Orijinalden alıntı: blue night

Arkadaşlar hafta sonu bu işi hallettim.. sırasıyla;

sıcak su fayda etmedi..

mazotla denedim yine fayda yok..

küçük abi sentetik tiner olur diye tutturdu.. (kendisi oto yıkamacı) kızmama rağmen denedi ve çıkmadı..

ve mutlu son.. büyük abi sellozik tinerle denedi ve hemen çıktı.. zaten bende aynı şeyi demiştim sözüme geldiler..

(aracın ilgili kısmını hemen köpüklü suyla yıkadım nolur nolmaz diye)

Alıntıları Göster
    Hımm benim jazda da spoileri uyguladıklarında 3-4 saat sabit kalsın diye bantlamışlardı. Verdikleri süre bitince bantı söktüm ama spoiler üzerinde bant yapışma yerlerinde beyazımsı bir iz kalmış. Evde 1. katta üstten arabaya baktığımda lamba gibi parlıyor. Geçen Sonaxa götürdük onlar da çıkaramadı. Şu selülozik tineri bir de ben deneyeyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: x-rayted

Hımm benim jazda da spoileri uyguladıklarında 3-4 saat sabit kalsın diye bantlamışlardı. Verdikleri süre bitince bantı söktüm ama spoiler üzerinde bant yapışma yerlerinde beyazımsı bir iz kalmış. Evde 1. katta üstten arabaya baktığımda lamba gibi parlıyor. Geçen Sonaxa götürdük onlar da çıkaramadı. Şu selülozik tineri bir de ben deneyeyim.

Alıntıları Göster
    Balata Spreyi

• Arkadaslar bu poposil dediginiz nedir? Bildigimiz islak mendil mi? Benim de laptopumun ustundeki stickerlari sokmem lazim da...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halilkaya -- 21 Nisan 2013; 19:50:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: halilkaya

Arkadaslar bu poposil dediginiz nedir? Bildigimiz islak mendil mi? Benim de laptopumun ustundeki stickerlari sokmem lazim da...
    hocam sakın tiner değdirme boyayı bozma ihtimali var en iyisi kolonya bolca kullan söktüğünü göreceksin ayrıca boyayada zararı yoktur
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.