Şimdi Ara

Gürcistan'dan araba alıp Tr de kullanmak (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
349
Cevap
23
Favori
242.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Lee-on!

Horta ortak olayım... Şöyle ki, belki görenler olmuştur Harun Taştan almış şimdi bir gürcü plaka Supra. Plakası da hrn hatta. Buna ek olarak arkadaşlarım adana'da sarı bir supra gördüklerini söylediler gürcü plaka yine. Ve sonra aracın Paşam Tuning tayfasında olduğunu gördüm. Demek o ki alınabiliyormuş yani... Bu aralar sık denk gelmeye başladım.

beyaz cabrio 350z'yide görmüşşsünüzdür o zaman konuyu bende merak ediyorum duruma göre bende almak isterim
  • semihh95 kullanıcısına yanıt
    Evet gördüm bir garajdaydı. Sonra onun da satılık ilanını gürdüm internette. Malum sitede var bakabilirsiniz... Sıklaşmaya başladı bu aralar... Muadiline göre 40 bin daha ucuz...
  • Harun nasıl aldı suprayı gürcistandan?
  • Araba fiyatları şaka gibi düşünen olmasın, TR yi yöneten bize arabaları o fiyata layık görmeyen bir kişi var sadece yoksa dünyada araba fiyatları o zaten.
  • rizede onlarca var hatta ordan alıp burda satan var fakat 6 ayda 1 gideceksin gürcistana
  • karadeniz bölgesinde gürcü plakalı araçlar çok var arkadaşlar bir şekilde alınıyor bu araçlar , aynı şekilde gürcülerde bu işin ticaretini yapıyor , peşpeşe Mercedesler BMWler çok görürsünüz araçların tamponunu falan satıyolarmış buralara gelip . orda 2000 euroya E serisi burda tamponu 2000 euro
    plakayıda istediğiniz gibi yaptırabiliyorsunuz , Plaka formatı : XYZ - 000
  • aldığınız aracı 6 ayda bir giriş çıkış yaparak kullanmaya devam edemezsiniz.
    giren araç 6 ay daha yurtdışında kalmak zorunda, alan kişi de 6 ay daha yabancı araç ile geri türkiye'ye dönemiyor.

gürcistan'da yaşayan türklerden bu işin prosedürü öğrenmek gerek aslında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cavador

Araba fiyatları şaka gibi düşünen olmasın, TR yi yöneten bize arabaları o fiyata layık görmeyen bir kişi var sadece yoksa dünyada araba fiyatları o zaten.

+1

adamlar kanunda fellik fellik açık arıyor, beğenmediği kanunu koyanı değiştirmeyi akıl edemezler.
  • İstanbulda ben de gördüm Gürcü plakalı, ülke plaka işareti GE, gördüğüm araçların biri Range Rover (AKP ile başlayan bir plaka), biri BMW 650 (AKP plaka), diğeri de eski kasa Mercedes S serisi (DVD plaka)
  • quote:

Orijinalden alıntı: pusat_taha

Evet arkadaşlar Mayıs ayında oralardaydım sizin bu sorduğunuz soruların hepsine cevabım var. Bir araç çıkardık şuan Türkiye'de dolanıyor fakat şartlar çok ağır maliyetlerini kurtarıyor mu tabiki kurtarıyor. AMA BU İŞİN İLK KURALINI SÖYLİYİM, GÜRCİSTANDA CİDDİ TANIDIKLARINIZ VE BAОLANTILARINIZ YOKSA ASLA GİRMEYİN bu işlere yoksa çok simsar var diyim.. Çıkardığımız aracı resim olarak attım görürsünüz. Mercedes A170 2005 Model Elegance Auto- Triptonic 7 ileri vites..Ordan buraya hiç yormadı süper bir araç..

Türkiye piyasası 40000 TL filan ordaki piyasayı araştıran bilir aşağı yukarı ne kadar olduğunu. Araçlar 6 Ayda çıkması gerekiyor ve aynı araçla bir 6 ay geçmeden geri giremiyorsunuz bu bir. Olaki 6 ayı geçtiniz o zaman 9 aya kadar aylık 300 TL cezası var toplamda 900 TL 6 aydan sonra 3 ay daha araca günlüğü 10 TL 'den binebilirsiniz. Ama ondan sonra süreyi geçirmeyin bizim sınır kapısı pek hoş davranmayacaktır diyim. Hımm bu arada siz kendi üstünüze yapıp çıkaramıyorsunuz. Sağlam bir gürcü bulmanız gerekiyor.Sizin araç çıkarmanız için en az 6 ay orda kalmanız gerekiyor. yoksa gününüz olmadığınız için benim ilk çıkmaya çalıştığım gibi :-) geri döndürülürsünüz.Hemde tüm kapıları geçer son kapıdan çıkamazsınız geri dönüş yersiniz diyim. Hiç maceraya girmeyin..Aracınızı SİZİN ÜSTÜNÜZE 1500- 1800 Dolara ÇIKARTIRIM diyenlere ASLA GÜVENMEYİN. Güvenirseniz de en yakın bir dükkandan Soğuk su yada Nabekhlavi içmeyi unutmayın. Haa borjomi de olur..Şimdilik bu kadar yeter..Sorusu olan varsa buyursun
     Gürcistan'dan araba alıp Tr de kullanmak Gürcistan'dan araba alıp Tr de kullanmak Gürcistan'dan araba alıp Tr de kullanmak

quote:

Orijinalden alıntı: ilyada

Arkadaşım Bulgaristan doğumlu çifte vatandaş, ama Türkiye'de yaşıyor.

Kendisi üzerine araç alıp getirmesi mümkün değil sanırım(Bulgaristan'da sürekli yaşamadığı için, 185 kalması gerekiyormuş okuduklarıma göre..?)

Peki, Bulgaristan'da yaşayan bir akrabası kendi üstüne aldığı aracı sınırdan geçirip, araçsız geri dönebilir mi? Hadi döndü diyelim, bu aracı vekaletle biz kullanabilir miyiz?( okuduklarıma bakarsak yabancı plakalı araç burada vekaletle kullanılamıyor, sadece ruhsat sahibi kullanabilirmiş..).

Yanlış anlamadıysam siz Gürcistan'daki bir yakınınız üzerine olan aracı burada kullanıyorsunuz, sorun olmuyor mu??

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• kimse kesin konuşmuyor. ya zaten bilen adamda gelip buraya yazmıyo cunku ıllakı yasal olmayan seyler yapıyor ve hıc bı zararını gormuyor. mıllet kullanıyo ha bu kımlere gore degıldir kısacası benim senin gibi herseyin yasalara dayanmasını kendimizi sağlama alarak yolumuzu bulmayı amaçlayan insanlara gore değildir. tahminimce öyle bi dünya yok.
  • bu devletin kanunlarındaki kombinasyon ve açıkları bulma yollarını çok merak ediyorum hiç bir şekilde uçarı kaçarı yok türkiyedeki bi adamın oraya gidip almasının yani devlet diyorki sizi havada karada si**ceğiz uçarınız kaçarınız yok türkiyeden vergilerle araba alın demek istiyor geçmişte çok araştırmıştım almanyadan filan araba getirmeyi düşünüyordum onca araştırmadan sonra türkiyeye getirilebiliyor ama geldiğinde türkiyedeki arabadan daha pahalı oluyor ve evrak işleri gümrük işleriyle uğraşmak vs. vs. ölüm çile olduğu için vazgeçmiştim bu arada bu konuda anladığım kadarıyla 1 sorunun 10-15 farklı cevabı var şuanda güncel kanunlar hakkında bilgisi olan varsa söylesin ona göre adımımızı atalım bu arada benim anlamadığım diyelm oradan arabayı aldım türkiyeye getirip kullandım 6 ay sonra gittim arabayı bırakıp çıkış yapabiliyormuyum yoksa araba ile beraber 6 ay orada rehin bir biçimde kalmammı gerekli

• alisha pug kullanıcısına yanıt
    Extrem araçlar daha ucuza geliyor .yoksa c d sinifi araç getirmenin mantiği yok.

Peki 6 ay sonra yada 2 yil diyelim gürcistana gitmedim ne olacak.ne cezasi var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi INTRUDERTR -- 7 Temmuz 2014; 9:11:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: INTRUDERTR

Extrem araçlar daha ucuza geliyor .yoksa c d sinifi araç getirmenin mantiği yok.

Peki 6 ay sonra yada 2 yil diyelim gürcistana gitmedim ne olacak.ne cezasi var

6 ay süre var siz 3 ay daha geçirebiliyorsunuz 900 tl cezası var 3 aydan daha fazlası suç oluyor diye biliyorum heralde bende yarışlara filan katılmayı düşünüyorum onun öncesinde antreman amaçlı getirip kullanmayı düşünüyorumda bakalım hayırlısıyla araştırıyorum şuan kesin bir bilgi bulursam burada paylaşırım
  • Bu olayı bende duydum daha önceden birkaç tanıdık bulgaristandan gürcistandan araç getirdiklerinden bahsettiler, aracı gürcistandan alıp türkiyeye sokarken mtv parası falan olmuyomuş yani ordan türk parası ile 10 bin lira ya aldığınız araba türkiyede 25-30 bin lira ama satış yapamıyosunuz, polis çevirmesine girdiğinizde aracın gürcistandan alan türkiyeye getirden yani ruhsat sahibi olan kişi direksiyonda olmalıdır. yani bir araba getireceksin sadece sen kullanacaksın ve 6 ayda bir güristan gümrüğüne girip tekrar çıkacaksın olay bu çok cazip bence @SeniBenSevdim..
  • Bu işi en iyi gümrüktekiler bilir tanıdığı ws olan sorsun ama abide bilgilendirmiş mercedes almışlar eskiden çok daha kolaymış ama şuan baya değişmiş sistem benimde en çok duyduğum araç 6 ay burda 6 ay orda kalıcak ve sende araçla beraber orda kalıcaksın aynı zamanda polis çevirirse ruhsat sahibi olması lazım başında felan demişsiniz ama benim bildiğim vekalet verirse sıkıntı olmuyor ama yine kesin bilgi değil araştırma sadece keşke imkanımız olsada alabilsek trabzonda yaşıyorum gürcistan hiç bir şey sabahtan yola çıkarım bir günlük tatil yapar akşam dönerim 6 ayda bir giriş çıkış yapılması yeterli olsaydı ama 6 ay orda kalamam keşke bizim ülkemizdede araçlar ordaki gibi ucuz olsaydı direk m3 ü garaja atardım
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

quote:

Orijinalden alıntı: pusat_taha

Evet arkadaşlar Mayıs ayında oralardaydım sizin bu sorduğunuz soruların hepsine cevabım var. Bir araç çıkardık şuan Türkiye'de dolanıyor fakat şartlar çok ağır maliyetlerini kurtarıyor mu tabiki kurtarıyor. AMA BU İŞİN İLK KURALINI SÖYLİYİM, GÜRCİSTANDA CİDDİ TANIDIKLARINIZ VE BAОLANTILARINIZ YOKSA ASLA GİRMEYİN bu işlere yoksa çok simsar var diyim.. Çıkardığımız aracı resim olarak attım görürsünüz. Mercedes A170 2005 Model Elegance Auto- Triptonic 7 ileri vites..Ordan buraya hiç yormadı süper bir araç..

Türkiye piyasası 40000 TL filan ordaki piyasayı araştıran bilir aşağı yukarı ne kadar olduğunu. Araçlar 6 Ayda çıkması gerekiyor ve aynı araçla bir 6 ay geçmeden geri giremiyorsunuz bu bir. Olaki 6 ayı geçtiniz o zaman 9 aya kadar aylık 300 TL cezası var toplamda 900 TL 6 aydan sonra 3 ay daha araca günlüğü 10 TL 'den binebilirsiniz. Ama ondan sonra süreyi geçirmeyin bizim sınır kapısı pek hoş davranmayacaktır diyim. Hımm bu arada siz kendi üstünüze yapıp çıkaramıyorsunuz. Sağlam bir gürcü bulmanız gerekiyor.Sizin araç çıkarmanız için en az 6 ay orda kalmanız gerekiyor. yoksa gününüz olmadığınız için benim ilk çıkmaya çalıştığım gibi :-) geri döndürülürsünüz.Hemde tüm kapıları geçer son kapıdan çıkamazsınız geri dönüş yersiniz diyim. Hiç maceraya girmeyin..Aracınızı SİZİN ÜSTÜNÜZE 1500- 1800 Dolara ÇIKARTIRIM diyenlere ASLA GÜVENMEYİN. Güvenirseniz de en yakın bir dükkandan Soğuk su yada Nabekhlavi içmeyi unutmayın. Haa borjomi de olur..Şimdilik bu kadar yeter..Sorusu olan varsa buyursun
     Gürcistan'dan araba alıp Tr de kullanmak Gürcistan'dan araba alıp Tr de kullanmak Gürcistan'dan araba alıp Tr de kullanmak

quote:

Orijinalden alıntı: ilyada

Arkadaşım Bulgaristan doğumlu çifte vatandaş, ama Türkiye'de yaşıyor.

Kendisi üzerine araç alıp getirmesi mümkün değil sanırım(Bulgaristan'da sürekli yaşamadığı için, 185 kalması gerekiyormuş okuduklarıma göre..?)

Peki, Bulgaristan'da yaşayan bir akrabası kendi üstüne aldığı aracı sınırdan geçirip, araçsız geri dönebilir mi? Hadi döndü diyelim, bu aracı vekaletle biz kullanabilir miyiz?( okuduklarıma bakarsak yabancı plakalı araç burada vekaletle kullanılamıyor, sadece ruhsat sahibi kullanabilirmiş..).

Yanlış anlamadıysam siz Gürcistan'daki bir yakınınız üzerine olan aracı burada kullanıyorsunuz, sorun olmuyor mu??

ustte bır kısının de bahsettıgı harun tastan ısımlı kısı toyota supra alıp geldı drıft camıasından bır kısı 6 ay kadar once almıstı sımdı arac aynı plaka ıle bmw m3 almıs yanı supra satılıyor plaka m3 e takılıyor.boyle olunca bu 6 gurcıstan da kalma ıslemınde kurtulunmusmu olunuyor.her 6 ay veya cezalı 9 ayda gıdısımızde orda yenı bır arac alsak sorunsuz buraya donebılırmıyız.

• Arkadaşlar öncelikle hepinize selamlar,

Yurt dışından Şahsi kullanım için getirilen araçlar belirlenen süreler içinde gümrükten çıkarılmazsa(cezalar vs)gümrüğe terk edilebiliyormu ,edilebiliyorsa şartları nelerdir.Bilen arkadaşlar varsa cvplarsa sevinirim.
  • Yabancı kişiler veya turistlerin araçlarını Türkiye'ye sokma ve bulundurma süreleri ile ilgili resmi yazıdır :

Turistik kolaylıklar kapsamı taşıtların süreleri

MADDE 6 – (1) Türkiye Gümrük Bölgesi dışında yerleşik kişilerin getirdikleri taşıtlarına, 365 (üçyüzaltmışbeş) günlük dönem içerisinde 180 (yüzseksen) gün süre verilir.

(2) Türkiye Gümrük Bölgesi dışında yerleşik kişilerden, malulen emekli olanlar ile ön emeklilik hakkı kazananlar dâhil yurtdışından emekli olanların, emeklilik belgesini ibraz etmeleri hâlinde, taşıtlarına 360 (üçyüzaltmış) gün süre verilir.

(3) Bu maddenin (1) ve (2) nci fıkralarında belirtilen sürelerin tamamının kullanılmasından sonra, yeniden Türkiye’ye taşıt getirilebilmesi için kişi ve taşıtın, çıkış tarihinden itibaren en az 185 (yüzseksenbeş) gün süreyle fiilen yurtdışında bulunmaları gerekir.

(4) Taşıt getirmek istedikleri tarih itibariyle son 185 (yüzseksenbeş) gününü kesintisiz olarak Türkiye Gümrük Bölgesi dışında geçirmediği anlaşılan kişilere, bu maddenin (1) ve (2) nci fıkraları kapsamında durumlarına uyan sürelerden taşıtın ve kişinin Türkiye’de kaldıkları süre düşüldükten sonra arta kalan süre verilir.

(5) Taşıta verilecek süre hesaplanırken, taşıt ve kişi için süreler ayrı ayrı hesaplanır ve kısa olan süre verilir. 1 No'lu Taşıt Takip Programı kişilerin Türkiye’de taşıtsız olarak bulundukları sürelere ilişkin bir bilgi vermediğinden, kişinin Türkiye’de taşıtsız olarak bulunduğu süreler göz önünde bulundurulur.

(6) Geçici ithal edilmek istenilen taşıta ilişkin mülkiyet değişikliği yapılmış olması halinde, taşıtın daha önce Türkiye’de bulunduğu süreler göz önünde bulundurulmaz.

(7) Herhangi bir nedenle iç gümrük idarelerince teslim alınan ve yurtta kalma süresi bulunmayan taşıtların yurtdışı edilmek üzere sınır gümrük idarelerine sevk işlemleri, 1 No'lu Taşıt Takip Programına kayden en çok 7 (yedi) gün süre verilerek gerçekleştirilir.

(8) Taşıtlar için gümrüklerden geçiş karnesi ibraz edilmiş ise yukarıda belirtilen süreler de dikkate alınarak, karnede belirtilen süreler dâhilinde işlem yapılır.

• burdan ucuza motoru ici disi dokuk bir lux arac alip,aynisindan ordan bir tane getirtip toplamak lazim.kaporta ic dis elektronik aksam,motor parcalari v.s gibi herseyi aktarmak lazim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.