Şimdi Ara

Gümrük Vergisine nasıl itiraz edilir? (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
32
Favori
26.209
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • gümrük işleri tecrübe ister :) şahsen 90 dolarlık kamera gümrüğe takıldı ve sadece 60 kuruş damge mıdır nedir onu ödedim , bazı arkadaşlar 60 lira vergi ödemişti
  • Guzel konu bu ara yurtdisi alisveris cok yapiyoruz aklimizda bulunsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Havya Makinesi

quote:

Orijinalden alıntı: JMaharaja

Nasıl bir mallıktır anlamadımki, yazık bize resmen, birde AB ye girmeye çalışıyoruz ulan daha Sterlin işaretini 7 sanıyorsa adam yarın Dolar işaretini 5 sanacak sonra yine halkım uğraşsın dursun..

Bende ukim e gittim. Ürün muanesi yapan (birşey yaptığı yok etrafindaki amelelere yaptırıyor herşeyi) sadece okumuş gibiydi. Diğer herkes sivil giyimliydi. Kargo işleme bölümüne gittim keko tipliler doluydu. Telefonla aradığımda arkadan ferdi Tayfur çalıyordu benimle konuşan kadında türkçe yi bilmiyordu resmen(kadını orada gördüm güzeldi ama). Kısaca torpil pil pil

Hocam "keko" Kürtçe'de "erkek kardeş, dost" manasında bir sevgi sözcüğüdür. Örneğin; bir babaannenin oğluna, erkek torununa ya da bir dostun diğerine sesleniş biçimidir. Türkçe'ye malesef yanlış geçmiş, hakaret biçiminde kullanılıyor. Bilgilendirme amaçlı yazdım yanlış anlamayın, yarın birgün doğru kullanımıyla birisi size seslenebilir, aman kızmayın :)

• quote:

Orijinalden alıntı: ebrehe84

quote:

Orijinalden alıntı: Havya Makinesi

quote:

Orijinalden alıntı: JMaharaja

Nasıl bir mallıktır anlamadımki, yazık bize resmen, birde AB ye girmeye çalışıyoruz ulan daha Sterlin işaretini 7 sanıyorsa adam yarın Dolar işaretini 5 sanacak sonra yine halkım uğraşsın dursun..

Bende ukim e gittim. Ürün muanesi yapan (birşey yaptığı yok etrafindaki amelelere yaptırıyor herşeyi) sadece okumuş gibiydi. Diğer herkes sivil giyimliydi. Kargo işleme bölümüne gittim keko tipliler doluydu. Telefonla aradığımda arkadan ferdi Tayfur çalıyordu benimle konuşan kadında türkçe yi bilmiyordu resmen(kadını orada gördüm güzeldi ama). Kısaca torpil pil pil

Hocam "keko" Kürtçe'de "erkek kardeş, dost" manasında bir sevgi sözcüğüdür. Örneğin; bir babaannenin oğluna, erkek torununa ya da bir dostun diğerine sesleniş biçimidir. Türkçe'ye malesef yanlış geçmiş, hakaret biçiminde kullanılıyor. Bilgilendirme amaçlı yazdım yanlış anlamayın, yarın birgün doğru kullanımıyla birisi size seslenebilir, aman kızmayın :)

Keko dan kastım ne olduğu belli hocam.

• bilgilendirme için saol :)
  • konuyu yazan arkadaşa teşekkür ediyorum.
  • İstanbul'da olmayanlar yandı o zaman.

Benim de 66 dolarlık SJ4000 kamerama 55 lira vergi çıkarmışlardı. İtiraz dilekçesi yazdım. Ekstre kopyası ve ekran görüntüsüyle birlikte PTT'den gönderdim ama kabul etmedi şerefsizler. Haram zıkım olsun. Kızdığım şey tutarsız davranmaları. Çıkarıyorsan herkese çıkaracaksın. Onlarca kişi SJ4000 aldı benzer fiyatlara, bazılarına vergi çıkarken bazılarına çıkmadı. Üstelik hepsi 75 euronun altında olmasına rağmen.
  • Faydalı bir konu olmuş gerçekden mesajım bulunsun
  • Bu tür paylaşımlar mağdur olanlara yol gösterir, teşekkürler.
  • tam 29.5 euro tutan siparişime 28tl vergi çıkardılar. Ben bu parayı aliexpress aracılığı ile çıkarmasını bilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi version53 -- 13 Haziran 2017; 11:49:5 >
  • Valla dikkatli olun. Bugün başıma gelen olay. kızıma annanesi hong kong dan birkaç hediye gödnermiş. Değer olarak da 500 HKD beyan etmişler. Ama burada gümrükte 550 amerikan doları üzerinden 384 tl vergi hesaplayıp benden tahsil ettiler.

Ben bu yanlışlıkları kargoyu teslim aldıktan sonra farkedebildiğim için elden bir şeyde gelmiyor.
    İtiraz etsenizde pek kaale alınmaz dediler ukim den.
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serden33 -- 3 Kasım 2017; 17:12:59 >
  • Bende 9.50 Euro'luk alışveriş yaptım amazon.de den . Ürünler dün geldi ve PTT kargocusu gümrük vergisi aldı benden 55 TL 25 kuruş . Hocam aynı durumu bende yaşıyorum ve yok yere 55 TL param gitti . Bende araştırarak anladım durumu . Ve bugünde konunuzu gördüm ama iş işten geçti sanırım , paramı alacağımı zannetmiyorum . Birde paketin üstünde 55.10 TL yazmasına rağmen kargocu benden 15 kuruş fazla aldı . Bu ülke de olup bitenler canımı sıkıyor . Öğrenci olarak gelirim olmadığı halde haksızca vergi ödemek ... Bu daha ikinci yurtdışı alışverişimdi. Bundan önce Amazon'un kendisinden almıştım ve hiç bir sorun çıkmamıştı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Suppose27now

Bende 9.50 Euro'luk alışveriş yaptım amazon.de den . Ürünler dün geldi ve PTT kargocusu gümrük vergisi aldı benden 55 TL 25 kuruş . Hocam aynı durumu bende yaşıyorum ve yok yere 55 TL param gitti . Bende araştırarak anladım durumu . Ve bugünde konunuzu gördüm ama iş işten geçti sanırım , paramı alacağımı zannetmiyorum . Birde paketin üstünde 55.10 TL yazmasına rağmen kargocu benden 15 kuruş fazla aldı . Bu ülke de olup bitenler canımı sıkıyor . Öğrenci olarak gelirim olmadığı halde haksızca vergi ödemek ... Bu daha ikinci yurtdışı alışverişimdi. Bundan önce Amazon'un kendisinden almıştım ve hiç bir sorun çıkmamıştı.
    amazondan o fıyata aldıgınızı belgeleyın ve bimere suc duyurusunda bulunun...rant elde edıyorlar dıyerek...en guzelı bu..ama elınızde o fıyata aldıgınıza daır delıl olsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Çok faydalı bir başlık olmuş. Halen prosedür aynı mı acaba?

Bir de küçük üç beş dolarlık paketler için bile gümrüğe sunma ücreti almaya başladılar otomatik olarak.

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Gümrük sınırı 22 euro sanırım ana ilk msj güncellenmemiş prosedürün değişeceğini sanmam

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Çok faydalı bir başlık olmuş. Halen prosedür aynı mı acaba?

Bir de küçük üç beş dolarlık paketler için bile gümrüğe sunma ücreti almaya başladılar otomatik olarak.
    aynen öyle, gelenden geçenden 5.-tl almak için,paketleri haraca bağladılar yani,gümrüğe sunma bedeli nedir ya!!!
  • Çok faydalı bir açıklama olmuş, teşekkür ederim böyle özenli bir konu için. Yalnız bir önerim olacak; konu başlığına çözüm olduğunu belirten bir ibare eklerseniz insanlar google aramalarından bu konuyu atlamadan çözüme ulaşabilirler.

• Simdi ilk sorum şu.

22 erou yu gecersek kaç tl vergi çıkıyor.%20 mi

Ben 30 dolarlik teyip aldım tum evrakları belgeledim.

Adamlar bana 65 tl vergi yazmış.

İtiraz edecem daha kargo gelmedi

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafa1403

Simdi ilk sorum şu.

22 erou yu gecersek kaç tl vergi çıkıyor.%20 mi

Ben 30 dolarlik teyip aldım tum evrakları belgeledim.

Adamlar bana 65 tl vergi yazmış.

İtiraz edecem daha kargo gelmedi
    30 dolarlık ürünün fiyatını kazara 60 dolar falan göstermeleri lazım gümrüğe, ki 65 lira vergi çıksın, yüzde 20 yani. Nereden aldınız ürünü?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.